Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják ennyien eltitkol...

Miért akarják ennyien eltitkolni a múltjukat férjük, feleségük elől?

Figyelt kérdés
A múlt az elmúlt. Ma már történelem. Ha valaki engem nem fogad el a múltam miatt, akkor ő sem kell nekem. Persze itt nem olyanra gondolok, mint pl. bűnözői múlt.

2015. jan. 5. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezt. Valószínűleg gáznak érzik azért nem akarják elmondani.
2015. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem cifra múltam van. A férjem ezzel együtt szeret. Viszont a családom (testvéreim), nehezebben fogad el olyannak amilyen vagyok.
2015. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
A saját múlt mindenkinek a saját személyes szférájába tartozik. Ahhoz őrajta kívül az égvilágos senkinek semmi köze nincsen. Ha ő mindenképpen mindent be akar vallai, bár semmi köze a múltnak a jelenhez, az vallja be. De aki nem akar "vallani" (hiszen ez nem inkvizició), az ne valljon és tartsa meg magának a múlt emlékeit vagy törölje. Mi itt a gond ??
2015. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as: pont ma volt kérdés, h pasi csinált vmit, mielőtt összejöttek, aztán most ért el a tárgyalási szakasz oda, h fél év letöltendőre ítélte a bíróság.

Te mit szólnál ha összejönnél valakivel aztán egyszer csak közölné,h bocs lelépek fél évre bönrtönbe. Azért pl. ilyet illik közölni, h épp tárgyalás folyik ellenem, mert fél év kihagyás elég jelentős hatással lehet egy kapcsolatra.

Vagy mondjuk sok adósságot halmozott fel, amiről nem tudsz, készülnél a közös jövőre lakásra, aztán kiderül h BAR listás, amikor oda kerülnél h lakást vegyél közösen vele.

Azért az olyan volumenű dolgokat, amik hatással vannak a közös életre illik közölni.

Nem kell elmondani,h kivel hányszor voltál, de pl. ha van egy elmebeteg exed aki folyamatosan zaklat, nem árt ha a másik fél tud róla,h nem félrelépsz, hanem egy elmebeteg küldözget neked SMSeket.

Téged egyik se zavarna ha nem tudnál róla? Teljesen természetesnek vennéd, ha a párod közölné,h bocs hónap lelépek egy évre börtönbe?:)

2015. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*holnap
2015. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3: Ha kihatással van a jelenre és jövőre a múltja, akkor igen is el kell mondani.
2015. jan. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A múlt ugyan már nem aktuális, de sok esetben azért kihat a jelenre is.


Pl ha egy nö prosti volt fiatalabb korában, az olyan dolog, amit azért komoly kapcsolatesetén elvárható, hogy elmondja, mert késöbb igencsak hülye helyzetek adódhatnak belöle.

Sok férfinek nem elfogadható, ha a párja pénzért árulta magát.


Az, hogy több partnere volt, fizetség nélkül, nem ugyanez a kategória, de adott esetben az is zavaró lehet, ha minden második férfi a környéken már lefeküdt a növel.


Szerintem a múltat illik elmodani, mert vagy elfogadható a másiknak, vagy sem - és ez nem elhatározás kérdése, hanem érzelem. Ha a másiknak ez probléma, akkor nemerdemes erölködni a kapcsoalttal.

Viszont ha késöbb derül ki véletlenül, akkor sokkal nagyobb a sokkhatás, és érthetö, ha a múlt mellett még a sok éves hazudozás is bántó.

2015. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Például azért mert ha a nő mondjuk évekig fiatalon a testével kereste a kenyerét,mert mondjuk rossz családi közegből jött,szeretett volna kitörni,tanulni,albérletet fizetni...de pár évig csinálta,lezárta a múltat,talált munkát és vissza tudott vágódni az egyszerű hétköznapokba.És ha eltitkolta a múltját akkor férjhez tudott menni,normális emberi életet tud élni.Ha pedig az első randin kiteregeti hogy "te én a testemből kerestem a kenyeret évekkel ezelőtt"...szerinted kértek volna az illetőtől további találkát,udvaroltak volna neki?Nem!Ilyen előélettel férjhez tudott volna menni?Nem,de valamit valamiért.Tudod,a cél szentesíti az eszközt.
2015. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as: a gond csak az, ha netán hónapok/évek múlva kiderül, hogy tégebben k-va volt, és emiatt a férfi otthagyja.

Ugyanis a legtöbb embernek nem fér bele, hoyg ilyen növel legyen tartós kapcsolatban - erre utaltál te is, amikor úgy fogalmaztad, hogy ha kapásból elmondta volna, akkor nem lett volna belöle kapcsolat - , de ilyen esetben meg az is hozájön, hogy átverte a partnerét, hazudott neki és emiatt duplán elvesztette a bizalmát.


Az addig Ok, hogy az elsö randin nem fejti ki, hogy mivel kereste korábban a pénzt, de legkésöbb amikor komolyabbra fordul, el kellene mondania, mert így tisztességes.


(Mellesleg azt csak kifogásnak tartom, ha valaki "megmegyarázza", hogy tanulni akart vagy hasonló és ezért lett k-va. Egy normál értékrenddel rendelkezö nö nem tesz ilyet soha, ez csak a "magyarázom a bizonyítványomat" kategória)

2015. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,8-as vagyok.Nekem személy szerint van olyan ismerősöm(nő),aki így kereste a kenyerét.Eltitkolta,de férjhez ment,gyermeke van és normális élete,munkája stb.Annyira szegény családból jött, hogy a szülei kb.sz.rtak a fejére,mindegy volt nekik hogy tanul-e avagy sem.Viszont lediplomázott,tanfolyamokat végzett,nyelveket beszél és nagyon okos nő.Nem mondom hogy ez a követendő példa,de akkor,abban a helyzetben nem volt más választása.A szülei nemhogy a tanulmányait nem finanszírozták hanem még a kaját is sajnálták tőle,mondván elmúlt 18 éves és kezdjen magával amit akar.Pedig testvére sincs,tehát szó nincs arról hogy nagycsalád és nem jutott annyi mint másnak.Nagyon sok fiatal lány van aki az egyetemét így finanszírozza,mert mondjuk a mekis aprópénzből még a telefonját feltölteni és a kollégiumot sem tudja finanszírozni.S ezekből a lányokból is lehet orvos,ügyvéd.Most akkor ha van esze ne tanuljon,mert a kedves szülők mindenre költenek csak a gyerekükről feledkeznek meg?Szerintem egyébként ezeknek a lányoknak az értelmi képességétől is függ hogy időben ki tudnak-e szállni és normális útra térni vagy egy szélmalomharcba örlödnek.Az okos k-va időben abbahagyja miután a céljait elérte a hülye k-va meg még 40 évesen is ezt csinálja...mert máshoz nem ért.
2015. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!