Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a barátnőm...

Miért akarja a barátnőm elhagyni az országot?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek nincs munkája, és nem is Magyarországon szeretné elképzelni az életét. (pályakezdő)

Nekem viszont itt van biztos, jól fizető állásom, amit nem akarok itthagyni a bizonytalan külföldi munkáért és nem utolsó sorban itt van a családom, a barátaim akikre számíthatok, ezt nem tudja pótolni pár százezer ft.

De ezt a barátnőm nem tudja megérteni. Ő felsőszinten beszél németül és Ausztriába szeretne menni, én pedig egy szót sem tudok.

Igazából Magyarországon belül sem szeretnék költözni, én már itt alakítottam ki az ismerettségi, baráti körömet.

Mondtam, hogy eltartom amíg nincs munka, de őt ez nem érdekli sőt fel is háborodott ezen.

Már szinte napi szinten feljön a téma, ami kikészít, de látom is rajta, hogy nagyon rossz neki ahogy őrlődik.

Kinek van igaza?


2015. jan. 26. 15:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ha külföldön talál munkát, az sokkal biztosabb és jobban fizető lesz mint a te mostani állásod, szomorú, de ez van. Ha teljesen más véleményen vagytok, valakinek muszáj lesz alkalmazkodni, különben vége lehet a kapcsolatnak. Neked abban van igazad, hogy ide köt minden, van állásod, érthető hogy nem szívesen mennél el. Neki pedig abban, hogy látva az ország helyzetét és hogy merre tartanak a dolgok, akinek van lehetősége, annak valószínűleg megéri külföldre kimenni és dolgozni. Beszéljétek meg ezt mihamarabb, mert a kapcsolatotok fogja kárát látni. Egyébként ő hogy tervezi, azt akarja hogy te is menj és dolgozz ott?
2015. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, szeretné ha vele tartanék, ellenkező esetben távkapcsoaltként működne a dolog, amit meg végképp nem szeretnék, mert már nagyon összenőttünk :)

Sajnos nem a nyugati részen lakunk, hanem Borsodban, de én mégis szeretek itt élni.

Próbálom figyelembe venni az ő igényeit, helyzetét, de itt már felépítettem szinte mindent, nem akarok még egyszer a nulláról kezdeni az életem.

2015. jan. 26. 15:40
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Te legfeljebb gondolatban próbálod figyelembe venni, hogy ő mit akar, de az nem látszik rajtad, hogy tennél is valamit. Nem mondom, hogy neked nincs igazad, mert éljél ott ahol te akarsz, ahol neked jó. De miért nem fogadod el, hogy neki más a jó, ő mást akar?
2015. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért? Mert neki van esze. Ha nekem lehetőségem lenne én sem maradnék ebben az országban. Majd megtanulnám a nyelvet, majd találnék munkát. Ráadásul ha tolmácsként el tudna helyezkedni dolgozni, lehet, hogy 4x annyit keresne, mint te... Ezerszer jobb életetek lehetne.

Amúgy meg ha annyira jó vagy a munkahelyeden, és külföldön nem sikerülne még mindig van esély, hogy visszakéretőzz a régi a munkahelyedre. De ehhez az kell, hogy őszinte és megbecsült személy legyél a munkahelyeden. Ha nem vagy az, akkor meg felesleges a bizonytalanhoz ragaszkodni. Azt tanácsolnám, hogy menjen ki a barátnőd. Töltsetek távkapcsolatban pár hónapot még a párodnak biztos lesz a munkahelye, lakhatása, megélhetése és utána menj ki hozzá. Ha neki nem jön össze, akkor meg ő jön vissza. Fél év 1 év nem olyan hosszú idő. A távolság a kis tüzeket kioltja a nagyokat fellobbantja - ezt ne feledd! ;)

2015. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Oké, tegyük fel, elköltözünk Ausztriába, élünk ketten mint marci hevesen, tudunk haza is utalni pénzt, tudunk félretenni, nyaralni.

De azt az időt, amit a szeretteiddel tölthetsz semmilyen összeg nem kárpótolja és lehet jönne egy betegség a családban, ami rádöbbentene, hogy mi mégsem a pénzért dolgoznánk, hanem a boldogságért, és tudjuk hogy azt pénzen nem lehet megvásárolni.

Ki fogja a szüleinket ápolni?

2015. jan. 26. 16:06
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
#15 bár az összes kérdésed helyénvaló, próbáld idegenként olvasni amit írtál, és meg fogsz lepődni: kifogásokat keresel
2015. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy te is egy anya kicsi fia vagy. Egy idő után, ha lesz gyereketek, ő lesz a családod. Te csak kifogásokat keresel, ha nem biztos állásod, mit csinálnál?

Tudod mit.. ugyanezt, mert ott vannak a haverok, meg a szüleid(akiktől nem tudsz vagy nem akarsz függetlenedni).

Én a helyében elmennék, sokkal jobb élet vár rá.

2015. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
De ezek még mindig csak a te dolgaid. Gondolom ezek nála is felmerültek, vagy elmondtad neki ha esetleg magától nem gondolt volna rá. Ő ennek ellenére is ki akar menni, őt ez nem aggasztja úgy mint téged akkor miért kéne lemondani a vágyáról? Különben meg az nem azért él az ember, hogy a családtagjait ápolja fél életében.
2015. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Különben meg ilyen "mi lenne ha" esetekből ezer van. Mi lesz, ha kimentek és a fejére esik egy tégla amint átlép a határon??

Betegek lesznek a szülők? Hát istenem, legfeljebb hazaköltöztök. Nagy kunkszt.

2015. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nos ha 2-en mentek es minimalbert kerestek,az 2200 €\ ho. (plussz 13. es 14.havi)Ebbol lejon az alberlet,kb 350 € (garzon)+rezsi kb 130 €. Marad kb 1720 €. Haza jottok minden hetvegen (800 km*4)kb 300€.Marad egy honapra 1400 €. Es meg anyut is lathatod minden hetvegen. Es ehez hozza jon az evi plussz penz (4400 €). Es csak minimalberrel szamoltam!!!
2015. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!