Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen esetben?

Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Két éve váltam el, van egy hatéves lányom. Az exnejemnél van elhelyezve, hozzám kéthetente jön egy hétvégére. Szívesen látnám többször is, de az exem nem engedi.


Az a gond, hogy a lányom azt meséli, hogy ő otthon ValóVilágot meg Éjjel-nappal Budapestet, és hasonló szenny műsorokat néz az anyjával. És tényleg, leteszteltem, kívülről fújja a szereplőket, és mindig meséli, hogy mi történt az előző héten ezekben az idióta műsorokban.

Abszolút nem tartom ezt helyénvalónak, nem gondolom, hogy egy hatéves kislánynak (vagy bárkinek) ilyesmiket kellene néznie.


Illetve kérdezgettem arról is a gyereket, hogy ezen kívül miket szoktak otthon csinálni. A gyerek elmondása alapján (persze tudom, hogy valamennyire biztosan ferdít az igazságon) minden hétköznap a szenny műsorok mennek a tévében, mást nem csinálnak. Nem szoktak játszani együtt, hanem a tévé előtt ülnek, vagy néha esetleg a gyerek meséket néz a tableten, míg az anyja ezeket az izéket a tévében.

Hétvégén pedig állítólag elmennek bevásárolni, együtt főznek, aztán ennyi, délután ugyanúgy a tévé előtt ülnek. Illetve ha a lányom nagyon jól viselkedett, akkor egy órát társasoznak, ez a "jutalom", de ez ritka.


A gyerek elmondása szerint az anyja sosem viszi állatkertbe, bábszínházba, cirkuszba, koncertre, stb, mindig az a válasza az ilyen kérésekre, hogy "majd mész apáddal".


Illetve ami még ijesztő: a lányom mesélte, hogy van egy kínai csoporttársa az oviban, és ő nagyon nem szereti. Kérdeztem hogy miért nem, és azt mondta azért, mert "anya is utálja a sárgákat, szerinte az ember színe a fehér".


Azt gondolom, ez nagyon nincs jól így. Hiába próbálok az exemmel beszélni, szerinte nekem kuss a nevem, nem szólhatok bele az ő "nevelési módszereibe".


Milyen lépéseket tehetek, hogy ez változzon? Indítsak elhelyezési pert és vegyem magamhoz? A fent felsorolt dolgok elegendőek ahhoz, hogy nekem ítéljék a gyereket?



2015. jan. 23. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A gyámügyön kell jelenteni az ilyesmit, és a kirendelt pszichológus állapítja meg, hogy mi igaz ebből. Ha bebizonyosodik, akkor van esélyed az elhelyezést megváltoztatni.
2015. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért ebben nincs semmi olyan eget rengető ami miatt elvesznek egy gyereket az anyjától.Persze ezek a műsorok nem neki valók,de,hogy tesznek-e kárt vagy nem az csak később fog kiderülni,bár lehet,ha pszichológus vizsgálná,az már most tudna mondani véleményt erről.


Ezek szerint láthatáson,Te mindig viszed valahová a kislányt?

2015. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, mi mindig csinálunk valamit együtt. Ha mást nem, legalább sétálunk egyet a környéken vagy valami.
2015. jan. 23. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

honan is ismered a szereplöket ha te nem nézed?

cirkusz koncert pénzbe kerül 20-30 ezres gyerektartásból nem telik rá

a raszizmus szomorú de ez az ország csóró hülyékből áll

semmit se tehetsz azon túl hogy leszálksz a magas loról és nem adod az értelmiségit ami nagyon nem vagy

2015. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne egy családjogban járatos ügyvéddel kapcsolatba lépned, legalább egy tanácsadás erejéig, mert mi nem tudjuk biztosan, hogy mit lehet ebből "kihozni".


Mindenesetre remélem, hogy egy esetleges per esetén a javatokra döntenek. Szóval hajrá!

2015. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!