Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mások gyereke idegesít,...

Ha mások gyereke idegesít, akkor a sajátom is fog, és nem nekem való az anyaság?

Figyelt kérdés

Már ével óta szeretnénk gyereket a férjemmel, de én nem merem bevállalni.

Azért nem, mert szörnyen feszültté tesznek mások gyerekei. A rokonságban sok 0-6 év közötti pici va, és a páromnak is van egy nyolcéves fia. Mindegyik gyerek társaságában ideges leszek egy idő után, nincs hozzájuk elég türelmem. Nem bírom, ha valamit naponta mondjuk 10szer kell elismételnem, zavar ha hárompercenként megkérdeznek valami tök egyértelmű dolgot, idegesít ha belekotyognak a felnőttek beszélgetésébe, nem szeretem, hogy mindig ők akarnak a középpontban lenni és nem lehet tőlük 5 perc nyugta sem az embernek, a hisztitől, kiabálástól, sírástól és követelőzéstől pedig egyenesen a falra tudnék mászni.


Ha így érzek, akkor inkább ne vállaljak sajátot? Tényleg úgy érzem, hogy nagyon szeretnék, de félek hogy ugyanígy kiborít majd az én gyerekem is.



2015. jan. 12. 13:05
 1/6 anonim válasza:
78%
szerintem az emberek a saját gyerekükre nem így tekintenek. másokéra én is. szinte gyűlölöm a kisgyerekeket. de a párommal egy közös kisbabát nagyon szeretnék. a kisbaba mely összeköt két embert csodálatos dolog. nem tudom leírni de saját gyermek nem olyan mint másoké.
2015. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Szeritnem nyugodtan vallalj :) a sajatod is fog idegesiteni csak azt mar kenytelen az ember elviselni :) nekem van gyerek, es neha a falramaszok tole, de visszacsinalni mar nem lehet, imadom a kis dogot :)))) a mase meg jobban idegesit, ha olyan a gyerek, h hisztizik, ordit... Mindenesetre nem egy rozsaszin puderillatu csupa kacagas a gyerekneveles... Mondom, imadom a 4 eves fiamat, de nagyon faraszto tud neha lenni...
2015. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Biztos fog neha a tied is idegesiteni. Idonkent minden szulo kiakad a sajat gyerekere,hiaba imadja. Masokeval en sem szeretek sokat foglalkozni. Mikor meg nem volt gyerekem es lementem a baratnomhoz akinek mar akkor 2 fia volt. Hat mindig ugy jottem haza hogy de jo hogy nekem nincs gyerekem. Viszont sajatra nagyon vagytam es ezek nem tantoritottak el,mivel a sajatod mas lesz a szamodra. En alapbol turelmetlen ember vagyok de a fiamhoz hihetetlen turelmem van es imadom. Te se mondj le a gyerekrol mert mase idegesit.
2015. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

En mindig us szerettem a gyerekeket,inkabb a kisbabakat.

Mar terhes voltam mikor atjott az unokatesom a ketevesevel....hat konkretan majdnem kivagtam a teraszra.hiszti,cirkusz,pajolt,rombolt mibdent.

Hugom lanya szinten.jo par napig pihentem mindjet esetetes rettegtem h csak az en gyerekem ne legyen ilyenmost 10honapos a kisfiammindent szetpakol,mindent megrag,meg hisztizni is szokott.de ez teljesen mas.egy evvel ezelott vszinu tole is kiugrottam volna az ablakon ot perc utan.de a sajat gyerek mas...fokozatosan szokik hozza az ember....most is alszik,a lakasvromokban de le.arom,itt fekszek mellette...ugyis szetpakolna meg vagy husszor.majd este osszepakolok utana.sokat lazul az ember.bar a ket eves kortol meg mindig nagyon tartok...na majd egy ev mulva kiderul.:)

2015. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaz lemaradt h termeszetesen imadom,o a mindenem.:)ritkan hiz ki a sodrombol.de ezt Apa alt.eszreveszi es lekuld setalnim,vasarolni.
2015. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A saját gyerek az más. És persze a sajátjaink is kiborítanak néha, de velük megvan az az érzelmi kötelék, ami más gyerekkel nincs. Előfordul, hogy legszívesebben felaprítanád, ekkor odaszalad és átölel... na akkor minden el van felejtve és meg van bocsátva.
2015. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!