Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nővérem nevel, de anya...

Ha nővérem nevel, de anya találkozni akar velem muszáj elmennem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok 6éve nővérem és a férje nevelnek. Anyámat most megszállta valami és hirtelen találkozni akar velem. Bíróságra is beadott valami keresettet ezért.

2015. jan. 10. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem, de ajánlott. A jogi herce-hurcákat jobb kerülni ès egymás között tisztázni a dolgokat.
2015. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell jól húzni a bírósági pert és akkor 18 leszel mire lezárják, utána meg te döntesz, nem kényszeríthetnek rád láthatást:)

De 16 évesen amúgyis meg fognak hallgatni szerintem, szóval nyugodtan mond meg az igazságot, ahogy érzel, valószínűleg komolyan figyelembe veszik.

2015. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Láthatásra akkor formálhat jogot, ha fizet gyerektartást, ez ebben az esetben is ugyanolyan, mint az elvált szülők esetén. Az más téma, hogy 16 évesen már nem fognak kényszeríteni a láthatásra, és mire lezárul a dolog már nagykorú lehetsz.
2015. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Anyámat most megszállta valami" - ne hagyd, hogy a nehézségek ellenére, nővéredék révén valószínűleg kialakult nyugodt életed feldúlja.
2015. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nem kötelezhetnek rá hogy találkozz vele. Én 17 voltam amikor anyámra rájött a költözhetnék (összeszámolni sem tudom, hányszor költöztünk) és egy szociális munkással vagy ehhez hasonlóval (már nem emlékszem pontosan) beszéltem, aki azt mondta, hogy 17 évesen nem ráncigálhat el... Ennyit erről.
2015. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem se kötelezhetnek rá, hogy találkozz vele.

Megkérdezhetem, hogy mi történt köztetek? Nem kell válaszolni ha nem akarsz, csak van egy 14 éves lányom és most ezen elgondolkodtam.

40/N

2015. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerit nem kell aggódnom. Nem fizet semmit.


6os: Nem igazán való anyának, nővéremet 17évesen szülte őt nagymamánk nevelte. Miután én megszülettem elkezdett inni. Ha testileg nem is de lelkileg rengeteget bántott. Nővéremnek rengeteg mindent köszönhetek, imádom őt és a férjét és az unokahúgaimat is. Megmentette és megváltoztatta az életemet, olyan dolgokat mutattak meg nekem ami másnak természetes. Kirándulások, családi ebédek.

2015. jan. 11. 15:05
 8/9 anonim ***** válasza:
A láthatás nem a gyerektartástól függ! Azért hülyeséget ne írjon senki! Rengetegen vannak akik nem fizetnek semmit,mégis tartják a kapcsolatot a gyerekkel!
2015. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
.
2018. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!