Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi segíthetne rajtam? Rájöttem...

Mi segíthetne rajtam? Rájöttem hogy nehezzen kezelem a magánéletet és a munkát. Vagy csak még nem találtam meg az igazit? Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok,volt már jópár kapcsolatom,több éves kapcsolatokról van szó.Most is egy komoly kapcsolatban élek,együtt is élünk.Azonban én az a fajta vagyok,aki szeret közös célokért dolgozni a másikkal,ha valakivel együtt vagyok,akkor onnantól kezdve kettőnkért dolgozom.Nem vagyok agysebész,szakmunkás végzettségem van,kettő is.

De észre vettem hogy nagyon nehezzen egysztetem össze a munkát a magánélettel,a mostani párom is türelmetlen velem úgy érzem.Nem érzem hogy támogatna abban hogy önmagam legyek és sikeres legyek a munkámba és azt sem érti meg,ahogy az eddigi egyik párom se,hogy ha én valakivel együtt vagyok,akkor azért felelőséggel tartozom és a döntéseimet az nagyban befolyásolja,mivel már nem egyedül vagyok.Nem tudom eldönteni hogy bennem lehet e a hiba,vagy vajon eddig nem a megfelelő nőket fogtam ki?


2015. jan. 5. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
95%
Nem benned van a hiba. A nők nem egyformán tolerálják, ha sokat van távol a férfi. Akár munkaügyi okokból is. Az a megoldás, hogy ha a jelenlegi partnernőddel beszélgessetek erről. Nyilván, ha többet dolgozol, többet is keresel. Jobban tudtok élni. De sokszor a pénz nem minden. Ha egy ember (férfi vagy nő) csak a munkájának él, a társas kapcsolata szenved ettől, és előbb-utóbb megszűnik. Egy kapcsolat időt igényel, minőségi időt értek ezalatt. Tehát ha a szabadidőtökben tv-t néztek - ugyan egymás mellett ülve -, ez nem feltétlenül az. Ha közös programokat terveztek - házon kívűl is - az már az. De így a kerti munka is. Szerintem, akkor van te hozzád illő partnernőd, ha a munkaidődet elfogadja úgy, ahogy azt te jónak látod. Tehát, ha szívesen dolgozol, és csak este mész haza, akkor hétvégén csináljatok együtt programot. Ha soha nincsen időd a barátnődre, akkor megértem a hölgyet, mert az nem nevezhető kapcsolatnak. A lényeg, hogy egyforma fogalmatokat legyen a (közös) szabadidő mértékéről és eltöltési formáiról, akkor harmónia lesz a kapcsolatban, és mindkét fél elégedett.
2015. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonlóképpen gondolkozom, és cselekszem amit te leírtál. De ez nem jó sajnos én már rájöttem. Dolgozhatsz akármennyit, hozhat ez akármennyit a konyhára, nem leszel boldogabb ettől. A pillanatot a jelent kellene megélni és élvezni, én most kezdek erre ráhangolódni és hanyagolni a jövőt kicsit. Jó mondjuk szerencsém is van úgy érzem sínen vagyok kicsit lazíthatok, de én elvesztettem a párom(bár nem a munkám miatt és nem az én hibámból), ilyenkor érzi azt az ember hogy nem minden a munka és a pénz. Bár férfiként valahogy felénk az az elvárás van, hogy biztosítsuk a jövőt a család számára, korántsem akkora ez az elvárás mint mi azt hisszük.

2015. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!