Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám elhunyt, én vagyok...

Futár 1 kérdése:

Édesapám elhunyt, én vagyok az egyedüli örökös. Van e lehetőség arra közjegyzőnél halasztást kérni, hogy egyelőre ne kerüljön a nevemre az örökség?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlanom,amin a volt élettársamnak haszonélvezeti joga van.Most is folyik a vagyonmegosztási per.Miután elköltöztem az ingatlanomból,volt élettársam teljesen kizárt,és felhalmozott kb fél millió Ft közüzemi számlát.Ezek egy része már végrehajtónál van.Én azt akarom hogy volt élettársam fizesse ki,vagy árverezzék el azt az ingatlant.Persze a volt élettársam nem akar fizetni,a per vége kilátástalan,sőt volt élettársam annyira pofátlan hogy levelet írt az egyik szolgáltatónak hogy örököltem és erre az ingatlanra terheljék rá a tartozást.Ezért szeretném ha addig nem kerülne a nevemre az örökség!
2015. jan. 27. 05:50
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mikor halt meg az édesapád, de a hagyatéki végzést én több mint fél év után kaptam meg. Arra nincs lehetőség, hogy ezt hivatalosan húzzák el.

Te miért nem mész el a végrehajtóhoz és beszéled meg vele, hogy árverezzék el a lakást? Egyébként ha van jövedelmed, akkor a végrehajtó először abból fogj letiltatni a tartozást, az árverezés az utolsó lépés.

2015. jan. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Menj el egy ügyvéddel és alaposan konzultáld meg ezt vele, mert a sokszorosát fogod elbukni a végén az ügyvéd konzultációs díjának.
2015. jan. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Az órák kinek a nevén voltak? Ha a volt élettársén, akkor neked az adóssághoz semmi közöd, azt az ingatlanra nem terhelhetik rá.

A haszonélvezeti joga erősebb lesz a te örökölt tulajdonjogodnál, azonban akkor is csak haszonélvezeti jog. Az ő tartozása miatt a te (apukád) házát nem fogják elárverezni.

Miért nem próbálod inkább pénzért megváltani a haszonélvezeti jogát?

2015. jan. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi történt,kérdező?
2018. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!