Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek, akiknek már saját...

Felnőttek, akiknek már saját családja van . Mit szóltak a szüleitek mikor közöltétek, hogy külföldön kezdetek új életet?

Figyelt kérdés
Nekünk is küszöbön a költözés , en 33 éves vagyok , 13 éve vagyunk együtt a párommal , gyermekünk 10 éves . Párom évek óta külföldön dolgozik , fix megbizható jövedelme van , vállakozó . Eljött az idő , hogy mi is kövessük őt , minden feltétel adott . Én részemről anyám egyfolytában ellenkezik , a témát is utálja .. Pedig nem a világ végére megyünk ( 700 km ) , anyámmal egyébként sem élünk egy városban . Hogyan győzhetném meg , hogy ez a legjobb döntés , nem vakon indulunk a nagyvilágba ..a gyerekünk is csak profitál belőle , ha kint nő fel . Kapcsolattartás nem kivitelezhetetlen , internet , telefon adott , ahogy innen is , onnan is lehet akár 2-3 havonta találkozni .

2014. nov. 11. 12:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

nem orultek neki, de elfogadtak. Talan anyosomnak volt a legnehezebb, nehany hazzal arrebb laktunk, az unokaja meg akkor volt 8 honapos. Igaz az elejen azt hitte hogy csak 1 evre megyunk (mi is azt hittuk) aztan meg 9 eve kint vagyunk. Az en szuleimnek nem volt nagy valtozas, mert eleve 350kmre laktunk toluk.


Felnott emberek vagytok, azt csinaltok amit akartok, megmondjatok hogy mentek es kesz.

2014. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vélem édesanyádnak be kellene látnia ,hogy ez a ti életetek ,ti élitek úgy ahogy nektek a legmegfelelőbb !A gyermeketek pedig tényleg profitál belőle ,ha egy élhetőbb országban nő fel !!! Felnőtt nő vagy ,családos ..magatokat nézd ! Gondolj bele hányan lennének a helyedben akik kézzel lábbal mennének .Én is ..és bevallom irigyellek is benneteket ! Szerintem ne agonizálj ,irány a férjed után hiszen ti így vagytok egy család ...anyukád meg majd hozzászokik a gondolathoz ,megy majd látogatóba ,vagy éppen ti jöttök .Nekem nővéremék 3 gyerekkel vágtak neki .. nagyon jó életük van ott ,szépen élnek .Nem kívánkoznak vissza .Édesanyánk is síránkozott eleinte ,de ma már ő is belátja hogy a legjobb döntést hozták testvéremék mikor külföld mellett döntöttek ! :-) Hajrá ...sok sikert és boldogságot nektek !
2014. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)... Kíváncsi vagyok még történetekre ,nem titkolt szándékom hogy megmutatom anyunak ..lássa ,más is van így ,és igenis örülni kell ,ha van lehetőség egy jobb élet kialakítására .Ráadásul albérletben élünk ...mobilisak vagyunk .
2014. nov. 11. 13:30
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lehet egy szülőnek (főleg, ha nincs kocsijuk), hogy hogy fognak látni ezentúl titeket. De az igaz, hogy 700 km a mai világban nem nagy távolság, gondolom ausztria v. németország a cél, az meg viszonylag könnyel elérhető :-)
2014. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%

A kérdésedben szépen meg is válaszoltad a választ. Pontosan ez az amit édesanyádnak meg kellene értenie, mondd el ezeket a gondolataidat neki is, és biztosítsd arról, hogy rátok így is mindig számíthat. Én is külföldön élek 10 éve, mind két édesanya kesergett az elején, de megértették, mert a gyermekeik jövõje biztosabb külföldön, és hát mi a fontosabb egy szeretõ anyának, az utódaik boldogsága, vagy a nélkülözés?

Ráadásul a nagyszülõk is tudnak hozzátok menni "nyaralni" :)

2014. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem idővel rájön, hogy nem akkora változás ez, mint ahogyan most gondolja. 700 km nem sok, de azért pont az a kategória, amikor már nem rohangálnak haza az emberek havonta, gondolom ez aggasztja.
2014. nov. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Így van :) ...Németország . Auto az nincs anyunak , de már minden nap indulnak közvetlen buszok ki esti indulással , hajnali érkezéssel .
2014. nov. 11. 13:40
 8/20 anonim válasza:
91%

Az én anyukám azt mondta: "Kislányom, nagyon fogtok hiányozni, és az unokák is, de bárhova is visz az élet, az a fontos, hogy szeretetben éljetek együtt. A többit meg majd kisebb-nagyobb szervezkedéssel megoldjuk." És így is lett, 12 éve hol ök jönnek, hol mi megyünk, de telefonon majdnem naponta beszélünk, söt, még a fözéshez is telefonos segítséget kérek.

(Megjegyzem, anyukám 3 lányából 2 külföldön)...

Ne aggódjatok, mindenki megoldja a saját részéröl, mert ez a dolgotok.

Sok szerencsét és boldogságot!

2014. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

En ot eve vagyok kinn kulfoldon kb 2000 km-re , hat anyunak nem tetszett hogy a nagy vilagba vagok a ferjemmel es akkori 3 honapos lanyommal. De nem kerdeztem a velemenyet ,mert ha ra hallgattam volna akkor bisztos meg mindig ott lennek vele :)!! Nyugta sosem volt ,de mikor kijott hozzank latogatoba 2 ev utan akkor megnyugodott a szive es azt mondta hogy nagyon jo helyen vagyunk ne menjunk innet vissza!!

Hat remelem megerti a te anyukad is a helyzetet es vegul is neked a ferjed mellett a helyed nem anyudeknal! Sok sikert a dontesben es az utazasban!!

2014. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
2014. nov. 11. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!