Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a barátnőm...

Miért akarja a barátnőm elhagyni az országot?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek nincs munkája, és nem is Magyarországon szeretné elképzelni az életét. (pályakezdő)

Nekem viszont itt van biztos, jól fizető állásom, amit nem akarok itthagyni a bizonytalan külföldi munkáért és nem utolsó sorban itt van a családom, a barátaim akikre számíthatok, ezt nem tudja pótolni pár százezer ft.

De ezt a barátnőm nem tudja megérteni. Ő felsőszinten beszél németül és Ausztriába szeretne menni, én pedig egy szót sem tudok.

Igazából Magyarországon belül sem szeretnék költözni, én már itt alakítottam ki az ismerettségi, baráti körömet.

Mondtam, hogy eltartom amíg nincs munka, de őt ez nem érdekli sőt fel is háborodott ezen.

Már szinte napi szinten feljön a téma, ami kikészít, de látom is rajta, hogy nagyon rossz neki ahogy őrlődik.

Kinek van igaza?


2015. jan. 26. 15:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmája?
2015. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

az a helyzet, hogy ti két nagyon különböző mentalitású emberke vagytok ... te a helyhez kötött, biztosra menő, míg ő a vállalkozó szellemű, kezdeményező


bukni fogjátok a kapcsolatot

2015. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

közgazdász

nem szeretném emiatt elveszíteni őt.

2015. jan. 26. 15:15
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Én nem akarom megmondani, hogy kinek van igaza, viszont neked ideje lenne felnyitnod a szemed! Te legalább ugyanolyan hibás vagy itt mint ő. Nem csak, hogy semmilyen vágya nem érdekel, de még komparomisszumra sem vagy hajlandó (messzebb költözni). Neked így jó, te munkád, te családod, te barátaid. Minden mondatod arról szól, hogy te. És vele mi lesz, az ő életével? Úgyhogy ne csodálkozz, ha nem juttok sehova, mert ha ő rossz akkor te legalább ugyanolyn rossz vagy.

A másik meg az, hogy tudod nem mindenki arra vágyik, hogy eltartsák! Ezt is talán vele kellett volna megbeszélni, nem közölni vele.

Az meg, hogy ki miért akar kiköltözni, hát az teljesen változó, ezer oka lehet. Miért ne költözhetne ki?

2015. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mások a terveitek, előfordul. Tőled is érthető, hogy nem akarod itt hagyni, amit felépítettél, tőle is, hogy használni szeretné a nyelvtudását és nem itthon maradni, rád utalva, anélkül, hogy egyáltalán megpróbálta volna.
2015. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2015. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
A párodat vonzza a kaland, a kihívás. Engedd el, mást úgy sem tehetsz. Ha esetleg később rájön, hogy mégis inkább itthon kellene megalapozni a jövőjét, akkor vissza fog jönni.
2015. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
4-es! Butaságokat fecserészel! Nem akarod megmondani, hogy kinek van igaza, mégis a vétlen félt szapulod, ócsárolod mondatokon keresztül a sárga földig! Ráadásul nincs is igazad!
2015. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked is, neki is igaza van.Ausztria,azért nincs olyan messze, pláne,ha nyugat felé laktok.
2015. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
15:30 _as vagyok még annyit,hogy te kérdezõ szerencsésebb helyzetben vagy,mint a barátnõd.
2015. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!