Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól döntheti el...

Hány éves kortól döntheti el valaki, hogy az anyjával, vagy az apjával akar élni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy ez 14 kortól eldönthető, de nem vagyok benne biztos... Ha van rá valami jogszabály, megköszönném, ha bemásolnátok...

2014. máj. 29. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Jogszabály nincs, de 13-14 évesen már megkérdezik a gyereket. De nem biztos, hogy ha az apjával akar maradni, akkor ezt figyelembe is veszik.
2014. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De van jogszabály! 16 évesen dönthetsz szabadon. De sokkal fiatalabban is meghallgat a bíróság. 14 éves korban pszichológussal kell elbeszélgetned. Ő ad egy szakvéleményt, de ezt a bíróság nem köteles figyelembe venni. De az esélye természetesen megvan, hogy az általad választott szülőnek ítélnek.
2014. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

14 éves kortól a gyereknek vétó joga van.

Tehát eldöntheti ha az érdekével nem ellentétes mert akkor a bíróság ezt nem köteles figyelme venni.


Érthetően akkor nem érvényes ha úgy használnád h anyánál akarok lakni mert több szabadságot ad mint apa.

Pl nem nézi meg a leckét nem kérdi hova megyek, mikor kivel vagyok...

Na ilyenkor a bíróság ezt a jogot nem köteles figyelembe venni, mert az ellenkezik a kiskorú érdekével.


Értsd h iskolázott ember legyen belőle és ne iskola kerülő.

2014. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyereket 12 éves kortól megkérdezhetik, de a bíróság dönt és nem feltétlen úgy, ahogy a gyerek szeretné, hanem ami szerintük a gyerek érdekeinek legjobban megfelel.
2014. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek!
2014. máj. 30. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 10 évvel ezelőtt dönthettem, akkor 12 voltam.
2014. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom v kik nem értétek amit írtam.

Szóval ki kérheti a bíró a gyerek véleményét de ha olyanok a körülmények akkor nem köteles azt figyelve venni.

Pl lehet ilyen az iskola kérdése.

2014. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!