Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Évfordulónk lesz a párommal...

Évfordulónk lesz a párommal és el szeretnénk menni étterembe. Tényleg ciki ha egy adagot kérünk két tányérra?

Figyelt kérdés
Nem állunk jól anyagilag, de valahogy meg szeretnénk ünnepelni. Én ezt találtam ki, de a párom szerint ez nagyon ciki. Tényleg az? Csak mert az éttermekbe egy adag is nagyon nagy szokott lenni
2015. jan. 1. 16:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Így én sem mennék, feszélyezne, meg írták már, hogy nem is feltétlenül megoldható. Szerintem is inkàbb töltsétek otthon az estét, főzzetek együtt valamit. Az éttermi kaja árából kijön sokminden, ami finom, és mindketten jól laktok vele. Otthon is lehet hangulatot teremteni, zenével, gyertyàkkal, stb. Gondoljatok bele: elmentek az étterembe, furàn nèznek ràtok, feszengtek, és már el is van rontva az este.
2015. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ciki.
2015. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi max levest szoktunk "felesbe" rendelni, mert ha benyomok külön egy teljes levest, akkor a másodiknak a feléig sem jutok. Sőt így is párom segít ki a végén :)

Ezen nem szoktak meglepődni. Megkérdezzük, hogy kb hány deci a leves és ha soknak tartjuk, akkor két tányéron kérjük. (mert van olyan hely, ahol tényleg csak összemaszatolják a tányért vele, ott nincs értelme felezni)


Fő fogásnál nem szokás. Ha nagy az adag elcsomagolják a maradékot, mert kifizetted.


Nézzetek körbe, mert étterem és étterem közt is van különbség (pláne árban). Vannak kis eldugott nagyon hangulatos éttermek, lényegesen olcsóbban, mint a felkapott helyek.

2015. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
82%
Ciki és pofátlanság.
2015. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik, a kupon amit az előbb írtak, jó ötlet. Ami még eszembe jutott, hogy néha a kétszemélyes tálak olcsóbbak, mint 2 adag főétel.
2015. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%
Egy normális étteremben ezt nem teljesítik. Egyetek desszertet, 1-1 adagot.
2015. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire szarul álltok, minek éttermezni? Hogy ki lehessen tenni Facebookra helymegjelöléssel, hol voltatok?

Vegyétek meg a hozzávalókat, és csináljatok egy vacsorát kettesben. Nekünk telne rá, de mi inkább így csináljuk, jó program együtt főzőcskézni.

2015. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
2 személyes tálat nézzetek inkább, szerintem is nagyon kellemetlen lesz felezni.
2015. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%

Nekem gyerekkoromban volt olyan, hogy apukám úgy kérte, hogy egy adag spagettit két tányéron, mert gyerekadag nem volt, mi meg bőven jóllaktunk vele a tesómmal.


Elég szomorú, hogy erre nem gondolnak, manapság is van olyan, hogy túl nagy adagot adnak, és meg tudnánk ketten enni egyet, de nem. Ez van. Pedig pénzem van rá, csak gyomrom nincs ennyit enni.

2015. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

lehet olyat, hogy kértek egy adagot, és egy plussz tányért.

nem néznek furcsán, ha nem a legpuccosabb helyen adod be.

de szerintem inkább mást csináljatok, menjetek el fürdőbe, vagy főzzetek közösen, vagy rendeljetek kaját.

vagy tényleg 2 személyes tálat kérjetek, lehetőleg olcsó helyről.

előzőleg tájékozódjatok a neten, hogy ne érjen meglepetés az árakkal kapcsoaltban

2015. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!