Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem szereti a volt...

A párom nem szereti a volt feleségét. Miért idegesít ez engem?

Figyelt kérdés
Elég csúnyán váltak el, nem megcsalás miatt, de csúnyán. Mielőtt mi kapcsolatba léptünk (rég ismerjük egymást) sokat szidta a volt feleségét. Most is előfordul, mert van közös gyerek, de alapvetően nem játszik szerepet a mi életünkbe. (mármint a feleség) Tehát, ha nem ad okot rá a nő, nem emlegeti, de előfordul. És engem zavar. Furcsa, hogy hogy utálhat valakit, akivel anno összekötötte az életét. Tényleg érdekes a nő, az elmondások alapján, de én csak az egyik oldalt ismerem. Arra nincs mód, hogy mi a nővel beszéljünk. Aki volt már ilyen helyzetben, nektek nem volt furcsa? Hogy lehet utálni azt, akit régen ilyen nagy fokon szeretett? Rossz érzést kelt bennem.
2015. jan. 22. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Attól tarthatsz, hogy ha valami rosszul sikerül kettőtök között, rólad is így fog beszélni.
2015. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ettől egyáltalán nem tartok. Csak én nem szoktam utálni az embereket, főleg nem azt, akit egykor szerettem. Mindent lezárok, és ha valaki iránt gyűlölködést érzek, direkt átgondolom, megbeszélem az illetővel. Az én életemben az utálat befogadhatatlan.
2015. jan. 22. 19:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a férjed "szenvedélyes" ember, aki szereti a dolgokat szélsőségesen kezelni, mert az okoz jóérzést neki ha pozitiv és negativ érzelmeit is kiélheti. De még az is elképelhető, hogy valamilyen hiúsági kérdés áll a háttérben, ahol nem tudta bizonyítani a saját felsőbbrendűségét.
2015. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Még nem távolodott el tőle érzelmileg. A szeretet és a gyűlölet ui. nem ellentétek, ezért is tud átcsapni a nagy szerelem nagy gyűlöletbe.

A szeretet ellentéte a közöny.

2015. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Igen, tényleg azt mondják, a szeretet és a gyűlölet egy oldalon állnak, de téved az, aki azt gondolja, minden gyűlölet egyforma. Ha az ember azért gyűlöli a másikat, mert elhagyta, az még átcsaphat szerelemmé. Ha viszont megalázta, kihasználta, akkor annak köze sincs a szerelemhez, a kapcsolat attól még lehet közömbös, hogy a másik valós személyiségét megismerve meggyűlölte őt.

Kérdező, a te életedben még nem volt olyan személy, akiben igazán bíztál, és kihasznált és megalázott volna, mert azt nem lehet egy beszélgetéssel lezárni. Ha valaki hátbadöf és kirabol az utcán, az az élmény sem lesz egyből közömbös számodra, pedig az a düh/gyűlölet sem fordulhatna át szerelemmé semmiféle hatásra. Ha egykor szeretted is, attól még soha többé nem tudnád szeretni az illetőt, mert az az ember, akit szerettél, nincs többé.

2015. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
félsz hogy egyszer rólad is fog beszélni
2015. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Az exem ilyen volt, az ő két előző komoly barátnőjéről ilyen gyűlölettel beszélt. Szidta őket, soha el nem ismerte vola egy erényüket sem, pedig volt gyerek is az előző kapcsolatból.

Nekem is furcsa volt és rossz érzéssel töltött el, mert ki nem állhatom a gyűlölködést, mások szapulását és a csúnya beszédet.

Azóta mi is szakítottunk (többek közt a gyűlölködő és indulatos viselkedése miatt) és bizony engem is elhordott mindennek a hátam mögött.

2015. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kicsit talán túlzóan fogalmaztam, páromtól mindenféle indulat távol áll, őt sem úgy szidja, csak teszi a megjegyzéseket. Érzelmileg abszolút eltávolodott, 8 éve váltak, kizárólag a gyerek kapcsán beszélnek, azt se sokat, mert már rutinosan működik. Úgy tűnik meg kell ezzel békélnem. (ha valaki hátba döfne, és elvenné mindenem, akkor is igyekeznék megbocsátani neki. időbe telne, de megtenném, mert a harag engem öl, nem a másikat és nem vagyon önmagam ellensége)
2015. jan. 22. 22:24
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Jó hülyén gondolkodsz:)
2015. jan. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
8: Én is ilyen voltam. Az utolsó kapcsolatom változtatott meg. Azzal kellett szembesülnöm, hogy akit ugyanilyennek hittem, elárult. Az ő szeretetdefiníciójába belefér az árulás, amit velem tett. Ha alattomos emberrel fogsz találkozni, ha rájössz, hogy kígyót melengettél a kebleden, akkor meg fogsz tanulni gyűlölni, és megérted a férjedet.
2015. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!