Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyennek írnátok le egy...

Ti milyennek írnátok le egy érett gondolkodású 16-17 eves lányt? Rendelkezhet felnőtt gondolatvilággal egy ilyen fiatal lány?

Figyelt kérdés
Kíváncsian várom a válaszokat:)
2015. jan. 15. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen, rendelkezhet. Olvasva néhány kérdést, kommentet, még meg is haladhatja némely felnőtt gondolatvilágát.
2015. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
70%
Igen rendelkezhet, nagyban függ a neveltetèstöl.
2015. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom valamelyik értelmes "felnőtt" lepontozta a válaszod. :D
2015. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) És számotokra ez mit takar?
2015. jan. 15. 17:44
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Még a sokat tapasztalt 16-17 éves is csak a saját korosztályához képest tapasztalt (azokban a bizonyos dolgokban). Az egy dolog, hogy némely felnőtt leragad a tinikorban, és sosem fejlődik tovább, de alapvetően az ember az évek múlásával gyűjti az élettapasztalatot, ergo minél idősebb vagy, annál több van belőle. Lehetnek érett gondolatai, de a felnőtt gondolatvilághoz ténylegesen fel kell nőni. Én azt nevezném érettnek, aki tapasztalt már veszteséget, tud önzetlenül szeretni, nem függ senkitől anyagilag/érzelmileg, ismeri a saját (már kialakult..) személyiségét és igényeit 100%-ban, és ismeri eléggé az embereket és élethelyzeteket ahhoz, hogy ne használják ki és át tudja érezni mások helyzetét. Ez tinikorban még túl korai szerintem, sokan pedig egész életükben bizonyos szinten éretlenek maradnak.
2015. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

szerintem az egyértelmű hogy vannak érett gondolkodású, felfogású fiatalok. Ami miatt a gondolatvilága mégse lehet oylan, mint egy felnőtt embernek, amiatt vagy hogy még keveset tapasztaltak ennyi idősen.

16-17 évesen még nem csöppenek bele a nagybetűs életbe. Minden korosztálynak megvannak a maga "problémái". életünk minden korszakában másfajta tapasztalatokat szerzünk. Lehet hogy tud ennyi idősen kiegyensúlyozott véleményt alkotni, (pl a gyereknevelésről) de hogy hogy állja meg a helyét az életben csak később derül ki. Én 19 vagyok, és egyedül élek, dolgozom. pár hónapja. De már ez is nagyon sokat formált az életfelfogásomon. Az hogy egyedül élek, saját magam látom el, a munkában kapok jót is, rosszat is, ezt mind meg kell tanulni kezelni. És ezek a dolgok nagyon nagyon formálják még ez ember személyiségét.

Én is érett gondokozásúnak számítottam, de utólag egyre jövök rá hogy nem voltam az.

A lelki fejlődésben lehet előrébb egy 16 éves is mint egy 60 éves, de ez más téma...

2015. jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Vannak érett gondolkodású fiatal lányok, de ettől még nincsen felnőtt gondolatviláguk. Ehhez élettapasztalat kell. Persze azt ne keverjük ide, hogy 10 éves korától kénytelen nevelni a húgát meg az öccsét, az is egy más tészta.


De ha csak egy átlagos, jó neveltetést kapott lányról beszélünk, aki még akár dolgozott is nyáron.. Nem, ettől még nem lesz felnőtt gondolatvilága.

2015. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Ja és igen, ezt úgy mondom, hogy én is elég éretten gondolkoztam, határozott véleményem volt dolgokról, jó meglátásaim, ezt mások is gyakran megjegyezték, de így visszatekintve a 16 éves önmagamra..kamasz voltam..egy okos, érett kamasz..ennyi.


24N

2015. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Érett gondolkodású, ha belátja, hogy a "nemszeretem" feladatokat is el kell végeznie a maga érdekében, és anélkül teszi, hogy erre figyelmeztetni kelljen. Ilyenek a tanulás, takarítás. Érett, ha önmaga felméri, hogy mikor kivel és hová megy el, ennek előnyeit és hátrányait mérlegelve dönt végül, például nem megy el hajnal 2-ig tartó koncertre kedd este, ha másnap iskola van, de bátran beül a barátaival meginni egy kévét iskola után, mert nem akadályozza a napi rutinjában.


Ezen kívül ha olvasott, tájékozott a világ dolgait illetően, értelmesen el lehet beszélgetni vele nagyon sok dologról, akkor igenis érettnek mondom.


Nem kell, hogy szűz legyen, de ne is legyen minden héten másba szerelmes, valahol a középúton. A barátok ilyen idős korban természetesen kicsit fontosabban a családnál, de azért ne hanyagolja el a családját és a feladatait se. Ha látom, hogy van célja, és azért megtesz minden tőle telhetőt. Sok minden eszembe jutott, elég összetett dolog valaki megítélése, de ezek a legfőbb szempontok számomra.

2015. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
JÉZUSOM:D MINDENKINEK NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT,MENT A ZÖLD PACSI!:)
2015. jan. 15. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!