Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki ha egy "háziasszony"...

Nem ciki ha egy "háziasszony" sosem főz, takarítónő jár hozzá és babysitter vigyáz a gyerekeire (napi 8-10 órában)?

Figyelt kérdés
Annak függvényében hogy az igazsághoz hozzátartozik hogy 4 gyereke van.
2014. dec. 20. 14:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne ciki? Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja és tudja. Ha neki, a férjének és a gyerekeinek így jó, valamint pénzük is van rá, akkor miért kéne máshogy csinálniuk mások véleménye miatt?
2014. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%
Ha a családnak így jó, akkor senkinek semmi köze hozzá.
2014. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
Kizárólag annak a függvénye, hogy mit csinál helyette. Ha otthon lógatja a lábát, miközben takarítanak, főznek és foglalkoznak a gyerekekkel helyette, akkor ciki. Ha a munkája miatt indokolt mindez, és ettől még minőségi időt tud tölteni a családjával, akkor érthető.
2014. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Jaj még elfelejtettem hozzátenni... A kérdésből lehet hogy az jön ki hogy "semmi közöm hozzá", de nem teljesen így van, mivel apukám feleségéről van szó, én meg apukám előző házasságából származom, de még itthon élek.
2014. dec. 20. 14:40
 5/38 A kérdező kommentje:

3.

Nem a munkája miatt, hiszen "háziasszony" tehát nincs munkája.

2014. dec. 20. 14:42
 6/38 anonim ***** válasza:
76%

Akkor ciki csak, ha más pénzét költi erre az életvitelre.

Ha megteheti, akkor semmi gond ezzel. Sehol nincs előírva, hogy mindenkinek házimunkáznia kelljen.

2014. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha a nő is dolgozik, akkor nem a nőhöz jár takarítónő, hanem a CSALAD-hoz, tehát a férfihoz is, mert a háztartás, gyerekneveles közös ügy. Különben négy gyerek mellett ez nem baj, még akkor sem, hogyha a nő otthon van, szerintem érthető. Nekem csak két gyerekem van és itthon vagyok, de így is bizony előfordul, hogy beuszok a haztartassal. Főleg azokon a napokon, amikor program van a gyerekekkel, úszás, meg ilyenek. Pedig ez csak kettő gyerek, nem négy, meg itthon is vagyok, de bizony sokszor nem ragyog a lakás, mert elég sokat foglalkozom a gyerekekkel inkább ... Baby sitter meg nem ahhoz kell, hogy kettesben tudjon lenni a férjével? Mert akkor az megint közös ügy. A főzés egyedül, ami kevésbé érthető.
2014. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%
Most olvasom újra a kérdést, a Baby sitter van ott napi 8 órát? Akkor tényleg furcsa. Én azért örülnék takarító nőnek időnként (max heti egyszer), mert a gyerekekkel olyan sokat foglalkozom, hogy néha nagyobb munkákra (ablakpucolas, ilyenek, tehát ami nem napi szintű ) már nem jut idő.
2014. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

6.

Az ő bevétele csupán a GYES (kb 10 éve GYES-en van ha jól számolok). Apukám a pénzkereső, a ház meg autók meg minden apukám pénzéből van.

2014. dec. 20. 15:09
 10/38 anonim ***** válasza:
98%
Ha apukádnak ez megfelel, akkor nem ciki. Így egyeztek meg, így rendezték be az életüket, mindennapjaikat. Ha neki nem felel meg, mégis lehetővé teszi ezt a felesége számára valamilyen okból (érzelmi zsarolás pl.), akkor nem egy jó dolog, de akkor is kettejük joga és feladata dönteni róla, mivel a háztartás és a közös kassza is kettejükre tartozik.
2014. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!