Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is tervezitek elhagyni az...

Ti is tervezitek elhagyni az országot a rossz helyzet miatt? És hova mennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem már nagyon elegem van a jelenlegi helyzetből, és úgy néz ki hogy ez csak egyre rosszabb lesz. De nem csak nekem van elegem, hanem mindenkinek a környezetemben.

Én szeretem ezt az országot, de sajnos itt tényleg lehetetlen megélni, normálisan. Elég rossz és nyomasztó látni ezeket az érzelmileg frusztrált embereket is körülöttem, szinte csak ilyennel találkozni. És én alapjában véve pozitív vagyok, de átveszem az ő negatívitásukat.

Nem igazán voltam még külföldön, csak az Európa pár országában jártam, és ott az emberek is mások voltak (bár nyilván ott kell élni, és ott kell megtapasztalni, akkor döntheti el csak az ember).

Mi a véleményetek? Lesz még itt jobb a helyzet valaha? Szerintetek már menthetetlen ez az ország? Ti mennétek vagy maradnátok? Ezt is úgy utálom, hogy minden magyar menekülne külföldre, ha megkérdezzük őket, szinte mindenki kivétel nélkül menne... Semmi hazatiszteletük sincs, és joggal, már nekem sincsen sok hitem ebben az országban.


2015. jan. 8. 20:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Én is azt veszem észre,hogy már szinte mindenki ezt tervezi a környezetemben.


Senki nem akar nyomorban élni,azért hogy mások élvezzék az életet helyettük.

2015. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Én iskolába járok még, 16 éves vagyok.

Az osztályomban vagyunk 25-en, ebből ha jól számolom 8 osztálytársamnak főként valamelyik testvére, vagy az egyik rokona külföldön él, főként Angliában, Németországban, Ausztriában vagy az egyiké Olaszországban.

És mindenki ki akar már menni. És ez nagyon elkeserítő és szomorú azoknak, akik itt élnek, mert leszólják a hazájukat, hogy milyen szar ez a hely, itt semmit sem lehet, meg azzal villognak hogy ők majd külföldre mennek, mi meg szopjuk a ... Értitek, elég rossz ezeket hallani...

2015. jan. 8. 20:55
 3/50 anonim ***** válasza:
Romániába
2015. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
94%

Ezt máshol találtam, de bemásolom, mert tetszik:


"Mindenkinek, aki elhessegeti a külföld gondolatát, üzenem, hogy HA MAGYARORSZÁG EGY CÉG LENNE, MÁR RÉG MÁSHOL KERESNÉL MUNKÁT. Ha egy cég venné el az összes pénzedet és cseszne le naponta, hogy szarul végzed a munkádat, plusz támogatná a te hiányzó pénzedből azokat, akik egész nap pasziánszoznak, miközben a főnök a létező legdurvább luxuscikkeket venné magának az orrod előtt, NYILVÁN nem maradnál ott. Azzal csesztek át, amikor elhitették veled, hogy ez a cég a "HAZÁD". Nincs "hazád". Olyan hely van, ahol éppen laksz, meg olyan nép, aminek a nyelvét beszéled. A többit te határozod meg. Szabad ember vagy. Élj vele."

2015. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
Nem tervezem.
2015. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Romániába nem rosszabb a helyzet?


Egyetértek utolsó. A Föld mindenkié, oda költözik az ember, ahová akar, ahová szeretne, ahol úgy érzi hogy megkapja azt, amire szüksége van...

2015. jan. 8. 21:02
 7/50 anonim ***** válasza:

Próbálom rövidre fogni:

32 leszek. Otthon élek párommal, anyuval, öcsémmel és a csajával öten, 55nm-en. A fizetésem átlagos, juttatásokkal megvan a 110, páromnak ugyanúgy. Szeretnék elkezdeni élni. De amíg 80-100 ezerért adnak ki albérletet + rezsi, elgondolkodok hogy mi a jobb. Otthon nyomorogni, de a fizetésünkből viszonylag így normálisan élni, vagy egy idegent gazdaggá tenni azzal, hogy fizetek azért hogy a lakásába lakjak bizonytalan ideig.

Remény nincs sok, amíg napról napra a híradóban a pofánkba hazudnak az ország vezetői, hogy az nem úgy volt ám. Mocskosul unom én is. Jobbá akarom tenni az életünket. Keresem mi lehet a megoldás. Nagyjából ennyi, és ezzel alig mondtam el valamit.

2015. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
75%

"Egyetértek utolsó. A Föld mindenkié, oda költözik az ember, ahová akar, ahová szeretne, ahol úgy érzi hogy megkapja azt, amire szüksége van..."


Ez jó, 16 évesen már szépen gondolkodsz. :)

2015. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
7-es: Külföldön sem feltétlenül jobb a helyzet, csak egy kicsivel. Ugyan több pénzt kapsz, de ahhoz igazodnak az árak is. Amúgy is (legalábbis szerintem) nem könnyű külföldön munkát találni, aztán ott sem feltétlenül fognak ám megbecsülni. Angliában elvileg mindig beszólogatnak a magyaroknak, mert ellepték az országukat, utálják a bevándorlókat...
2015. jan. 8. 21:13
 10/50 anonim ***** válasza:
7.es vagyok. Persze, tudom hogy a magyar külföldön csicska, meg bevándorló, meg kisebbség. De az esély megvan rá, hogy velem ne így legyen. Arra is megvan az esély hogy ez az ország talpra áll. Bízok mindenben, és a hitem is megvan. Csak sürget az idő...
2015. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!