Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezt hogyan látjátok?...

Ti ezt hogyan látjátok? Családi katasztrófa helyzet. (Hosszú sztori sajnos )

Figyelt kérdés
Szóval másfél éve nagymamámhoz költöztünk a barátommal. Folyamatosan teljesítek, teszek azért hogy megfeleljek, de mamám egyszerűen nem szereti az itt létünket, ezért azon vagyunk folyamatosan hogy el menjünk, amit mi is akarunk persze. Barátom nem iszik, nem cigizik, jó erőben van dolgozik, mindent megcsinálunk a ház körül, szeretjük egymást. Rezsit, ételt, fűtést mind magunk állunk, házat rendben tartom, mégis mindig rossz vagyok. De elviselem, mert el fogunk menni nem sokára elköltözünk. Viszont azt hogy el tudjunk költözni egy nagy lehetőség végett van, ami nyitott számunkra. A fiatal gazda pályázatot üssük majd meg méhecskékre. Leszapósom s annak felmenői méhészek voltak, a fia útján pedig nekem is sikerült bele tanulnom a méhészetbe. 10 családot szeretnék tavasztól magunknak, a támogatást felvenni, s 4 év alatt fel fejleszteni a méhecskéket 140 családra úgy hogy az apukája méheit is átvennénk, mert öreg, nem bírja már, 72éves.Ha nem állnék helyt a méhészetbe, kételkednék magamban, de így nem. Édesanyám egy szelíd természetű ember, soha nem volt velem ilyen mint az utóbbi 4-5hétben. Egyfolytában bánt, nem akarja a pályázatot, nem hiszi el a feltételeit stb, de elolvasni sem hajlandó a letöltött tájékoztatókat. Páromat nem szereti ami fáj, mert nagyon jó ember. Azt mondja elhagy majd, meg ha megkapjuk a támogatást, kössek le 500e Ft-ot mert hoppon hagy majd. Sőt édesapámat meg mindenkit uszít ellene. Nem értem, igazságtalan :( Meg van tervezve hogy még az éven házasodunk, ha meglesz a pályázat. No nem lagziznánk, csak egy 30fős vacsit gondoltunk. Miért kapom ezt? Soha nem veszekszek, mégis csak hallgatok meg változok hogy mindenkinek jó legyen, de sosincs nyugalmam -. - Ezen pályázat útján el tudunk költözni jövőre, de másképp soha! Munkahelyem nincs, még kilátásba sem, egy istenháta mögötti helyen lakom vidéken, várostól távol. Én látom rosszul? Hagyom kellene a pályázatot meg a terveket, s maradnunk itt ki tudja meddig?Hetente minimum 1x megkérdezi mamám, mikor költözünk el. Tudom hogy nem bírja a szituációt, de már mi sem. Szerintetek?

2015. jan. 9. 11:36
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
61%
Vagy egy szülöi réteg akinek szent célja hogy folyamatosan keresztbe tegyen a gyerekének.Én a helyedben nem foglalkoznék senkivel csak is azzal amit itt leirtál.Méhészet házasság elköltözés még ha nem is ebben a sorrendben.
2015. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
43%
Elköltözést kellene legelsőnek.Csak akad valami kiadó lakás olcsón
2015. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképp próbáljátok meg ezt a pályázatot, veszítenivalótok nincs rajta és jó látni, hogy van alternatíva és tesztek valamit a boldogulásért.

Anyukád félt valamiért, beszéld meg vele miért.

