Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi jár az olyan...

Szerintetek mi jár az olyan szülő fejébe, aki a fiának a párját mindenkinek kibeszéli, de viszont a saját gyermekének nem mond semmi, hanem azt játsza el hogy szereti őket együtt?

Figyelt kérdés

Szerintetek ennek mi lehet az oka, ha egy anya így viselkedik? Ennyire meg akar felelni a gyerekének, hogy képes azt eljátszani nap mint nap, hogy ki van békülve vele, és a párjával, miközbe a család minden tagjának, fűnek fának, szomszédnak, postásnak újságosnak szidja őket...

A fia erre már rájött, (több év után) de még semmi nem mondott az anyjának... úgy tesznek mintha milyen jó szülő-gyerek kapcsolat lenne közöttük, eljátszák a nagy szeretetet, közbe meg megy a kibeszélés. az anyának nem fordul meg a fejében hogy kétszínű, és nem őszinte a fiával? Tényleg azt hiszi hogy ha eljátsza a szeretetet a fiának akkor az igazi lesz?

Egyébként nagyonis tanult emberekről van szó, de kezdek rájönni hogy ez nem jelent semmit...

Láttatok/hallottatok már hasonló esetet, amikor az anya így viselkedik?



2015. febr. 2. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Több ilyet láttam már. Az ilyen anyák fejében általában az jár hogy képtelenek megemészteni a menyük viselkedését. Lehet hogy úgy gondolják hogy nem elég jó a fiúkhoz, de az is lehet hogy úgy gondolják hogy olyan hibákat látnak a menyükben amiket nem tudnak magukba folytani.

Viszont annyira szeretik a saját fiukat hogy nem szeretnék a párkapcsolatukat tönkretenni azzal hogy mindezt a tudomására hozzák. Tehát csak őrlődnek magukban.

Bántja őket a meny viselkedése, de nem szeretnék a saját gyerekük párkapcsolatát tönkretenni azzal hogy elmondják nyíltan neki(k) a véleményüket. Ezért mondják annak akiről úgy gondolják hogy meghallgatja őket , de nem kavar be a gyerekük életébe.

Nagyon rossz érzés lehet ezt megélni, akár van alapja , akár nincs.

2015. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Külső szemlélőként nézem ezt a dolgot, de már a párral beszéltem erről. a meny teljesen normális. Persze mindenkibe bele lehet kötni ha akar az ember, de nincs baj vele.

és a családi összejövetelek is olyanok mintha minden oké lenne, milyen fontos a szeretet stb...

a fiú kénytelen így elfogadni az anyját. számomra az a hihetetlen hogy egy anya hogy játszhat ilyen szerepet a fia előtt, és hogy prédikálhat a szeretetről.

2015. febr. 2. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Leendő anyós 2. A szemünkbe mondogatja, hogy milyen szépek vagyunk, meg engem is mennyire kedvel.


Aztán kiderült, hogy eleve nem akarja, hogy összeházasodjunk, és ezer baja van velem. De szembe megy a jópofizás azért... arcon kéne köpnie magát az ilyen kétszínű embernek.

2015. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A húgomnál is ez volt a helyzet. A húgom összejött egy volt bűnözővel ( én sem örültem neki, de már 10 év elteltével tudom hogy megváltozott, jó ember lett ) és mivel együtt akartak maradni, mi elfogadtuk őket. Persze édesanyám panaszkodott, de megmondta: neki a mi ( mint a gyerekei ) boldogsága a legfontosabb és ha mi ( ez esetben a húgom ) ilyen emberrel boldog, ő is örülni fog.
2015. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Huuu nalunk is pont ez van. Csak engem azert nem bir az anyos, mert nem rohantam es oleltem a keblemre mikor megismerkedtunk. En nem vagyok ilyen nyitott, inkabb csendes megfigyelo vagyok, tul sokszor egettem mar meg magam. De amugy semmi mas baja nincs de ez boven eleg. Raadasul a ferjem exbaratnojevel jokat csevereszik, ot jobban szereti mint engem.
2015. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem játszom meg magam,meg mondtam a szemükbe ez a lány nekem sosem lesz menyem.Én felneveltem a gyerekem,ő meg csináljon vele amit akar.Marhára nem is érdekel a fene nagy"boldogságuk"Ez a lány nem komplett és nem is lesz.De ha nekik jó ámen,csak a nyakamra ne hozza.dilizzen otthon édeskettecskén
2015. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, érvekkel is alá tudod támasztani az egészet? Egyáltalán PRÓBÁLTAD megismerni a lányt vagy eleve eldöntötted magadban, hogy defektes és csak utálni lehet?!

Tudod, talán a megismeréssel kéne kezdeni, és ha kiderül, hogy TÉNYLEG gázos, UTÁNA távolság tartani.


Anyósom pl. meg sem próbál megismerni, elkönyvelte, hogy hlye anorexiás vagyok aki élvezi, hogy vasággyal együtt 50 kiló (nem érdekli, hogy hormonzavarom van, havonta járok endokrinológushoz). Szánalmas és undorító a hozzáállása; furcsa mód, a rokonság többi része BESZÉLGET velem, KÉRDEZ magamról, az érdeklődési körömről és tök jóban vagyunk, de anyós...

2015. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!