Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha idősek otthonába teszik,...

Ha idősek otthonába teszik, azzal megszegik az eltartásit? Ha jól tudom az apa a nyugdíjával szabadon rendelkezhet, és fiának kellene anyagilag is gondoskodnia róla (szerződésben ez van), de ő nem ezt teszi. Ez támadható?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Foglamazd már meg értelmesen, mit akarsz megtudni.


KI tesz kit az idösek otthonába? Ki az apa, és mit kellene a fiának fizetnie?

2015. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Megtámadható az eltartási, ha valamelyik pontja nincs betartva.
2015. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán milyen idősek otthonáról van szó? Nem mindegy, hogy valakit egy állami szocotthonba akarnak bedugni, vagy puccos, fizetős idősotthonba.
2015. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincs benne a szerződésben, hogy betegség, vagy valami más miatt nem képes az önálló életre az ellátott, és berakják otthonba az szerződésszegésnek minősül. Az is, ha bizonyíthatóan nem gondoskodnak róla, de ezt nehéz bebizonyítani.

Amúgy meg otthonba senkit nem lehet az akaratán kívül betenni, de ha átverik és aláír egy papírt, akkor nincs mit tenni, csak perelni.

2015. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Én úgy tudom - de majd egy jogvégzett kijavít, ha nem jól -, hogy eltartási szerződés két felnőtt, cselekvőképes ember között jön létre, amit "kívülről" nem lehet megtámadni. Ha az eltartott úgy gondolja, hogy az eltartó nem teljesíti a szerződésbe foglaltakat, akkor ő kérheti a szerződés semmissé nyilvánítását.
2015. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Én a kérdést nem értem: apa és fia meg eltartási szerződés? Mi az összefüggés? Egy gyereknek eltartási szerződés nélkül is segíteni kellene a szülőt.
2015. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:

Nem lehet akarata ellenére otthonba "tenni" valakit, kivéve, ha nem cselekvőképes. De akkor a pénze felett sem rendelkezhet.

Amúgy az otthon, ahol szakképzett ápolók és orvosok vannak, szerintem jobban gondoskodásnak számít, mintha otthon gondoznák.

2015. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 14:16

Nálunk is így volt. Az egyik unoka eltartásit kötött a nagyanyjával. . Így a lakás egy az egyben az unokáé lett. A többi gyerek meg fityiszt örökölt a mamától.

2015. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!