Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen (ellen) érzésekkel nem...

Ilyen (ellen) érzésekkel nem mehetek hozzá, ugye?

Figyelt kérdés

A párom megkérte a kezem, de egyelőre nem merek neki igent mondani, félek hogy nem lenne tisztességes.


Az a baj, hogy van egy ovis gyereke, akit bár elfogadok (vagy inkább elviselek), de egyszerűen nem tudom szeretni.

Tudom, hogy a páromnak mindig a gyereke lesz az első, nem is ezzel van bajom.

De engem idegesít a gyerek, feszültté tesz a jelenléte, nem örülök az állandó hisztinek, meg hogy szétpakol mindent, meg ha valami nem tetszik neki, akkor toporzékol, veri magát a földhöz, és úgy morog, mint egy oroszlán. Állandóan beszél, de semmi más témája nincsen, csak az állatok, meg hogy mikor mit szeretne kapni ajándékba. Öt percig nem tud nyugton maradni, hiába kérjük hogy ne csinálja, de rohangál a lakásban, kúszik-mászik, stb.


És akaratlanul is, de állandóan arra gondolok amikor itt van, hogy ha egyszer lesz gyerekem, csak ne olyan legyen, mint ő.


Szóval egyszerűen csak valahogy összeszorított fogakkal túlélem azokat a napokat, amikor itt a gyerek, igyekszem nem megnehezíteni a kicsi életét, nem cseszegetem, és próbálom úgy intézni, hogy minél több időt tölthessen az apjával (és persze minél kevesebbet velem).


Ennyi, ha megszakadok, akkor sem tudom szeretni, képtelen vagyok párás szemekkel hallgatni a szövegelését, és nem tudom mosolyogva nézni, hogy milyen cuki amikor alszik, és nincs rá késztetésem, hogy puszit adjak neki vagy betakarjam vagy megsimogassam.


És ilyen érzésekkel egyszerűen nem merek igent mondani a páromnak, mert nem akarom a gyereke életét elszúrni azzal, hogy rossz mosotohája leszek. Beszélnem kellene erről őszintén a párommal? Nem szeretném megbántani, megértem hogy neki a gyereke a mindene, nem szeretnék fájdalmat okozni neki azzal, hogy én képtelen vagyok szeretni azt a valakit, aki neki a legfontosabb a világon.


Ilyenkor mi a teendő? Ti mit csinálnátok a helyemben?



2015. jan. 12. 13:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem is ertem, hogy miert maradtal a ferfivel? Parkapcsolatnak sem jo igy, nemhogy hazassagnak.
2015. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez később csak romlani fog. Tényleg a párod gyereke marad mindig és ez nem fog változni, sőt. Ha már most ennyire nehéz, akkor jobb ha lelépsz tőlük. Amúgy amit leírtál a gyerekek 99%-ra jellemző, szóval ugyanennyi s% hogy a tiéd is ilyen lesz. De ha a kisgyereket ennyire nem viseled el, sztem az a legtisztességesebb ha még most lelépsz tőlük, hidd el, később se fogod szeretni, sőt a fel nem dolgozott érzéseid miatt, rosszabb lesz.
2015. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele őszinte.
2015. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod neveli a gyereket, akkor ne menj hozzá.

Ha ő csak vasárnapi apuka, akkor vegyél egy nagy lélegzetet és beszéld meg mindezt a pároddal.


Egyébként nem egy olyan kapcsolatról hallottam, ami amiatt ment tönkre, mert a régi gyerek az új partnerrel nem találta meg a közös hangot, de ott mindig együtt kellett volna élniük is.

2015. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj a pároddal erről. Ha nagyon szereted őt akkor muszáj leszel elviselni a gyerekét, idővel reméld, hogy megváltozik. De semmiképp ne hallgass, és őrlődj magadban.
2015. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Biztosan fájni fog neki, de mást nem tudsz tenni, csak hogy elmondod őszintén az érzéseidet. Nem tudom, mióta vagytok együtt, gondolom, ha megkérte a kezedet, akkor már jó ideje, szóval a gyereket ismered már, így nem hiszem, hogy változni fognak vele kapcsolatban az érzéseid. És idővel szerintem egyre nagyobb teher lesz ez az "összeszorítom a fogam".
2015. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen érzésekkel valóban nem kellene hozzá menned. De egyébként minden ovis gyerek ilyen, nincs ebben semmi rossz. Ezt te csak azért látod rossznak, mert nincs gyereked, és nincs brnned anyai ösztön. Jó eséllyel a tied is ilyen lesz, ilyen egy egészséges lelkű óvodás.
2015. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem tudni hány éves vagy kérdező, de lehet simán csak még nem vagy kész arra, hogy gyermeket nevelj, egyenlőre szerintem még az esetleges sajátodét sem nem, hogy másét. Ez nem rossz vagy jó dolog, és ettől gonosz se vagy szerintem, csak te egyszerűen jelenleg még ilyen vagy. Később, az idő elteltével még eldőlhet benned, hogy anya típus vagy-e, vagy se, nem mindenkinél alakul ez így egyből ki. Pl. én is kb. 25 évesen még a gondolatától is rosszul voltam, ha gyermek volt a közelembe, de attól is, hogy én szüljek, elképzelni se tudtam magamat anyának, és hasonló érzések voltak bennem más gyerekei felé, mint benned is jelenleg, de mindez 30 éves koromra hatalmasat változott. Megértem rá, hogy anya legyek, és úgy is tudjak gondolkodni. Igazából szerintem neked kell tudnod, és a párodnak, hogy mi legyen a jövőt illetően én mindenképpen őszintén elmondanám neki ezeket, ettől még szeretheted a férfit, a kettő nem függ össze szerintem. Ha csak hétvégi apuka, akkor szerintem ketten ezt is megtudjátok oldani, ha nem csak az, akkor lehet, hogy jobb, ha mindketten úgy döntötök, hogy más utakra eveztek, de szerintem ne egyedül döntsd el. Hisz, azért párod a párod, hogy ő is eldönthesse, hogy így is elakar-e fogadni, vagy se.
2015. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéseket nem lehet erőltetni. 3 ember életét tennéd tönkre ha hozzámennél.

Én őszintén megmondanám amit érzek, bár mondjuk én így az összeköltözésig se jutottam volna el.

Nagyon tetszik, hogy nem a gyerekre haragszol, talán te vagy itt az első, aki nem bírja a párja gyerekét de emellett nem köpködve/utálkozva, hanem kulturáltan beszél róla.

2015. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A soraidból nekem az jön le, hogy elég fiatal vagy, talán a húszas éveid elején. Ha így van, a gyerekekhez való hozzáállásod talán még változhat, viszont erre nem lehet alapozni. Sajnos én azt tanácsolnám, így ne tarts fenn kapcsolatot a pároddal, még úgy se, hogy nem mész hozzá. Bármi történhet, akár az is, hogy nektek kell nevelni a gyereket, ami mindkettőtök életét megkeseríteni. De ha hétvégi apuka marad csak a párod, a sorozatos problémák akkor is garantáltak. Olvasgass csak hasonló kérdéseket akár itt is.
2015. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!