Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem segiteni?...

Tudnátok nekem segiteni? (NAGYON FONTOS SOS LENT)

Figyelt kérdés
Barátnőm apja egy állat veri üti ordít vele kis piti dolgokon mért marad ugy a fűtés ilyen dolgokon és az apja barátnője is. Anyukájával el váltak anyját agyon verte ujjait eltörte...csak azért nem jelentette fel mert anyja nem tudná őket eltartani min 2 év két lányát is közöttük a barátnőmet is veri gyomoridege van fél hazamenni fogyott 10 kg 1 hónap alatt ... És én arra gondoltam hogy 16 éves kortól én lehetek a gyámja mivel én 19 vagyok ez hogy működik? nagyon fontos lenne mert minél előbb szabadulni szeretne otthonról hozzám !!
2015. jan. 24. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik! Ha a szülőktől elkerül gyámügyön keresztül, rokonok lesznek a gyámjai, nem a legjobb barátnője.
2015. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pasija vagyok ! és a tsoja is elment a pasijához mert vele is ezt müvelte !és a pasijának adták a lányt mert elmondta!
2015. jan. 24. 22:57
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

1. feleségül veheted szülői beleegyezéssel és akkor nagykorúvá válik.

2. gyámhivatalnál feljelentést teszel és eljárást indítanak ellene, de akkor ha elveszik onnan akkor lehet intézetbe kerül és lehet más városba, meg amúgyis hosszú, több éves ügy.

3. simán elköltözik hozzád szülői beleegyezés nélkül és a rendőrök tehetetlenek lesznek, nem mondjátok meg hol van, te letagadod ha ott van nálad, közben jár rendesen iskolába, úgy tesztek mintha a szülők kamuznának hogy nincs otthon.

2015. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy te nem lehetsz a gyámja.

Ugyanis gyám csak akkor lehet valaki ha

- rendelkezik saját lakással vagy akár önkormányzati lakással amivel biztosítani tudja az otthont

- rendelkeznie kell állandó bejelentett munkaviszonnyal ami fix fizetéssel jár, így biztosítani a megfelelő életkörülményeket.

- A jelenlegi gyámjainak le kell mondaniuk, vagy a bíróságon a bírónak kell törölnie.

- A gyám és a gyerek között nem lehet szexuális kapcsolat.

Szóval te kiestél.

Hogy mit tehet a barátnőd?

Családon belüli erőszakért (és az állandó verés erőszaknak minősül) feljelentést kell tenni. Azt, hogy az anyja nem mert mert félt, hogy nem tudja eltartani őket, az az anyja ostobasága. Inkább hagyja, hogy mindenkit agyonverjenek?? De a lányok is feljelenthetik az apjukat. Jobban járnak a feljelentéssel, mint azzal, hogy azon agyaljatok, hogy gyámja legyél.

De van még 1 megoldás, de ez csak a barátnőd helyzetét oldaná meg. A testvéreit és az anyjáét nem. Gyámügytől engedély lehet kérni házasságra.

2015. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A tesó hazudott. Az tuti, hogy hivatalosan a barátja nem a gyámja. Nyilván csak odaköltözött, és a szülők tojnak rá..
2015. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"a pasijának adták a lányt"


Na ez nem igaz. Vagy rosszul tudod, vagy kamuzol, ilyen nincs.

2015. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Menjen koliba, ha lehet.
2015. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a tesóék megcsinálták, miért nem tőlük kérdezitek, hogy kell?
2015. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tényleg kb fél éves ügy volt ! mert öt is agyonverte eltörte az orrát elment éls a pasijának adta !
2015. jan. 24. 23:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Bármi van, mindig csináltassatok látleletet! Ha ez meg már rendszeres, akkor főként! Belekerül pár ezerbe, de fontos! A bíróság szinte mindig elfogadja, mint egyfajta bizonyítékot. Anyám is így vált a legegyszerűbben a fatertól... :)
2015. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!