Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem mos sokat a...

Csak szerintem mos sokat a feleségem?

Figyelt kérdés

A mosógép mindennap! megy, legalább kétszer van elindítva.

A vízszámlánk családi házban 4 főre 15 ezer forint, nem elírás!

A villanyszámla közel 10 ezer forint, nagy fogyasztású gépünk nincs.


Az hozzá tartozik, hogy ha levetek például egy pulóvert, az azonnal megy a gépbe, mert az már koszos, akkor is ha csak a boltba ugrottam le benne!



2015. jan. 7. 14:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Két bajuszkötővel valóban felesleges elindítani a gépet. De ha tele van, akkor nincs mit tenni.
2015. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
Sokat mos az biztos, de néhány ember így szereti ezt, köztük én is. Én egyedül élek, de én sem veszek fel másnap olyan ruhát, amit átizzadtam, tehát alsógatya, zokni és póló minden nap cserés, pulcsik és farmerok kibírnak 2-3 napot. Ilyen ütemben én 3 naponta mosok(télen), ha viszont négyen lennénk akkor simán kijönne a napi minimum 1 mosás. Persze lehetne ömlesztve is mosni és spórolni, csak a ruhák mennek idő előtt tönkre. Ha a te esetedre számszerűsítem a dolgokat, akkor úgy havi 2.500 Ft megy el áramra csak a mosás miatt, vízből pedig egy ezres.
2015. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez azért soknak tűnik. Régen lakótársaim mostak ennyit, de sose volt tele a mosógép ráadásul, mert mindent szétszedtek. Csak citromsárga, csak világoszöld, csak sötétkék, csak fehér piros csíkkal... nekem meg az eszem megállt, azért nagy tragédia nem lett volna, ha nem szedik szét hatvan árnyalatra és akkor elég lett volna heti háromszor mosni egy teljes adagot.

Ha a feleséged is így csinálja, azon lehet finomítani.

De ha a gyerekek kicsik, akkor összejöhet sok mosás, ez is tény, olyankor meg a pulcsit lehet azért dobja bele, mert még kell pont egy olyan szín hogy tele legyen.

De ha félmosások mennek, meg törölközőt, ágyneműt, mindent mos napi szinten, az már kicsit kényszeres lehet. Esetleg moss te egy ideig és kiderül tényleg ettől annyi-e a rezsi. Ami amúgy nem tűnik extrémnek, nálunk is ennyi körül szokott lenni, ha együtt a teljes család, és itt nincs kisgyerek se - persze nem mindegy mennyi a vízdíj, nálunk elég sokba kerül köbmétere.

2015. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet mindent együtt mosni, az tény, és 3 gyerek mellett én is mindennap mosok, viszont azt erős túlzásnak tartom, hogy egy-két órát hordott pulcsit is kimos, ha nem is izzadtál bele, vagy nem bagószagú. Így sokkal hamarabb tönkremennek a ruhák. A villanyszámlátokkal viszont nem értem, mi a baj, tök reális.
2015. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sok. Mi hétvégén szoktunk mosni, hét közben nagyon ritka, csak ha valamit tényleg muszáj, de amúgy sok ruhánk van (na mi ebben vagyunk kényszeresek), így minden nap tudunk mást felvenni bőven, illetve mi pl. egy farmert, vagy pulóvert nem dobunk egyből a mosásba, pláne, ha mondjuk csak a boltba szaladtunk le benne, miután levettük a szárítóról. Hétvégén több adag megy persze, fehérek, feketék, sötétek, világosak, pirosak, törölközők, ha sok farmer gyűlik össze, akkor egy külön kék adagot is indítok, vagy ilyen-olyan okokból más adagot is. De lényeg, hogy 14 adagot soha nem mosunk egy héten. Én azt nem értem sokaknál, mikor 1-2 darabbal indítják a gépet, mert mondjuk még nem gyűlt össze annyi fehér, hogy tele legyen vele a dob, csak mondjuk van 3 bugyi meg 2 alsógatya. Ezeket ha nagyon muszáj, kimosom kézzel, de ennyiért nem indítok el egy mosást, pedig nagyon sok ismerősöm megteszi, vagy mondjuk egy farmerral...
2015. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom... Három gyerekem van nálunk is mindennap megy a mosógép, tavaly még csak két gyerekünk volt, és akkor is mostam mindennap. Nem adnék rájuk egymás utan kétszer felsőt vagy trikót /bugyit zoknit, a többi meg amúgy is piszkos lesz. Szerintem az is furcsa ha egy férfi nem a feleségével beszéli meg ezt a "háztartási " problémát, hanem itt írja ki. Ha zavar szólj neki.
2015. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Mi is hárman vagyunk és naponta megy. De abból hetente egy a törölközőknek, kéthetente meg egy az ágyneműknek. Illetve konyharuhákat is külön mosom. Meg havonta 1-2szer a gyerekenek a mosható szőnyegét is kimosom, direkt több kicsi mosógépbe tehetőt vettem mert állandóan összekeni. Plüssállatokat is ki szoktam mosni 2havonta kb. Ágytakaró is külön mosás azt is havonta szoktam.
2015. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem sok szerintem. Főleg, hogy télen nagyobbak a ruhaneműk is, három vastagabb pulcsitól már meg is telt. A vízszámla pedig egyáltalán nem sok, annak a fele egyébként csatornadíj.....

A villanyszámla sem sok egyáltalán. Amúgy milyen tévétek van? Mert a plazmatévé egyébként kifejezetten sokat fogyaszt. Esetleg villanytűzhely? Áramos vízmelegítő? Villanyradiátor? Ezek iszonyat sokat. fogyasztanak.

2015. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség tünete. Valahol megértem... Én mondjuk nem mosok ennyit, de amiben utcán voltam, abban bent a lakásban már nem ülök le (nem megy rögtön mosásba, de az előszobában lóg és csak akkor veszem fel, ha megint utcára megyek).
2015. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!