Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fogadják el szüleitek...

Mennyire fogadják el szüleitek azt, hogy videojátékokkal játszotok?

Figyelt kérdés

Ezt csak úgy puszta kíváncsiságból kérdezem. Idősebbekre lennék főleg kíváncsi akik szülőkkel laknak. Mi az általános vélekedés a témával kapcsolatban, ha esetleg szüleitek meglátják hogy játszotok?


Köszönöm a válaszokat előre is. :)



2015. jan. 7. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen elfogadott nálunk, PC-n és Xbox One-on játszom hétköznap kb napi 3 órát, hétvégén 5-6 órát.
2015. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem apukám játszik, de csak egy játékkal, az is kb 35 éves. Mármint a játék. :D


De az ilyen "modernebbeket" már, nem értik, nem érdekli őket, ezért enm is számolok be arról, hogy a Biablo II-t hányszor és hogy vittem végbe, hogy a Diablo III-ban hol tartok. A múltkor anyumnak megmutattam a tableten Pou-t, a szemeit forgatta, és megjegyezte, ha lett volna kiskoromban tamagocsi, most ezzel nem játszanék.

:D

2015. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tesóm játszik..

Szüleim eddig nem szerették, mert nem volt más élete mellette.pc-n jatszott, versenyszerüen is, / külföldre is járt/

Nem. Ajátékkal volt bajuk, hanem az aranytalansággal..hogy függő volt, és mást nem csinalt.

Gyerekkorában (10 eves korig)nintendőzott, ott is mértéktelenül, nehezen lehetett szabályozni, azután jött a pc.

Egyébként már 25, elvileg senknek semmi köze hozzá mit csinal..velemény azért van


Mi is játszunk időnkent playstation-ön.. Már lassan 30 évesek leszünk, külön haztartásban.. Sok közük megint nincs hotzzá a szülőknek. ;) sztük örök gyerekek vagyunk...ekkor ránezek apura...ő gyerkkorunkban jobban élvezte a nintendót, mint mi..:)

2015. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amint elkezdek játszani és betölt a meccs, anyának valami halaszthatatlan beszélgetnivalója lesz, vagy akkor kell egyből segíteni, halaszthatatlanul. Meg mindig mondják hogy minek vagyok ilyen kocka :D De már megszokták, én meg a cseszegetést.

20/L

2015. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
14 éves korom óta napi 6-18 órát töltöttem gép előtt, általában játék...ennek köszönhetően 3 szakmám van, egy játékban ismertem meg a legjobb barátom aki által bekerültem egy munkahelyre, vele hosszútávon közös munkákat tudunk csinálni (pénzért)...egy multiplayer játék terelt ebbe a mederbe amiben vagyok...programozó lettem...szóval egy szavuk sem lehet :) ja és apám ismeri a legjobb barátom mert átszokott jönni meg én is megyek hozzá...közös fizetős munka miatt jön sűrűn...vele együtt szoktunk játszani...ő grafikus kb bármit megcsinál amit kérünk: kép, videó...és apám is örül, hogy tud neki segíteni ebben...apám meg a saját tudásával tud segíteni a barátom anyjának :) szóval nálam a netes játék elég sok pozitív dolgot hozott...persze van negatív oldala is ha úgy nézzük...
2015. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már 3 évesen ültem a gép előtt, Xbox-om pedig 8. osztályos koromban (14 évesen, 2012 márciusában) volt. Nálunk ez elfogadott. Egyébként semmi vélekedés nincs, hétköznap a tanulnivalók miatt nem játszom, hétvégen pedig tanulnom kell, és keveset játszok. Ha látják, hogy tanulok és utána játszok, nem szólnak.
2015. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szüleimet akkor zavarta csak,ha még hajnalban is nyomtam.

Azóta szülő lettem én is.A gyerekeimnek megengedem,de csak normál keretek között.Max napi 1 óra/kölyök a választott gépen.(ps/pc/mobil)

2015. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TaKy99 válasza:

Most 38 vagyok Comodore64-en kezdtem amit még Osztrákiából kellett becsempészni. :), aztán Amiga, PC, PS, stb...

Műszaki jellegű szakmáim lettek, amik között van programozó is.

Szüleim sosem tiltották, csak a mértékletességre szoktattak.

Persze nehéz megállni, amikor benne vagy a játékban, de SZVSZ napi 1-3 óránál többet nem szabad, mert valóban függő kocka lesz az ember. Az meg nem jó.

A mai napig is heti szinten 5-6 órát játszom. Nekem ez segít kikapcsolni. Gyerekekkel is úgy van, ahogy az előző írta napi 1-2 óra max. Ja, a shootereket egyáltalán nem engedem, mert még kicsik hozzá. És a többivel is szoktam előre egy keveset játszani, hogy valóban nekik való-e.

Bár egyszer még így is megjártam, https://www.youtube.com/watch?v=WB1fsIzcNOc (Brothers: A Tale of Two Sons)kedvesen indult és egy véres thriller lett a vége, még jó hogy időben észrevettem.

2015. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Simán
2017. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!