2015. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Persze, előbb költözünk, de az még eleve egy éven belül nem tud megvalósulni. Ha a támogatást megkapnánk akkor olcsón vennénk egy házat, s inkább évek alatt rendbe szednénk, nem albérletre költenénk. Addig is a barátom 100e ft-ja és az én 23000ft-om a bevételünk. Abból nem tudnánk bérletet fizetni, különben már nem itt lennénk. Legalább 100x átszámoltuk már. Az a 10méhecske meg nem hoz pénzt, csak mindenképpen akarunk egy évet, hogy átlássuk saját fejjel a méhészkedést, mielőtt nem kezdünk bele nagyobb mennyiséget csinálni.
2015. jan. 9. 12:03
 5/53 A kérdező kommentje:
Csak szerettem volna ebben az egy évben békességben lenni, de inkább fokozódik a helyzet, nemhogy csillapodik. Nem akarnék haraggal elköltözni, bármilyen rossz is itt jelenleg.
2015. jan. 9. 12:05
 6/53 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagyon becsülendő, hogy próbálsz kitörni a rossz körülmények közül. Sajnos sok ember tudatlan, vagy gyáva, és ha már ő nem mer lépni, mást is lebeszél. Anyukád esetben szerintem csupán csak féltésről van szó.


Alap esetben azt mondanám, vágj bele.


De szakmai szemmel azért lenne néhány kérdésem.


Ha jól értem vállalkozást indítanátok valamilyen kedvezményes hitelből.

Mennyi hitelt veszel fel és milyen konstrukcióval?

Nyilván a méz árából fogjátok visszafizetni. Hol fogod árulni a mézet, mennyit kell eladnod, hogy kifizesd a hitelt és a vállalkozás költségeit (adók, könyvelő díja...stb)? Mennyi idő alatt termelődik meg az a méz, és mennyi idő alatt folyik be az ára?


Készítettél részletes költségtervez? Az elején nagyon sok költséged lesz, és kevés bevételed. Ezt az időt is kihúzzátok valahogy? A statisztika szerint az induló vállalkozások nagy része veszteséges, kell idő, mire tényleg beindul. A hitelt ezalatt is fizeted?


Ha van A és B terved is, mindennek utánajártál, kiszámoltad, és bejön, akkor hajrá.

2015. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Bár bennem is csak az az érzés van, hogy : előre-előre, ne figyelj senkire.
2015. jan. 9. 12:06
 8/53 anonim ***** válasza:
76%

Megkérdezhetem, hogy milyen támogatásról van szó? Csak azért, mert ezek felhasználása általában célhoz kötött (és gondolom vissza is kell idővel fizetni).


Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy ha méhészetet szeretnél, akkor legfeljebb kaptárra, és hasonlókra adnak pénzt, házvásárlásra nem hiszem.

2015. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%

Bár bennem is csak az az érzés van, hogy : előre-előre, ne figyelj senkire.


Ezt az érzést sürgősen nyomd el, aztán kezdj el hideg fejjel számolni. Csak akkor vágj bele, ha tényleg minden eshetőségre gondoltál.

2015. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Méhész vagyok. Megértem a kényszerhelyzetet, amiben vagytok meg a nagy összeg csábítását is. A pályázat vissza nem térítendő támogatás, felhasználását nem ellenőrzik DE! az üzleti tervben vállaltak teljesülését igen. Ha nem teljesíted az üzleti tervet vissza kell fizetni a támogatást. A pályázatírők előszeretettel írnak irreális bevételeket az üzleti tervbe. Azzal számolj, hogy 140 méhcsalád éves költsége kb 2 millió forint . A bevétel meg bizonytalan. Akár 0 is lehet.

Azonkívül tavaly már úgy írták ki a fiatal gazda pályázatot, hogy csak méhcsaládokra nem lehet igényelni, hanem a vállalt üzemméret max fele lehet a méhészet, másik fele valami más. Tehát a 140 méhcsalád mellé kell még vagy 4 ha gyümölcsös, vagy kb 10 ha szántó vagy annak megfelelő mennyiségű állat. Értem én hogy csábít a nagy összeg, de számoljatok is. a méhészet nagyon beruházásigényes ágazat, telephely kell, 140 családot nem tarthatsz a faluban, jármű kell hogy sárban is ki tudj menni a méhekhez, eszközök, épület stb.

2015. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!