Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan kutat-e a szülő a...

Jogosan kutat-e a szülő a gyermek holmijai közt?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel, hogy fontos-e, hogy igenis kell, vagy nem, mert a gyerekről így derülnek ki olyan dolgok hogy drogozik-e, hanem hogy van-e erre vonatkozó, vagy ehhez hasonló konkrét jogszabály, és ha van, akkor mi az?

Illetve hogyha a gyermekek elhelyezésében (válás) miatt per zajlik, mennyire befolyásolhatja ez az elhelyezést? (Csak az egyik szülő kutat, de leptopba, könyvek közt, fiók, polc, ágy alatt, matracban, dobozokban, elemtartóban MINDENHOL MINDENT átkutat, elolvas mindent, minden blokkot, számlát, bizonylatot, levelet, mindent.

Köszönöm.



2012. júl. 26. 17:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Sehol sem láttam konkrét jogszabályt, hogy a szülő kutathat-e vagy sem a gyerek cuccai között. Viszont jelszót nem törhet fel, az más tészta.
2012. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, nem tört fel jelszót, max. elmentettet nyitott meg, az más tészta... A személyiségi jogok nincsenek pontról pontra lefektetve, de biztos, hogy nem szabja meg semmi ezt a dolgot?

Ez lényegében egy "házkutatás".

2012. júl. 26. 17:54
 3/38 anonim ***** válasza:
46%

a kérdés hogy milyen korig.

14 éves kor alatt a szülőnek nem hogy lehet, de szinte kötelező, hiszen az alatt a szülő a felelős minden tettedért.

14 és 18 között határeset... ha otthon élsz, akkor azért tartozol annyi tisztelettel a szüleidnek, hogy nem jelented fel emiatt őket...

18 fölött már nem jogos..

viszont annyit még hozzátennék, hogyha 18 elmúltál, és zavar hogy a szülők beleszólnak az életedbe, akkor legyél annyira tökös, hogy elköltözöl...

2012. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

:)

Nem az én szobámba kutatnak a szüleim, a barátomnál. (Kezdtem azzal hogy ezeket a válaszokat nem kérem. Erre csak annyit tudok reagálni, hogy az a kötelessége, hogy etessen, itasson,vigyázzon rád, de szerintem a cuccaidhoz semmi, de semmi köze. (Az anya betegesen megszállott egyébként... a férje ugyanis egy IWIWes beszélgetésből leplezte le, hogy megcsalja)

2012. júl. 26. 18:37
 5/38 anonim ***** válasza:
74%

Kötelessége, hogy etessen, itasson ruházzon, te meg akár tojhatsz rá nagy ívben! hát, ez nem így van. A gyereknek mostmár jogszabályi kötelességei vannak.

Ha a szülőnek valami nem kóser a gyerekkel kapcsolatban, még szép, hogy joga van utána járni, pláne, ha a gyerek egy szót sem mond. Én is kutatnék, ha valami gyanús lenne a gyerekeimmel kapcsolatban. Hál istennek, még nem került rá sor.

2012. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%

lehet, hogy jogilag nincs semmi gond ezzel, de erkölcsileg nagyon gáz. Szerintem egy jófej tanárt, vagy valaki felnőttet, akiben bíztos, avassatok be és kérjétek meg, járjon utána, mit lehet tenni ilyenkor.

Oké, hogy gyerek, de joga van az intim szférához. Szerintem, ha nem különösebben indokolt (pl, hogy lop a gyerek, drogozik, ilyesmi) akkor felesleget és etikátlan, tisztességtelen dolog.

2012. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Jogosnak jogos, nem etikus ugyan de sokminden megelözhetö. Az viszont mar mas kerdes (ami a konkret problema) hogy a megszerzett infokat, hogyan es mire hasznalja az anyuka.

Mert engem pl. kigunyolt anyam amikor elolvasta a szerelmes levelemet. A mostohafiamrol viszont igy tudtam meg, hogy mivel nem akar hazamenni tölünk a nyaralasbol, viszont az anyjanak nem meri mondani hogy ö akar maradni. Ezert azt irta haza hogy azert nem megy mert nincs penzünk hazautaztatni.

Es tudom h csunya szemet dolog, de növerevel(idösebb feltesoja) valtott levelezesböl is rajöttem, hogy a kedves növerke is nagyon ketszinü. En nem kiabalok, nem hisztizek. Nem mondok ra semmit. De mostantol odafigyelek kinek mit mondok.

2012. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
13%
nem befolyásolja az elhelyezést, már miért befolyásolná....semmi köze hozzá...és igen, ez jogos.
2012. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
geyikőtök sem érti... a jogos kifejezés nem feltétlenül utal arra, hogy jogilag elfogadott...
2012. júl. 31. 22:25
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, csak a Neked tetsző választ fogadod el.

Akkor minek kérdezel?

"a jogos kifejezés nem feltétlenül utal arra, hogy jogilag elfogadott..."

De, pontosan arra utal, még ha Neked nem is tetszik.

2012. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!