Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az szülők örökbe adták gyereke...

Az szülők örökbe adták gyerekeiket, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mi oka lehet annak, hogy 5 gyermek közül a középső 3 gyermeket örökbe adják?

Szeretnék véleményt kérni tőletek!

Én az egyik örökbe adott gyermek vagyok.


2015. jan. 8. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Első gondolatom talán hozzád ragaszkodtak a legkevésbé.Aztán lehet te vagy az akinek a legjobbat akarták mind közül.Nem tudom,kérdezd meg őket miért pont Te
2015. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanattól az apától van mind az 5 gyerek?

Azt tudom elképzelni, hogy esetleg a 2 gyereket felvállata az apa, az örökbeadottak meg "zabi" gyerekek, az anya nem tudott/akart egyedül gondoskodni róluk.

2015. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Én is arra gondoltam, hogy a középső 3 gyereknek nem volt apja, nem akarta az apa őket. Vagy éppen akkor a család annyira rossz helyzetbe került anyagilag, hogy nem tudták nevelni a gyerekeket.

Tényleg jó lenne tudni, hogy minden gyerek ugyanattól az apától van-e.

El tudom pl. képzelni, hogy születik egy gyerek, azt mondjuk neveli a nagyszülők, később jön még három (akár mástól is) nem tudják nevelni, örökbe adják. Aztán a nő rendbe rakja az életét, magához veszi a gyerekét, lesz új párja és vállalnak egy közös gyereket.

Na, hát akármi lehet, ezt így nem lehet tudni :)

2015. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az első 3 gyermek 1 apától van, illetve a másik 2 gyermek is 1 másik apától van.

2 gyermek az 1 apától van, és én pedig a 2. apától vagyok, szóval én és a féltestvéreim elkerültünk a családtól.

Mi a véleményetek szerintetek miért alakulhatott így? Hogy az első született gyermek és az utoljára született gyermek ott maradt a családnál, viszont a középső 3 örökbe adásra került....

2015. jan. 8. 13:19
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Az első gyerek valószínűleg még tervezett volt, azt megtartotta, tiszta sor.

Aztán bekattant és elkezdte örökbeadosgatni a gyerekeket, fogalmam sincs miért, mert azért 5 gyerek nem csúszik be csak úgy, illetve erőszakolásból v ilyesmi se származhatnak ha van apa.

Aztán az ötödiknél lehet hogy elkezdett már működni a lelkiismerete, esetleg második apuka fiúra vágyott, és 5diknek az sikerült és erőltette,h megtartsák.

Ezer oka lehet, de lényeg, h aki ennyire felelőtlen egy gyereket se érdemelne. Nem hiszem h 3 csak úgy becsúszott, főleg ha az utolsót sikerült megtartani.

Nem ismerem az örökbefogadó szüleid, de valószínűleg ezerszer jobban jártál velük.

2015. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5 testvér, az első kettő lány lett, a középső fiú lett, majd ismét két lány született.

így a sorrend ahogy örökbe adta őket (lány, fiú, lány). Én a harmadik lányként szerepelek.

Amikor megkérdeztem, hogy MIÉRT?... Akkor azt a választ kaptam, hogy az ügyvéd elvett engem tőlük... de akkor a legelső gyereket miért nem? és a legutolsót ...???...

2015. jan. 8. 13:31
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem: az elsőt megtartották, mert hát mégis az első és akkor még nem tudtákigazán mi vár rájuk. Aztán nem tervezetten jött a második és úgy gondolták, hogy ezt nem tudják anyagilag/érzelmileg bevállalni és úgy döntöttek, hogy jobb lesz mindenkinek, ha örökbeadják. Aztán jött a harmadik és a negyedik, a helyzet továbbra is hasonló. Aztán jött az ötödik, talán megint nem tervezett. Az első gyerek már elég nagy, nem igényel 24 órás felügyeletet. Apuka is új, talán ő akarta jobban megtartani, hisz közös gyerek nincs. Lehet jobbak a körülények, anyuka is érettebb talán. Úgy érzi most már belefér még egy gyerek.
2015. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én találkoztam is az édes szüleimmel, és a két lány testvéremmel is. Sok volt bennem a kérdés, amivel egyből "támadtam is őket". Kaptam válaszokat is, bár a lelkem nem nyugodott meg. A nővéremről tudok most már pár információt, aminek segítségével facebook-on megtaláltam őt, és írtam is üzenetet. Viszont a bátyámról nem tudok mást csak a születési adatait.

Próbáltam a hivatalos úton, próbáltam az édes szülőt kérdezni, de sajnos a születési adatoknál többet nem sikerült megtudnom.

A vöröskereszt valóban tud nekem ebben segíteni, hogy felkeressem a fiú testvéremet is? Még hogyha ilyen csekély információm van róla? ....

2015. jan. 8. 13:39
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Az a véleményem, hogy lelketlen emberek! Nem ismerem az okokat, de én nem tudnám örökbe adni a saját gyerekemet! Olyan mintha levágnák egy végtagomat.Az ilyen ember aki ilyet tesz, nem méltó arra, hogy szülő legyen, a megmaradt gyerekeket is adja örökbe és ő meg sterilizálja ki magát.
2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg van olyan, hogy elveszik a gyereket a szülőtől, akár a lakhatási körülmények miatt, akár ha olyat tett, pl. valami bűncselekmény, vagy az életmódja miatt (piálás, drogozás). Talán az első gyerek nagyobb volt, és nem kellett már úgy ellátni, a következő 3-at meg elvették. Vagy a legnagyobbat bevállalta átmenetileg valami rokon, és a többi 3-at elvették. Utána meg gondolom, ahogy rendeződtek a dolgok, akkor visszament hozzájuk az első gyerek és becsúszott még egy, akit már akkor tudtak úgy nevelni, hogy nem vették el tőlük. De ha lett volna még ott 3, azt már nem bírták volna.
2015. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!