Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, hogy állandóan le...

Elegem van, hogy állandóan le néznek itthon. Meg az iskolában. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lány vagyok, csendes és visszahúzódó vagyok...az az igazság, hogy tanulási nehézségeim vannak és ki derült, hogy diszkalkuliás vagyok...DE ehhez képest jól tanulok...vannak tantárgyak PL: töri, gazdasági, biosz, angol...ezekből 4-es 5-ös vagyok...10. osztályos vagyok és jövőre januártól szeretnék menni angol középfokú nyelvvizsgára, jövőre pedig töri és biosz fakultációs leszek, mert emelt szintű érettségit szeretnék belőlük mivel pszichológusnak akarok majd tanulni, ha elvégeztem ezt a közgazdasági szakközép iskolát...és most is be jött papám, hogy a 3. unokatesóm az tanárképző főiskolán van meg stb...de mondom ez nem érdekel és csak mondta, mondta, mondta és mondta....úgy érzem, hogy lenéznek, mert tanulási nehézségem van...de én emellett mindent bele adok és tartom magamat a terveimhez, mert én is el szeretnék érni valamit...de ez nagyon rosszul esik, hogy ilyenek velem itthon :'( Most ki borultam, mert az a csaj aki tanárképzőn van az vagy 5 évvel idősebb nálam én meg még 10. osztályos vagyok :( Teljesen hülyének néznek...Mit tanácsoltok? :(
2014. nov. 22. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. 16 évesen teljesen normális az, hogy 10. osztályos vagy.
2014. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem néznek hülyének, félreérted a helyzetet. Te csak tanuld szorgalmasan, ami megy. A diszkalkulia miatt felmentést kaptál matekból?

Ne foglalkozz azzal, ki mit mond a tanulásodra, most ezzel nem azt mondom, hogy a papával se törődj, csak értékeld át, gondolj bele, milyen szándékkal mondta. Nem is tudja esetleg, hogy ezzel belegázolt a lelkivilágodba. Nem elkeseríteni akarlak, az élet adhat ennél kellemetlenebb, súlyosabb dolgokat is. Fel a fejjel!

2014. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagáltad a történteket.


Az unokatestvéred nálad idősebb, már elvégezte a középiskolát. Össze sem vagytok hasonlíthatóak ilyen szempontból. Az, hogy a nagyapád elmesélte, hogy ő mit tanul meg mit csinál, nem hiszem, hogy ez olyan durva lélekbegázolás, hogy ezért ki kellene borulnod. Az viszont nem szép, hogy rávágod, hogy "nem érdekel", hogy mi van az unokatestvéreddel. Illedelmesen hallgasd végig, ennyi. Senki sem várja el tőled 16 évesen, hogy harmadéves főiskolás legyél.

2014. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Vágj vissza, mond el, hogy pár év múlva te pszichológiát fogsz tanulni, az sokkal komolyabb és jobb, mint a tanárképző. Fényévekkel többet fogsz keresni, mint egy tanár, ha magánpraxisod lesz te osztod be az idődet, megválogatod kiket kezelsz, mennyiért... stb.

Tegyél magasról másokra. Akár ki is az, még ha az apád is. Tarts ki az álmod mellett és nehogy behódolj mások irigykedéseinek!!!!! Ha megteszed világ életedben boldogtalan leszel.

Hallgasd meg mit mond, aztán fordulj el és felejtsd el.

Az apád meg jó nagy p@r@szt, hogy az eredményeid ellenére is az unokatesódat állítja piedesztálra.

2014. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négyes, te sem múltál el 20 éves, ugye?
2014. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálam csak ott a baj, hogy nem ez az első alkalom...mindig másokat jobbra becsülnek ...ugyan ez apu is...anyu Pl örül, hogy közgazdaságin vagyok a matek nehézségeim ellenére is...és elszánt vagyok és végig csinálom, mert akarom...és apuék nem ezt látják bennem és ez nagyon rosszul esik...mindig azt éreztetik, hogy más jobb nálam...
2014. nov. 22. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Kepzeld 5.os elmultam mar 20 eves regen. De az anyamek engem se neztek semmire, allandoan hasonlitgattak az unokatestveremhez. Amit en akartam az szar volt. Bele se szolhattam mit tanuljak es amikor vegre odajutottam, hogy azt tegyek amit akarok, mar nem tudtam mi akarok lenni. Elbasztak az eletemet en meg hagytam, mert ugy legalabb nem az volt a tema, hogy mekkora szar vagyok. Belekezdek mindenbe ami jonak tunik, de megsem talalom a celomat.
2014. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!