Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy depressz...

Mit lehet kezdeni egy depressziós emberrel?

Figyelt kérdés

A párommal (27F) 2,5 éve együtt élünk, előttem nem volt barátnője 3 évig, csak a haverjai tudták kirángatni a magányból, de igazából csak kihasználták. Viszonylag gyorsan összeköltöztünk (fél év után), azóta is együtt élünk. Időközben félbehagyta az egyetemet, mert nem tudta kifizetni a tandíját, elment dolgozni. Kirúgták 2 hónapja a munkahelyéről, azóta nem is keres másikat, bár lenne, mert sok gyár van a városban, ahol élünk. Én egyetemre járok, mellette folyamatosan diákmunkáztam és kaptam otthonról is támogatást, ezért mindig több volt a pénzem, mint neki. Nyáron a gyakorlati helyemen felajánlottak egy állandó állást, így már az otthoniaktól sincs szükségem segítségre, és kétszer annyit keresek, mint eddig. Nem voltunk soha közös kasszán, mert ő nem akarta, mindent felesben akart állni, pedig felajánlottam, hogy ne így legyen. Így nekem volt tartalékom, neki nem. Most már ott tartunk, hogy ő tiszta depis, mert nincs munkája, és állítólag miattam nincs pénze, mert hogy én elköltöttem... Pedig megvan az összes blokk, látszik mire lett költve, a saját cuccaimat mindig is saját pénzből vettem. És irigy rám a munkám miatt meg hogy mindig is több pénzem volt. Engem pedig egyáltalán nem érdekel ez, az sem, hogy neki nincs, én azt is neki akartam adni, ami az enyém volt, önzetlen voltam vele mindig is. Most ilyen helyzetben mit lehet csinálni? Hogy lehet kibillenteni ebből? Vagy hagyjam inkább, találok olyat, aki nem ennyire hajlamos a depresszióra? Lehet el kéne mennie pszichológushoz, kb. 10 éve járt is, nem tudom, miért hagyta abba. Köszi a segítséget!

23N



2015. jan. 3. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nem akarok egy amúgy jól működő kapcsolatot szétbombázni, de ha a mai eszemmel most a Te helyedben lennék akkor én tuti, hogy nem kínlódnék ezzel a pasival.

Mert most éppen ez a baja, egy év múlva más lesz, és 5-10 év múlva megint más, de véleményem szerint soha nem fog lépést tartani veled. Vagy mert nem tud, meg nem is igazán akar. Belesüppedhet az önsajnálatba, az irigykedésbe, a depresszióba. Az ilyen típusú ember mindig talál okot, magyarázatot, kifogást, hogy éppen neki miért nem jönnek össze a dolgok, miért nem sikerül semmi.

Volt egy hasonló férfivel kapcsolatom, aztán nagy nehezen kiléptem belőle. Nem akarta megérteni, hogy úgy éreztem, hogy visszahúz és magával ránt a nyomottságba, nekem pedig az kell, hogy a férfira akivel élek arra minden tekintetben felnézhessek, inspiráljuk egymást és "szárnyaljunk". (oké, tudom ez hülyén hangzik, de így érzem). Szóval ha most újra kezdeném akkor bele sem bonyolódtam volna abba a kapcsolatba, egyszerűen nem illettünk össze.

2015. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Velem pont az a baj, hogy ilyen "megmentő" típus vagyok, mindig ilyeneket fogok ki, tuti én vonzom be. Az előző pasim nem ismerte az apját, az anyjával se volt jó a kapcsolata, azt se tudta, milyen egy normális család. Szinte uralkodott felettem, és persze ő vetett véget a dolognak, amikor talált mást. Én nem tudtam kilépni belőle, és most is ilyen tehetetlennek érzem magam. Ésszel tudom, hogy jobb lenne egyedül, találhatnék mást, de közben meg nehéz. Az a baj, hogy az értékrendünk egyébként egyezik, mindketten akarunk házasságot, gyerekeket, és jól meg is vagyunk, ha éppen nem ilyen, ezért sokszor azt hiszem, hogy működhet. Aztán átcsap depisbe és engem utál, és ilyenkor meg elkeseredek. Ezek szerint nem tud változni? Vagy nem akar? Ők mindig ilyenek maradnak? Egyébként köszi a válaszod!
2015. jan. 3. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ismerős helyzet. Én sajnos 3 éven át tartottam el egy hasonló mentalitású férfit huszonévesen, akinek ez így elég kényelmes volt, nem akart változtatni. Én nem kínlódnék vele. Alapból, egy párkapcsolat nem nevelőintézet, ha nem kell a segítséged, akkor ne tukmáld rá.
2015. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tudom, nagyon nehéz, de később meg fogod bánni, hogy egy ilyen emberre vesztegetted az idődet, mikor normális párkapcsolatot kellett volna találnod.

én is csak a saját hibámból tanultam meg ezeket, és közben nagyon-nagyon elment az idő.

egy normális emberrel sem biztos, hogy jól fogsz kijönni.

szóval az is nehéz.

depressziósokkal nem sokat tudsz kezdeni.

ha ő nem akarja, semmi sem fog változni.

2015. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Meg kellene vizsgálni, hogy miért rúgták ki a párodat a munkahelyéről. Ha ő volt a hibás, be kellene látnia, hol rontotta el, és kitalálni miben kell változnia. Ha ez megvan, akkor valószínű lesz kedve új munkahelyet keresni, és esélye is lesz találni.
2015. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ifjúsági Lelki Elsősegély: 137-00 ingyen hívható szám, elérhető hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is. Hívhatod Te is, de neki is odaadhatod. Problémát nem old meg, de segít továbbgondolni, lendíthet egyet előre.
2015. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

27 éves ne legyen már ifjúság.az egy felnőtt ember.

egyébként jó ötlet a lelki segély, de sajnos csak akkor működik, ha az kér segítséget,aki bajban van.

2015. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Verni kell. Ha a boldogtalan embert verik, boldog lesz, amikor abbahagyják.
2015. jan. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!