Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinel a nevét kapja a gyerek?

Kinel a nevét kapja a gyerek?

Figyelt kérdés
Párom két éve külön van férjétől. Még nem váltak el. Mi egy éve együtt vagyunk. Most ugy néz ki baba lesz, kb 6 hetes terhes a párom. Kinek a nevét kapja a férjét vagy az enyémet?

2015. febr. 5. 11:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

A férjéét. Ja, és jogilag is a férj lesz az apa.

2 év alatt hogy a viharba' nem lehet elválni?

2015. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Válasszuk szét a 2-t


A gyereknek ki lesz az apja jogilag?


A férj lesz:

Kivéve: ha elválik, és hozzádmegy feleségül még a baba születese előtt


Ha a férj lesz, akkor az apaság vélelmének mgdöntését kell kérni, a baba nevében.

Ezt értelemszerűen a baba születése után van lehetőség.


A gyereknek a neve?


Az lesz, amit a házasságkötéskor megadtak a párodék...ez lehet a férje neve, a párod neve,mvagy kötőjelesen a nevük, ezt a párod tudja..


Vagy ha közben elveszed, akkr az amit ti adtok meg..

Ha nem akkor majd az apaság vélelmének megdöntése után amit akartok...

Tied, párodé, vagy kötőjeles...

2015. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
7%
Ezt most csak én nem értem vagy ennyire érthetetlen, irreleváns a jog e téren. :D Az egyértelmű, hogy te vagy az apa akkor miért kapná a baba a volt férj nevét? Bár belegondolva, akkor tudom elképzelni, ha a párod felvette anno a férjed nevét. De ezt le sem írtad. Szerintem ha addig nem válnak el papíron akkor biztos van olyan lehetőség, hogy a te vezetéknevedet kapja az a szerencsétlen gyermek.
2015. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Akkor nagyon egyszerűen,Villám gyorsan váljon el a párod.Mert ha nem,jogilag a férje nevére fogják anyakönyvezni,hiába tennél apaságit szóba se állnak veled!!ha most beadja pár hét és elválnak.Ha szórakoztok majd majd magatoknak nehezititek meg a dolgot,és csak az apasági lesz vagy fél év mire tőrténik valami!
2015. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Hoába válik el..

Ha 300napon belül megszületik a baba, ami esélyes..;) akkor is a volt férjet vélik apának...

2015. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

3! A jog mit lát? Papíron a nő férjnél van, tehát a férjé a gyerek. Ki másé is lehetne? :)

Az tényleg igaz, hogy házasság után x napig még a férjé a gyerek, de ha kötnek házasságot, akkor az már nem érvényes. Ellenben a válás, és az újabb házassági kérvény szerintem biztosan hosszabb idejű lesz, mint a terhesség hossza.

2015. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Kösz a felvilágosítást belegondolva egyértelmű, de ha megmutassuk neki, hogy mit lásson (mármint a jog) akkor reálisan megoldható lenne a procedúra. :D Egy firkantás a volt férjtől, hogy annak ellenére, hogy az ő még a jelenlegi férj lemond a gyermekről, mert nem az övé---> a vezetéknevét a szülők választhatják. Ugye milyen ésszerű lenne, ellenben ezzel a csőlátással? :D
2015. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
*megmutatjuk vagy mutassuk meg neki, hogy.... :D
2015. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ez így is vn utolsó.., miután megszületik a baba.. A bürökrácia miatt itt a gyk n is olvastunk olyan hogy 1-1,5 évig tartott.. Elvileg 2 firkantás...
2015. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben jártunk, mint most ti.

Még nem voltam elválva, amikor teherbe estem a páromtól. Több éve együtt éltünk, a válás elmaradása pusztán kényelmi szempont volt.

Amikor terhes lettem, beszéltünk ügyvéddel, aki első körben azt mondta, ha igazolható a különélés, és az új párommal együttélés, a baba már születésétől viselheti az édesapja nevét.

Nos, szerintem ez az ügyvéd a Vaterán vette a diplomáját.

Rövid úton kiderült, hogy nagyon másként működik a dolog. Mivel a baba születése előtt még nem jogi személy, vele kapcsolatban semmilyen jogi ügyet intézni nem lehet. Apasági nyilatkozatot sem tehetett a párom, hiszen férjnél voltam.


Egy megoldás volt, a gyors válás. Ehhez kellett egy kis hátszél, és az, hogy mindenben írásban megegyeztünk.

De ez sem volt elég, hiszen a baba még a házasságunk alatt fogant, így még mindig nem lehetett apasági nyilatkozatot tenni.

Ahogy megkaptuk a válásról a papírokat (még a tárgyaláson kértük, hogy azonnal hatályos legyen), mentünk bejelentkezni az Anyakönyvi Hivatalba. Itt megsúgták, ha viszünk igazolást a dokitól arról, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, nincs 30 napos várakozási idő. Amúgy a 8. hónap után sincs. Csütörtökön jelentkeztünk be, és köv. szombaton volt az esküvőnk.


Ha ez nincs, a gyerek jogilag a volt férjjé, és nem csak a neve miatt. Akár láthatásra is joga van. A törvény szerint az ő gyereke.


Plusz nehézséget jelenthet egy bosszúszomjas volt férjnél, hogy jelentősen megnehezítheti az apaság eldöntésének ügyét. Ugyanis ezt a keresetet csak a jog szerinti apa (volt férj), vagy a gyerek teheti meg. Az anya, és a biológiai apa nem.

Így ha a volt férj nem indít keresetet, a baba meg ugye nem tud, akkor a Gyámügynél kell bizonyítani, hogy jelöljenek ki a babának eseti gyámot, aki helyette elindítja a folyamatot. Ez meg nem egyszerű. Szerencsére nálunk teljes volt az egyetértés.


Tehát a megoldás gyors válás jó ügyvéddel, aki meg tudja sürgetni, és gyors esküvő.


Sok sikert!

2015. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!