Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a nevekhez...

Mit szóltok ehhez a nevekhez a Zóra/Zora, Iringó, Ida, Szonja? Kislánynak lenne.

Figyelt kérdés

A másik keresztneve Csilla lesz vagy Zsófia(az én nevem Csilla Zsófia és ebből akárnánk az egyiket), ahhoz volna jó, de nem tudunk dönteni eközül a 4 közül:)


Zóra - szláv eredetű női név, jelentése: hajnal.

Iringó - virágnév, magyar eredetű

Nova - latin eredetű, jelentése: új, fiatal


2015. jan. 15. 11:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
istenem mostanában olyan fura neveket választanak:S
2015. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Oszinten? Ocsmanyok.
2015. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
19%
Tetszik a Zora és a Szonja. De szerintem egyik névhez sem passzol sem a Csilla, sem a Zsófia. Annyira fontos a két név? Olyan mintha a szülõ nem tudná eldönteni h nevezze el a gyermekét. De ez csak az én véleményem. Ja és fontos a vezetéknév.Ne legyen az utsó betūje ugyanaz mint a keresztnév elsõ betūje. Jelen esetben nem jó, ha a vezetéknév,s,sz,z,zs,cs-re végzõdik (mármint ha Zora vagy Szonja név mellett teszitek le a voksotokat!
2015. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Pedig egyik név sem egy 21. századi találmány. Férjem Romániából származik az ő két nagymamája volt Iringó és Ida, az én nagymamáim pedig szláv eredetűek voltak - egyikük orosz szülők gyermeke Szófiának hívták, és Szonjának becézték (nem így írva gondolom), a másik nagymamám szlovák-magyar gyerek, ő Zora volt (ami szlovákul hajnalt jelent).
2015. jan. 15. 11:49
 5/35 anonim ***** válasza:
63%

Akkor már Ida Zsófia.


A többi nem tetszik.

2015. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%

Ismerősöm kislánya Zora, az elején sehogy se jött a számra, meg elég furcsának is tartottam. Viszont, most hogy a kis csaj már 2 éves megszoktam és tetszik is.


Szóval ezek közül a Zora.

2015. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
20%
Zóra, Ida, Szonja.
2015. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
20%

Az Ida gyönyörű név, mindig is tetszett, és az Ida Zsófia szerintem jól hangzik.


A Nován viszont elhűltem. Ahogy látod, nekem ez a felhasználónevem, de keresztnévként? Na ne.

2015. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

A férjem kedvence az Ida Zsófia :) Igazából a férjem ragaszkodik ahhoz, hogy megkapja a kislány az én egyik keresztnevem.

A vezetéknév amúgy az enyém Bősze a férjem Tompa.

2015. jan. 15. 11:56
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nagy kedvencem a Zóra, és a Szonja is tetszik. Az Ida, az Iringó és a Nova nem. Viszont sem a Csillát, sem a Zsófiát nem tudom elképzelni a Zórával vagy a Szonjával párban. Igazából számomra az Ida Zsófia párosítás az egyetlen, ami jól hangzik, viszont az Ida nekem nagyon nem jön be.
2015. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!