Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám volt a gyámom baba...

Nagymamám volt a gyámom baba korom òta ( apai ágról) meghalt 3 éve 2 éve jogerőre emelkedett az örökösödés a mamám házáról amely szerint?

Figyelt kérdés
amely szerint apàm ès testvèrèt illeti. Ezzel nincs is gond, megkèrdeztem őket, hogy odaköltözhetnèk e kisfiammal aki 1 èves ès fiam apjàval, hogy ne albèrletben èljünk vizes falak között. Ők hatàrozott nemet mondtak merthogy vàrjàk mèg mivel a hàzon van tartozàs hogy elvigye a bank ès eladjàk ès a maradèkot elosszàk. Mit tennètek a helyemben? Köszi vàlaszokat előre is.Apàm azèrt utàlt meg mert otthagytam őt külföldön ès hazajöttem a baràtomhoz akivel 10 ève vagyunk együtt. A nagynènèm meg azèrt mert a mamàm mindig velem foglalkozott az ő gyerekeivel meg nem ( erről nem tehetek mègisgyülöl valamièrt okàt nemtudom) teszem hozzà nagyim a hàzban halt meg es elotte mielott meghalt a nagynenemeknel toltotte a karacsonyt valamiert elobb hazajott toluk mint kellett volna. Segitsetek barmi tanacsot meghallgatok koszonom

#Örökösödès
2015. jan. 6. 14:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon okos itt megint mindenki. Engem is nagymamám nevelt fel, ő volt a gyámom, meghalt nem örököltem semmit utána, még úgy se, h a lánya, azaz az anyám nem élt már, hanem csak a közvetlen gyerekei örököltek. Én egyéb okokból csak jóval később kérdeztem rá ügyvédnél ezekre, és ha élt is volna anyám akkor is mint törvényes gyámlánya lett volna értelme megtámadnom az állami végrendelkezést. Ne hasonlítsátok már össze egy rokoni gyám ügyet egy árvaházi gyámsággal ezer és ezer külön fogalom. Azt meg majd a kérdezőnek az ügyvéd megmondja, hogy mennyi esélye van rá, van értelme támadnia, egy ügyvéd se fogja vállalni csak az alap díjak miatt az ügyet, ha értelmetlen az egész. Mellesleg, ha nyer, akkor nem is a kérdezőnek kell kifizetnie.
2015. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A nagymamàm akkor halt meg mikor külföldön tanultam te paraszt apamnal voltam kinn egy evig...es hazajottem .....azon is gondolkodtam hogy ez az egesz csak arra ment ki hogy apam meg nagynenem orokolhessenek hogy egyedul maradjon lehet azert hulyitettek be kulfolddel. Az en egyetlen hibam az az amit epetem vegeig banok hogy kimentem a penzehes apamhoz. A nagyim meg aki felnevelt itthagytam. Milyen undorito emberek vannak itt.. a normalis segitokesz kommenteloknek viszont koszonom. Gondolom az egyik hozzaszolo epp a nagynenem lehetett . Mire hazaertem a nagynenem kipakolta undorito modon a hazat akkor kellett volna feljelentenem a picsbe. De a sajatnagynenemet nem nyomtam fel.. azt hittem normalis lesz es megengedi hogy odamehessunk. A nagynenem nemtudja megmondani hogy miert utal ... Nincsindok.... de egyet mondhatok azert nem mer odakoltozni se apamse nagynenem mert ott haltmeg a nagyim es nincs lelkiismeretuk odamenni . Nekem lenne mert bar szar erzes lenne biztos valahol de en odamernek koltozni. Megprobalom ingyenes ugyvedet. Meg a gyamugyintezot is megkerdezem akihez mindig vitt mama kiskorom ota. Koszi a normalis valaszokat megegyszer az teny es valo hogy nem volt kristalytiszta a

kerdesem szoval azert meg bocsi.

2015. jan. 6. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!