Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni egy...

Manó1235 kérdése:

Hogy lehet elviselni egy ilyen embert?

Figyelt kérdés
A barátoméknál lakom egy ideje, és mindenkivel jól kijövök hisz 2 éve együtt vagyunk, kivéve a 17 éves húgával. Mivel a szülei nem laknak otthon csak néha járnak haza ( tanyájuk van és mindig kint vannak) így csak mi "gyerekek" vagyunk a házban. Párom én és a két húga. A kisebbik 11 azzal nincsen baj. De a nagyobbik.. kezdek kikészülni tőle, éjjel nappal pakolok takarítok hogy rend legyen hazajön szétgór mindent, nem csinál semmit, ha főz ( mert szakácsnak tanul) akkor is ott hagyja az összes mosatlant stb, úgy néz ki utána a gáztűzhely mintha lehányták volna. Ha mos úgy csinálja hogy ki hippózza a felsőim meg a párom cuccait is, a ganés cipőt bevágja a mosógépbe és úgy mossa ki. Pedig már szóltam neki hogy az én ruháimat ill. a páromét is hagyja majd én azt elintézem. Igénytelen a környezetére és magára is, kövér 92 kg ( jó erről nem tehet de változtathatna), és semmi jele hogy barátkozni akarna mással vagy párt szeretne, nincsenek barátnői sem sosem megy el semerre sem. Az osztálytársai is épp hogy elviselik. Mostanában meg rászokott arra hogy utasítgat engem, PL: " Mehetsz ki havat seperni" mikor mindent megcsinálok és ezt is rám sózná, meg nem megkér, parancsol. Aztán múltkor itthonról elvittem a tusfürdőm ( néha vagyok itthon is ) és kérdezi hogy ezt otthonról hoztad? Anyádék nem haragudtak? én: Miért haragudtak volna? mindenkinek van saját. ő: még jól meg már gazdagéknál. Nem normális. Mi ebben a gazdagság? Nem hagy minket nincs nyugtunk, ha bezárjuk a szobánk ajtaját még megvan sértődve, ha sexelünk hallgatózik meg ilyeneket csinál. Nem bírom már idegileg ha hazajön már rosszul vagyok. Hét elején nagyon beteg voltam, párom suliban volt és megkértük a tesóját hogy mivel ő ér haza leghamarabb vegyen kaját a boltból elvitte a pénzt minden erre este 8kor jött haza és nem vett kaját mert ő már evett gyakorlaton meg a mamájánál.. na akkor telt be a pohár. Hogy lehet ennyire önző? Mi meg haljunk éhen. Szuper. Én nem szeretek vitatkozni meg semmi, de ha így halad kifogom osztani most már. Ti mit tennétek? 21/L

2015. jan. 9. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A párod miért nem teszi helyre? Nem hiszem, hogy a te dolgod lenne, mivel ő otthon lakik, te pedig nem.

A párodnak, vagy a szüleinek kellene rászólni.

2015. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Elköltöznék. Véglis ő van otthon, te meg odaköltöztél. Öszintén én sem örltem volna, ha a tesóm hazaköltözteti a barátnőjét.
2015. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már nem egyszer szólva lett neki, de ideig óráig tart. Ha otthon van folyamatosan megy a vita, párom veszekszik vele a csaj meg a kis tesójával. Ha csak hárman vagyunk akkor semmi gond. Szinte élvezi ha feszkót csinál vagy nem is tudom.
2015. jan. 9. 12:56
 4/11 A kérdező kommentje:
De mindent magamnak fizetek, sosem zavarom, a szobája közelébe nem megyek. Meg sokszor dolgozom és alig találkozom vele. Mégis ilyen.
2015. jan. 9. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a párod helyreteszi vagy elköltöztök, más lehetőség nincs.

Neki is ugyanolyan joga van ott lakni, mint a párodnak, szóval kitenni nem tudjátok, egy 17 évesre meg talán max a szülei lehetnének hatással, de úgy látszik nem nagyon érdekli őket, milyen a lányuk.

Azt meg se merem kérdezni,h a 11 évest miért nem nevelik, miért nem laknak vele?

Ha a 17 évessel is évek óta hébe-hóba találkoznak, nem csoda,h ilyen lett. A 11 évesnek is ezt jósolom ha nem foglalkoznak vele a szülei.

2015. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Ezeket mindenképpen a párodnak kell rendeznie, te nem igen tehetsz semmit se, ha betelik a pohár nálad és kiosztod azzal lehet, hogy egy dolgot érsz el, hogy a párodat két tűz közé állítod és magad ellen fordítod. Okosabbnak kell ennél lenned. Pl. ne takaríts a tesóka után, a ti ruháitokat véletlen se hagyd, hogy ő hozzá férjen, az ajtótokat továbbra is igen is zárd magatokra, h ő mit hisztizik etéren az legyen az ő baja egyik füleden be, másik meg menjen ki. Próbáld minél jobban kerülni a társaságát, sőt akár nézd levegőnek is, de veszekedést ne csinálj, mert abból nem biztos, hogy te fogsz sajnos jól ki jönni.

Aki azt írta, hogy ő se nézné tesó létére jó szemmel, hogy ott van a testvére nője az meg kapja be, egyenlőre nem a testvéréjé a ház, nem ő szülte a spanyol viaszt, hanem a szülőké, majd max ők nem nézhetik jó szemmel, ha úgy gondolják, de ennyi.

2015. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Szóval egy 17éves 92kg-os budha aki még szakácsnak is tanul.Biztos nem erotikus a csajszi,keress neki egy pasit valami olyan félét aki marhára szereti a hasát.Főzöcskézhet neki aztán ott a lav és lenyugszik.ha meg utasitgat ne halld meg és kész.
2015. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utál és zavarja hogy ott laksz,ezért csinálja ezt.

Meg azért,mert hagytad hogy a fejedre nőjön.

Költözz el vagy költözzetek át anyudékhoz!

2015. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtok elköltözni, meg a párod nem tud rá hatni, akkor találj ki ellenkib...ásokat. Pl.: vegyél egy szennyestartót a hálószobátokba és onnan vigyed kimosni, ne kérj tőle semmit, ne beszélj hozzá, ha parancsolgat hagyd figyelmen kívül, legyen kulcsra zárható a szobátok, ő ne tudjon bemenni, ha szexeltek hangosítsd fel a tv-t/zenét, ne takaríts össze utána, ne moss rá és ha bunkózik veled (mint a tusfürdő miatt) akkor te is bunkózz vele.

Ez bejön. 17 évesen még fiatal, nevelve se volt, neked kell okosabbnak lenni.

Amúgy vannak ilyen emberek, akiknek a kavarás meg a balhé az életük, de ha ebben megakadályozod akkor nem tud a helyzettel mit kezdeni.

Sok sikert, ne hagyd magad!

2015. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :)
2015. jan. 10. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!