Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat arra...

Hogyan tudnám magamat arra "nevelni", hogy megszeressem a párom kisfiát?

Figyelt kérdés

Egy nagyon aranyos, cserfes, 3 éves kisfiú. Nem tervezték, egy futó kalandban csúszott be és későn derült ki a terhesség. Eddig csak látogathattuk, de már minden héten 1-1 napra el is hozhatja a párom.

Néha én is elkísértem a páromat, mikor meglátogatta. Akkor jól kijöttünk, de azt a fél órát, órát nem is lehet összehasonlítani azzal, amikor egész nap nálunk van.

Tudtam, hogy nem lesz könnyű dolgom, de azért titkon reméltem, hogy majd az anyai ösztön felülírja az érzéseimet. Nem így lett. Minden egyes mozdulata, a hangja is idegesít. A gyermekeink előtt és a kicsi előtt persze igyekszem nem kimutatni ezt, de félek, hogy később, ha még többet lesz nálunk, ki fog belőlem bukni. Nem szeretném, ha miattam lenne rossz a gyerekek kapcsolata.

Néha, mikor már a sírás kerülget, szívem szerint azonnal szólnék a páromnak, hogy vigye haza és többet ne is hozza, de tudom, hogy ez senkinek nem lenne jó.

A legjobban az bánt, hogy a kicsi szeret engem is és én mégsem tudom ezt viszonozni. Néha egy utolsó szemét alaknak érzem magam ezért.

Mindig emlékeztetem magam, hogy a kicsinek is joga van az apjával lenni, ráadásul ő nem tehet semmiről, mégis ő van a legrosszabb helyzetben stb.

A párom is érzi, látja, hogy szenvedek. Kérdezgeti is, hogy mit csináljon, hogyan segítsen, de nem tudok neki mit mondani.


Tudnátok néhány ötletet adni, hogy miként, hogyan változtassak az érzéseimen?


2015. jan. 30. 13:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
szenyózik a gyerek vagymi?
2015. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Amikor nálatok van a kisfiú, menjetek el csak ti ketten egy cukrászdába, vagy játszótérre/játszóházba.

Talán ha kettesben vagytok, jobban megismeritek egymást.

2015. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
Úgy értelmezem, hogy a kisfiú a férjed félrelépéséből született. Így van? Ha igen, szerintem nem magával a gyerekkel vanbajod, hanem azzal, hogy egy megcsalás élő emléke, a félrelépést nem tudod megbocsátani.
2015. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

de mi baj van a gyerekkel azt nem értem? mert arról nem írtál mi idegesít benne.

amúgy nem is értem miért kell neked ott lenni vele egész nap, legyen az apjával. engem is idegesítene más kölke, szóval szerintem ez természetes.

2015. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is az jutott eszembe, hogy a férjed félrelépéséből származó gyermek. Így van?
2015. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%
Ne megszeretni akard mindenáron. Minél görcsösebben akarod szeretni, annál rosszabb neked. Egyszerűen fogadd el úgy, ahogy van. Ne "foglalkozz" vele (arra ott az apukája), ne etesd, ne itasd fölöslegesen, ne te csinálj neki programot. Hidd el, megoldódik a helyzet, ha nem görcsölsz rá, sokkal rövidebb idő alatt, mint hinnéd. Sok sikert.
2015. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
De mi bajod van egy 3 éves kisfiúval? Nem bántásból kérdezem, komolyan érdekel.
2015. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
#7 - bármi baja is lehet. nekem is van egy ismerősöm, annak is ilyen cserfes gyereke van, aki asziszi hogy olyan jó fej, közben pedig idegesítő.
2015. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Attól függ, honnan nézzük. Épp volt a kapcsolatunkban egy mélypont és akkor kb 3 hónapra külön költöztünk, hogy eldöntsük, mi is lenne a legjobb. Végül mindent megbeszéltünk, párterápiára is elmentünk és együtt maradtunk. Arról is tudtam, hogy ő közben néhány alkalommal együtt volt valakivel, de az csak később derült ki, hogy az a valaki terhes lett. Spirál mellett, szóval még csak az anyukát sem hibáztathatom. Nekem sem lett volna szívem elvetetni.

Pont azért vívódok, mert tudom, hogy hogyan kellene éreznem és mégsem megy. Persze, kedves vagyok vele, játszok vele, segítek neki enni, próbálok mindent úgy csinálni, hogy ne vegyen észre belőle semmit, de ez így mégsem jó.

2015. jan. 30. 14:07
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Bevallom, én is ilyen szemét vagyok. Képtelen lennék szeretni a párom gyerekét, riválisnak érezném. Az érzéseiről senki nem tehet.

Szeresse az anyja és az apja szülőként, neked csak az a dolgod, hogy elfogadd és ne erőltesd ezt a szeretet dolgot.

2015. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!