Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaha esélyem átlagos...

Lehet valaha esélyem átlagos életre?

Figyelt kérdés

Ha szegény családból származom, lehet még normális életem?

Elköltöztünk külföldre a vőlegényemmel, nyelveket tanulok, beiratkoztam suliba...

Nem azt mondom, hogy meg akarok gazdagodni, mert azt munkából nehéz, csak olyan szinten megélni, hogy ne kelljen nélkülözni.

Van, akinek sikerült tanulással, munkával, igyekezettel kitörni a nyomorból, és normális életet biztosítani a leendő családjának?


2015. jan. 13. 13:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy van. Csak akarnod kell és soha fel nem adni! A múlt már elmúlt. A jövő akármit hozhat! Szorgalommal, kitartással, sok tanulással pláne!
2015. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Neked is sikerülni fog, csak ne add fel. Persze, hogy lehet normális életed. Sok olyan ember van, akit nem tud támogatni a szülője, és mégis elér valamit. Végezhetnél egyetemet, igényelhetsz szoc. ösztöndíjat, dolgozhatsz részmunkaidőben, de levelezőn is csinálhatod. Mindig van esély a változtatásra, annak, aki akar változtatni.
2015. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nekem is sikerült. Én is nagyon szegény családból származom. Mindig jó tanuló voltam, nem keveredtem soha semmilyen zűrbe. Családom biztatott, hogy tanuljak, hogy nekem könnyebb legyen. Sikerült jó munkát is találnom, bár ebben azért nem csak a tanulásnak, de a szerencsének is volt szerepe. Most normális, rendezett életem van felnőttként. Nem vagyok gazdag, de nincsenek gondjaim.
2015. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egész attól függ, hogy milyen munkát sikerül találnod (szerzel-e végzettséget és ha igen milyen területen), mennyire vagy kitartó, talpra esett, józan, szerencsés.

Tehát persze, hogy van esélyed.

2015. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
4%
Mehetsz akárhova, a csóróság visszahúz. Sajnos tapasztalatból mondom.
2015. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Èn is ès a fèrjem is nevelőotthonosak vagyunk, mègis egyetemet vègeztünk szakmànk is van, van lakàsunk, kocsink, fèlre tett pènzünk ès mostmàr egy gyönyörű fiunk, ès a legfontosabb mindent meg tudunk becsülni, egymàst is!!!!
2015. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Ez abszolut nagyon nehéz lesz neked.

Miért?

Mert a szegénység egy állapot, de ebben felnöni és mindig csak siránkozást és azt hallgatni, hogy mindenki tehet róla csak a szüleid nem az nehéz dolog. Kitörni ebböl a szemléletböl nagyon kevés embernek sikerül.

A legtöbbször a szegény ember nem azért szegény mert valami ok van mögötte, hanem mert nem akar több lenni, mert mástol várja el, hogy neki majd többje legyen stb...

Igazán sok sok olyan szegény van aki kertesházban lakik még is éhezik. Már a falvak is sok sok helyen adnak vetömagokat, tavasszal kisállatokat, hogy mindenki nevelgesse öket, és legyen milye télre, de nagyon kevesen élnek vele, vagy ha élnek is vele akkor nem gondozzák, és semmi nem lesz belöle.

Te írásodból is az derül ki, hogy ilyen családban nöttél fel. "mert azt munkából nehéz"

Pedig nem nem nehéz, munkából lehet megélni.

2015. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

persze, hogy van!

Pláne ha nyelveket tanulsz , beszélsz több nyelven is akkor nagyobb esélyed van hogy jó munkahelyet találj.

2015. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
Mit jelent számodra a szegénység? (csak azért kérdezem, mert itt a kérdezők nagy része általában mindenért a szegény gyermekkorát okolja)
2015. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet, a gazdag csaladok is kezdtek valahol.

Igaz, altalaban egy generacio nem eleg a kitoreshez, tobb egymasutani generacio aldozatvallalasa kell hozza, de ha ti megtesztek mindent, dolgoztok kemenyen, nem szorjatok a penzt, igy tesz majd a gyereketek is, nem eltek nagylabon, hanem a lehetosegeitekhez kepest alatta, akkor az unokatoknak mar eselye lesz jo eletre.

2015. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!