Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kellene még megértőnek...

Meddig kellene még megértőnek lennem? Én várok el túl sokat a férjemtől vagy ez másnál is kiverné a biztosítékot?

Figyelt kérdés

A férjem egy elég hosszú munkanélküli időszak után végre kapott munkát. Hogy őszinte legyek én elhinni is alig mertem, hogy tényleg olyan jó lesz, mint ígérték (jó fizetés, irodai munka, utazás maximum 1,5 óra). Tényleg olyan jó lett, de csak szerintem. :( A férjem minden egyes nap halálosan fáradtan jön haza, leroskad a gép vagy a tv elé és ezzel lezártnak tekinti a napját.

A próbaidő alatt még próbáltam megértő lenni, új munka, más mint az eddigi, tanulnia kellett stb., de mostanra fogy a türelmem. Szóltam neki, hogy egy kicsit próbálja magát összeszedni, mert nincs ez így jól, de ahelyett, hogy változtatna, már sajnáltatja is magát, hogy én egy zsarnok vagyok és nem értem meg, hogy neki munka után pihenésre van szüksége.


Nem tudom, hogy mit csináljak!


2015. jan. 31. 07:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

1. Ha hosszú ideig (nem tudom, ez nálad mit jelent, nekem több, mint egy évet) nem dolgozott, akkor tényleg idöbe kerül, mire visszaszokik.


2. Az irodai munka igen fárasztó lehet, és éppen pszichikailag, utána nagyon sok ember nem tud jó ideig visszaállni a normál hangulatba


3. Az ide-oda utazgatás sem élvezet, igencsak megterhelö lehet lelkileg.


4. Nem írtad, milyen területen dolgozik, de könnyen lehet, hogy tényleg kimeríti a dolog.


5. Nem derül ki, hogy mit vársz el tölet még otthon, segítséget, vagy csak némi beszélegetést, stb.


6. Viszont ha állandóan piszkálod, akkor azzal nem lesz jobb. Hét végén, amikor nem fáradt, kellene megbeszélni, de nem veszekedve.

2015. jan. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
Fárasztó szellemi munka. Másfél óra utazás után te várod otthon. Nem irigylem a férjedet. Egyébként aki nincs benne az mind azt hiszi, hogy az irodai munka láblógatás. Hát nem az!
2015. jan. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%
Nekünk asszonyoknak kell több megértést tanúsítanunk. Te mit dolgozol?
2015. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mit csinálj?


Először is, ne ítélkezz!


Egy új munkára beállni, a napi rutin részévé tenni különösen akkor, ha sok időn át előtte másképp volt, hónapokba telhet. Én is így voltam, amikor sok évi szabadúszó lét után egyszeriben napi 8 órát folyamatosan végig kellett dolgoznom, pedig nekem csak 20 perc utazásba tellett, majd pedig 10 perc autózásba.

A teljes műszak végig dolgozása, mégha nem is fizikai meló, nagyon energiazabáló. Ehhez fel kell töltődni. Különösen az első fél év nehéz.


És ha otthon nem nyugalmat, hanem csípőretettkezű házsártot kap, akkor pláne szar lehet neki. Gondolj bele, nincs egy nyugodt sziget, ahová elvonulhat kicsit, amiben jól érzi magát. Van egy fárasztó munkája és egy tűzrőlpattant követelőzős asszony otthon.


Ha nem akarod, hogy tönkre menjen a kapcsolatotok, akkor szerintem megértőbb légy és inkább vonzó, csábító módon próbáld őt feltölteni, felrázni.


Pl egyik este vesd fel, hogy mit szólna egy koraesti mozihoz. Vagy hogy hétvégén egy táncolós bulihelyhez, de mindezt nem elvárva és feltételhez kötött szeretettel (a feltétel nélküli ellenkezője) hanem őszintén és jószándékkal.


Nyilván neki sem jó ez a szitu. Tedd számára kellemes prémium szegmenssé a veled töltött időt, ne kötelességgé.

2015. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Te dolgozol?
2015. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

7 hónapig nem dolgozott. Én elhiszem, hogy fáradt, de azért az, hogy már enni sem tud kijönni a gép vagy a tv mellől, az már kicsit sok.


Én nem azt várom el tőle, hogy itthon nekiálljon mosni vagy főzni, csak azt, hogy legalább a gyerekekkel (6, 3, 1 éves) foglalkozzon kicsit, ez alatt azt értem, hogy játsszon vagy legalább beszélgessen velük pár szót.


Arról, hogy közös programot szervezzünk már kezdek letenni, mert mindenhez fáradt, kivéve a haverjához, mikor az átjön sörözni.


Tényleg nehéz visszaállni, de nekem ezt egyik napról a másikra meg kellett oldanom, mikor visszamentem a gyerekek születése között/után dolgozni, neki lassan fél év alatt sem sikerül.


Nem piszkálom miatta, de nem tudom már olyan lelkesedéssel körbe ugrálni, mint ahogy ő elvárná.

Hétvégente is pihen. Szombaton a hét fáradalmait piheni ki, vasárnap rápihen a következő hétre.


Azért napi 1,5 óra nem olyan sok. Én több mint 3 órát utazgatok naponta és emellett még nem semmisülök meg, pedig az én munkám részben fizikai is és sokszor az "irodai" részét haza is hozom.

2015. jan. 31. 08:36
 7/26 anonim ***** válasza:
16%
"én nem piszkálom" mondod, de azt is mondod hogy azt mondja, "én egy zsarnok vagyok és nem értem meg". Legalább saját magadat ne hazudtold meg.
2015. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Szegény pasi! (Itt irónia van.) Végre tökösnek kéne lenni, erre beállt negyedik gyereknek. A kérdezőnek mikor jár le a műszak a 3 kicsi mellett? Ő mikor teheti meg, hogy csak úgy pihen? Mégis mennyi idő kell, hogy belerázódjon a dolgokba??? Nekem nem úgy tűnik, hogy egy hete dolgozik.
2015. jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ide nem érdemes kérdést kiírni.....

Megértelek, kérdező, nálunk a bátyám ilyen, már előre félek, amikor jön, mert állandóan panaszkodik, kínlódik, egy negatív felhő veszi körül .. Persze változtatni nem akar, segítséget, tanácsokat gagyi ürüggyel elutastja, megcsinálja mások munkáját, és panaszkodik hogy mennyit dolgozik (senki nem mondja neki hogy csinálja meg!). Neki mindenki sz@r szemét....

2015. jan. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem igazad van. Nem kéne sajnáltatnia magát. Nem a bányában dolgozik napi 12 órát...

Bőven adtál neki időt. Ha meg ennyire fáradt, akkor a haverjaihoz is legyen az. A gyerekeivel nem foglalkozik, de sörözgetni van energiája. Egy kis irodai munka miatt nem kellene úgy viselkednie mint aki bele akar halni.

2015. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!