Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy valaki 48 éves korában legszívesebben folyamatosan csak feküdne, aludna?

Figyelt kérdés

Az anyámékkal ez van, ha nincs dolguk akkor csak feküdni, aludni, maximum tv-t nézni akarnak. Ma is egész délelőtt, délután aludtak szinte, mondjuk kint voltak éjszaka közepéig de azért ennyit aludni nem tudom hogyan lehet. Én nem tudok 9 óránál többet soha.

Rendben van, hogy már nem fiatalok, de az normális hogy valakikben ilyen szinten ne legyen semmi energia, hogy aludni akarnak folyton ha lehet? Főleg, hogy karácsony óta nem is nagyon dolgoztak, szóval annyira nem fáradhatnak el.

Elég unalmas mellettük az élet, kirándulni sose visznek el sehova, nyaralni nyáron mondjuk elmegyünk, de idén oda se vittek el.

Mások meg kirándulni járnak, hegyekre, más városokba, síelni is akár, engem meg nem visznek el, mert csak dögleni akarnak ha nincs munka.


2015. jan. 1. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Láttam már jópár 50-60 éves embert is, akik sokkal jobban élik még az életüket, aktívabban.
2015. jan. 1. 17:18
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Te hány évesnek lenni?
2015. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Én 42 éves vagyok. 17 éves korom óta fizikai munkát végzek, és a munkámból adódóan 3 műszakban állandó túlórákkal. Sokszor volt az évek folyamán és most az elmúlt 3 hónapban is, hogy minden nap 12 órát dolgoztam. MAjd ugye hazamenni, főzni, mosni, takarítani. December 25-e óta vagyok szabadságon, és bevallom voltak napok mint például a mai nap is, hogy délig feküdtem. Élveztem, hogy nem kell korán kelni, hogy végre nem kell főzni, mosogatni, kiszolgálni másokat. Igen, és is az elmúlt napokban jóformán csak tévézek, zenét, hallgatok, netezek. Mi ezzel a baj??

Hétfőtől úgyis újra mindenki megy a taposómalomba újra..

Nem tudom mennyi i dős vagy, de nyilván diák még, aki nem dolgozik. Majd ha te is éveken át dolgozol napi 8-9-12 órákat úgy, hogy hiába van X nap szabadságod nem biztos, hogy szabira mehetsz, na akkor majd értékelni fogod azokat a napokat amikor igazán lehet lustálkodni.

2015. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan jól esik nekik ez a pár nap pihenés az egész éves munka, hajtás után.

Te meg gondolom, már nem vagy kisgyerek, nem kell vinni kirándulni, stb., hanem elmehetsz magad is a barátaiddal.

2015. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 vagyok én is szabin vagyok, minden délután alszom egy-két órát. Egész évben dolgoztam, ki vagyok merülve.
2015. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy fásultság. Élj és dolgozz ebben az országban felnőttként és majd te is megtapasztalod. Ha meg már akkora vagy, hogy tudsz írni, akkor lábad is van, el lehet ám menni egyedül is, vagy barátokkal kirándulni. A munkanélküliség, a nehéz anyagi körülmények, vagy másegoldatlan, vagy megoldhatatlan problémák tudják ezt az állapotot előidézni, amikor az emberek jobb híján beletörődnwk a sorsukba és lassan elszigetelődnek a világtól. Az alvás csak menekülés, addig sem agyalnak a gondokon. Nem fikázni kellőket, hanem segíteni nekik. Beszélgess velük többet, értsd meg a helyzetet, hogy mi tette őket ilyenné és kérj segítséget! Akár külső segítséget!
2015. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!