Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ti mit csinálná...

Mit csináljak? Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Lányommal élek kettesben, frissen örökölt lakásunkban, semmi külső segítség nincs :( 45.000 Ft járadékból, plusz alkalmi munka, ami hetente 1 nap meló és így jön még pluszba 20 ezer.Ez így összesen sem éri el a minimálbért.És ami tragikus, hogy most a járadékot még csökkentik is, tehát úgy néz ki, hamarosan 40 ezer körüli összegből kell megélnie 2 felnőtt nőnek. Lányom még tanul, diákmeló sem akad mostanában.Ráadásul egyetemre szeretne menni, aminek örülök nagyon, csak anyagilag nem tudom hogyan oldhatnánk meg azt is.Fejlődésre, tovább képződni (részemre) nincs pénz, örülök, ha alányom tanulmányait képes vagyok valahogy összespórolni.Most az az ötletem támadt, hogy végső esetben eladni a lakást és az árából kimenekülni külföldre.Attól félek, itt menthetetlenül éhen halunk, ha ez így halad.Pedig városban lakunk.Még csak nem is elmaradott falu, de itt is megállt az élet.Lassan minden befuccsol.Még vállalkozás megfordult a fejemben, de nem tudom, érdemes lenne-e itt bármibe belekezdeni, őszintén szólva itt semmiféle lehetőséget nem látok.Családsegítővel tartom a kapcsolatot, de annyit ér, mint halottnak a csók. ..
2015. jan. 23. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát, ha kint találnál melót akkor meneküljetek, aztán a lányod majd járhat itt egyetemre, sokan mondják hogy nem jó a diákhitel, akkor inkább járjon szakmára, pedig egy jó diplomával max 5-6 év alatt vissza tudja majd fizetni a diákhitelt, szóval ha maradtok ez is lehet opció
2015. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a lakás? Egy szobát nem tudtok kiadni?
2015. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A lakás másfél szobás.Régebben eszembe jutott már nekem is hogy talán ki kellene adni, bár kicsit félek.Sosem lehet tudni...Nem szeretném, ha valaki kárt tenne abban a kicsiben is, ami van nekünk...Nem tudom, milyen "közegből" lenne legcélszerűbb albérlőt választani.Én diáklányra gondolnék, vagy idősebb nénire.
2015. jan. 23. 15:58
 4/14 A kérdező kommentje:
A lányom fél a diákhiteltől, én meg biztatom rá, mert szerintem is, jó diplomával visszafizethető idővel.Bár erről nem sokat tudok.A diákhitet akkor kell kezdeni visszafizetni, mikor az ember kijárta az egyetemet és talált munkát?
2015. jan. 23. 16:00
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, de ha itthon nem találtál SEMMILYEN munkát, akkor a külföld egyáltalán nem neked való. Eladnátok a lakást, azaz kidobnátok az evezőt a mentőcsónakból. Szerintem ez egy nagyon rossz ötlet, a lakás árát szép lassan felélnétek, aztán ott lennétek, hogy se lakás, se bevétel.

Egyébként nem értem, miért kéne eladni a lakást egy külföldi munkához. Pl szobalány simán lehetnél, ott általában van ellátás és lakhatás biztosítva. Persze nem luxuskörülmények között, de a ti mostani helyzetetekben sajnos nincs válogatás.

2015. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát másfél szobásnál nem igazán tudod kiadni, hacsak a lányod nem kollégiumba megy, ha elkezdi az egyetemet. Viszont ha koleszos lesz, érdemes rajta elgondolkodni. Én egyetemista csajszit választanék, a szolidabb a fajtából.


Ha pedig a lányod elkezdi az egyetemet, könnyebben tud majd munkát is vállalni és finanszírozni a saját tanulmányait. Sokan csinálják így kényszerből, de hát a tanulásnak ilyen körülmények között ára van.

2015. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Vállalkozni havi negyvenezerből? Mire gondoltál? Minden vállalkozáshoz pénz kell, eleinte nagyon sok, és az első időkben szinte minden vállalkozás veszteséges.
2015. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az a gond a külföldi munkavállalással, hogy ahhoz is igencsak kell kezdő tőke. Kajára, lakbérre (három hónap előre), útiköltségre, egyéb kiadásokra. Ez nem kevés, százezrekben mérhető kettőtökre. Ezt honnan teremtenéd elő?


A lakást semmiképpen ne add el, ez az egyetlen tőkéd, ha ez elvesz, onnan már csak az utca marad, ha nem tudod fizetni az albérletet.

2015. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitelt NE!! Semmilyen körülmények között!!

Ha muszáj, max a Diákhitelt2-t ajánlom!

2015. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

"Ne haragudj, de ha itthon nem találtál SEMMILYEN munkát, akkor a külföld egyáltalán nem neked való."


A nap baromsaga. Erdekes nekem sikerult (es meg sokaknak). szerinted miert megy mindenki kulfoldre?

Kerdezo, en kiadnam a lakast egy idosebb szemelynek, aztan megprobalnam kulfoldet.

2015. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!