Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy feleség vagy férj azt...

Ha egy feleség vagy férj azt mondja magáról, hogy van egy diplomám meg egy házam, miért esik hasra majd' mindenki?

Figyelt kérdés

Aki járatos a felsőoktatásban az tudja, hogy van olyan diploma, ami aranyat ér és van olyan, aminél egy asztalos szakmunkás bizonyítvány is értékesebb. Ház meg nem csak a Budai-hegységben létezik. Vannak az országnak olyan területei, ahol szép nagy házakat lehetne pár százezer forintért kapni. De egyikőnk sem adna érte egy fillért sem.


Tehát az, hogy van egy házam meg egy diplomám, nagyon kevés információ ahhoz, hogy égig kellene magasztalni valakit érte.


Miért gondolják annyian, hogy egy gazdag professzorról van szó?



2015. jan. 6. 13:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
kire vagy féltékeny? :D
2015. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
leponozhatod az 1est de igaza van
2015. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van egy diplomán jogász, a férjemnek is van egy az övé építészmérnök. Házunk nincs, de van egy szuper egész nagy lakásunk Szentendrén. Nem érzem azt, hogy hasra kéne esnünk magunktól, vagy másoknak tőlünk.
2015. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Furcsa egy kérdés.

Mindenesetre a diploma a küszöbömön kopogtat, így remélhetőleg házam/lakásom is lesz. :) Sajnos az itthoniak anyagiakban nem tudnak segíteni.


Leendő gépész

2015. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Előző voltam: Hogy érdemben is hozzászóljak: Szerintem nem kellene foglalkozni, hogy kinek mije van. Az ég világon semmit sem számít. Mellesleg nem értem az eszmefuttatást.

Véleményem szerint, manapság egyáltalán nem nagy szám, ha valakinek diplomája van. Ettől még nem kell hasra esni.


üdv.

2015. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

5össel mindenben egyet értek, ennél több mondani valóm nekem sincs ehhez a kérdéshez.

Esetleg lehet, azért vágódnak egyesek hanyatt ez előtt, mert ők meg nem értek el semmit se, és azzal magyarázzák meg maguk felé, hogy mindez mármint pl. egy diploma totál elérhetetlen is lett volna számukra.

2015. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Konkrétan azokra az esetekre gondolok, amikor leendő anyós leírja, hogy fiam diplomás, van egy háza, a leendő menyemnek meg csak OKJ-s végzettsége van. Akkor szinte mindenki kórusban írja, hogy ez a lány nem fogja bírni a "diplomás életmódot", a nagy egzisztenciális és társadalmi különbséget.


Holott lehet, hogy kérdező fia egy ......lógus és a háza Rinyröcsögén van a falu végén.

Csak megelőzésképpen, férfi vagyok, városi házam, feleségem és diplomám van.

2015. jan. 6. 13:38
 8/26 anonim ***** válasza:
13%

"Vannak az országnak olyan területei, ahol szép nagy házakat lehetne pár százezer forintért kapni. "


????????? Mutass más ilyeneket légyszíves... párszázezer forintért szerintem legutolsó román határon álló cigányfaluban is csak düledező lyukat kapsz.

2015. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem mindenki esik hasra. Az anyukák úgy általánosságban elfogultak a kisfiukkal szemben, akárhol van háza meg akármilyen a diplomája. Eddig rendben is van. Ha normális az anyós, akkor nem nézi le a menyét, meg az OKJ-jét, de ez ugye emberfüggő. Az meg, hogy ki kit választ párjául, nem ettől függ, és többségében nem az anyós dönti el.


A kérdésed mögött szerintem elég nagy az általánosítás. Persze, vannak ilyen anyósok is, de nem mind. Szerencsére.

2015. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Én a 2 diplomámmal nem esek hasra:)

Viccet félretéve, tényleg nem mindegy milyen diploma és a házat örökölhette is pl. a nagyszülőktől, nem biztos,h magának köszönheti, szóval az miatt tényleg felesleges valakit magasztalni.

2015. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!