Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívesen adtok kölcsön?

Szívesen adtok kölcsön?

Figyelt kérdés

Anyósék már megint kölcsönkértek egy 10-est, de annyira nem szeretem ezt. Mert néha szokása nem időben visszaadni...Én még kölcsönkérni is utálok:S

És ez megy minden hónapban, amikor mi sem állunk jól.


2010. febr. 8. 10:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
NEM!
2010. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem ,mert sajnos soha nem kapom vissza,vagy ha igen (furcsa szokás ez itt)még meg van sértődve az illető,hogy visszamerem kérni.És olyankor inkább én érzem magam hülyén:(

Pedig annyira szívesen segítek másoknak ha tudok,de nem értem miért bűn vissza kérni a kölcsönt.Sőt.azt maguktól kellene vissza adni.én magam soha nem kérek kölcsön,komolyan.Annyira fenemód büszke vagyok:)))

2010. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Csak olyan közvetlen családtagoknak, akikről tudom, hogy megadja az ígért napon, de még sosem volt rá példa, hogy adnom kellett volna. Én senkitől sem kérnék a szüleimen kívül, tőlük is kb 3-szor kértem életem során. 38/L
2010. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer adtam eddig kölcsön egy 3 éves barátnak, de miután megkapta eltűnt az életemből és azóta sem láttam többet. Megszűnt a telefonszáma, megváltozott a lakcíme, egyszóval eltűnt a pénzemmel. Ennek már 5 éve, azóta sem került elő. Soha többet senkinek nem fogok kölcsönadni. Hála istennek a szüleink önellátóak, felnőtt emberek és nem járnak kölcsönkéregetni.
2010. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nagyon rühellem ezt, de tudod csak péntekig kell...de basszus az én apukám meg most segített ki egy 10-essel, vagyis elintézte,h kevesebbet kelljen fizetni az autószerelőnél, én meg azt adjam oda anyósnak. Ha meg nem akkor én vagyok a sz.r. A párom most talált szerencsére munkát, így tőle nem tudtak kérni...:S
2010. febr. 8. 10:11
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Anyósnak meg végképp nem. Tavaly a párom nővére eltalálta, hogy új konyhabútort vesz, erre pedig kölcsönkért tőlünk elég nagy összeget. A hülye párom meg szó nélkül adott neki!

Azóta szükségünk lett volna a pénzre, de a sógornőm arra hivatkozva, hogy nincs pénze (pedig volt), részleteket adott csak meg belőle. A mai napig nincs kifizetve. Egy hónappal ezelőtt egy nagyobb összeget kellett befizetnünk a megtakarítási számlánkra. Kölcsön kellett kérnünk, mert nem adta meg a pénzünket!

2010. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Kb két vagy három ember van, akinek adok. Rajtuk kívül soha, senkinek semmilyen körülmények közt.
2010. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyósnak adnék, mert tudom, visszaadná, de eddig még nem kért. Barátnak, ismerősnek, szomszédnak, üzlettársnak soha többé. Ha most egyszerre visszakapnám a kölcsönadott pénzeket, lehet, egy komoly nyaralásra is futná belőle akár Thaiföldön.
2010. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A családban igen, ha tudom, hogy időben visszaadja, meg ha tudom, hogy van annyink. Tehát nem kell szűkölködni nekünk is. Barátnak soha. Ez az elvem. Ha pénz kerül a barátságba, akkor annak tuti rossz vége lesz. Esetleg, ha egy barátnak kenyérre kellene, akkor igen. De pl. ismerősöm már járt úgy, hogy kölcsönadott egy barátnak, az meg utána két nappal mutogatta az új telefonját, amit vett. Mondanom sem kell nem sokáig tartott a barátságuk.
2010. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Tőlem anya szokott néha kölcsönkérni, de legtöbb amit kért 5ezer Ft volt. De őt tudom,h időben visszaadja, sőt ált-ban úgy adja vissza,h vesz mellé nekem ezt vagy azt, bnőmnek is, öcsémnek is szívesen adok.

De annyira bosszant,h anyós mindig engem talál meg. A másik fia meg letagadja,h van pénze, csak h ne kelljen neki adni, miközben az ő gyerekük eszik és melegszik anyóséknál, ezért kértek kölcsönis, fára, mert a 2éves nem lehet olyan hidegbe mint ők szoktak.

2010. febr. 8. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!