Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több olyan feleséggel, feleség...

Több olyan feleséggel, feleség kérdésével találkoztam, akinek a férjétől nem lehet gyereke. De mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Többen közülük abban látják a megoldást, hogy amíg teherbe nem esnek, addig más férfi "szolgáltatását" veszik igénybe. Mit szólnának ők, ha a férjük előállna olyan ötlettel, hogy mivel a kolléganőjének nem lehet gyereke a férjétől, ezét ő amíg a kolléganő teherbe nem esik, megfelelő "kezelésben" részesíti?

2015. jan. 10. 08:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%

#11, tudod, PÉLDÁUL néhány édes négyes egy baráti párral, az élvezet (enélkül a probléma nélkül is, így meg a kellemes összekötése a felettébb hasznossal), és ebben a felállásban senki sem vethet semmit a másik szemére később se, aka "megcsaláááááááááás"

Na ezzel szemben hivatalok packázásait tűrni, szabályoknak és elvárásoknak engedelmeskedni, az meg gigaszívás, feszültség, seb és tüske...

Persze ez csak az én privát véleményem, de ha érintett lennék, nyilván a számomra élvezetes járó utat preferálnám - ha már egyszer olyan is van - és nem a szívást-hegyeket, nem vagyok mazo, hogy sérülni és szenvedni akarjak, ha nem muszáj.

Na ezzel szemben meg egy "keresztény-konzi" gondolkodású embernek nyilván a másik az útja, neki nem okoz lelki gondot a szabályoknak és elvárásoknak megfelelés mert egész életében ezt csinálja, de lelkiismereti válságba taszítaná a "nem csak a feleséggel-férjjel"

Ezért mondtam, hogy mindenkinek, minden párnak a maga útját kell megtalálnia.

2015. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
Ìrtam a korábbi kérdésnèl is, hogy barátnőméknél a férj testvére adott anyagot. Fecskendővel be a nőbe, elsőre meg is fogant. Ha egy nőnek nincs peesejtje, törvény szerint csak hozzátartozó adhat. Spermadonációnál erre nincs lehetőség. Házilag megoldották. A gyerek hasonlít így, ismerik a vérszerinti apa előzményeit, és náluk semmi gondot nem okozott a kapcsolatukban. Adott helyzetben én is adnék petesejtet a nővéremnek, ha neki nem lehetne, csak az sokkal körülményesebb.
2015. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy spermadonor hivatalosan csak ismeretlen lehet. Akik nem becsülik le a genetika szerepét, azok ezt meglehetősen rizikós és unszimpatikus eljárásnak tartják.

A nők mentségére szóljon, hogy olyantól akarnak gyereket, akinek ismerik a genetikáját (jobb esetben nemcsak a külső tulajdonságait, hanem az illető személyiségét, kórképét , örökletes betegségeit).

Ahogy írták előttem, ehhez viszont nem kell lefeküdni a másikkal, végül is bárki otthon el tudja végezni a befecskendezést.

2015. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
szerintem más férfitól teherbe esni így is, úgy is megcsalás. tök vicces, hogy van, aki azon vitatkozik, milyen módon menjen végbe a megcsalás, mert az egyik módszer szerintük elfogadható, a másik nem...
2015. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%
Megcsalás az, ha hozzá sem érnek egymáshoz? Még érzelmi megcsalásról sem lehet beszélni.
2015. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
#14, "szerintem más férfitól teherbe esni így is, úgy is megcsalás." - jól mondod, SZERINTED. A másik embernek, párnak meg ugye a saját véleménye, érzései, értékítélete számít, és nem a tiéd.
2015. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy érzelgős leszek, de voltál már terhes? Az a legszebb az egészben, hogy az a kicsi ember a szíved alatt a szeretett párod gyermeke, akiben te meg ő örökre együtt vagytok, aki őrá fog hasonlítani. Akinek minden apró rugdalózása olyan, mintha a gyermek apja simogatná a hasad. Elképesztően intim érzés, sokkal bensőségesebb, mint a szex. Itt nem x percig van benned a párod, hanem 9 hónapig. Ezért nem értem, hogy aki arra akar gondolni 9 hónapon át, hogy a 134231-es spermadonor gyermekét hordozza, annak miért nem mindegy, hogy művi vagy természetes úton segítik hozzá, hogy ezt a bensőséges dolgot gyakorlatilag egy vadidegennel ossza meg. És nem erkölcsileg ítélem el, csak nem értem.
2015. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves #17, nem tudom, melyikünknek írtad, én - férfiként - nem voltam terhes:))) És egy percig sem vitatom, hogy érzelmileg úgy van, ahogy leírtad, a legideálisabb a gyermek utáni vágy esetén nyilván az, ha a párnak lesz egy saját gyereke. Ezek a kérdések viszont arról szólnak nyilván, amikor ez nem lehetséges, amikor ugye a választás vagy a gyermektelenség, vagy a kompromisszumokkal történő gyermekvállalás, ahol az a gyerek egyik, vagy mindkét részről nem saját, az ugyanis nem megy. És ilyenkor van az, hogy a felmerülHETő lehetséges megoldások közül kell kiválasztani azt, amelyik az adott pár számára a legmegfelelőbb.

(számomra egyébként egy gyerekhez való alapvető hozzáállásomban nem túl jelentős szempont, hogy az "én vérem"-e, sokkal jelentősebb, hogy önként, szabad akaratból, tények ismeretében vállaltam-e.... ezért aztán magamat ismerve simán elképzelhető lenne, hogy sokkal pozitívabban állok egy biológiailag mástól származó de általam ennek tudatában önként vállalt gyerekhez, mint a becsapásommal, vagy akaratom ellenére kihordott "énvéremhez" - és tudom, hogy férfi-berkekben ez egyáltalán nem ritka hozzáállás... ugye hány olyan "panaszt" olvasol itt a GYK-n is, amikor a nőt "elhagyták" terhesen, és később a férfi nagy szeretetben nevelte egy másik, kisgyerekes nő mástól származó kisgyerekét)

2015. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!