Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinel a nevét kapja a gyerek?

Kinel a nevét kapja a gyerek?

Figyelt kérdés
Párom két éve külön van férjétől. Még nem váltak el. Mi egy éve együtt vagyunk. Most ugy néz ki baba lesz, kb 6 hetes terhes a párom. Kinek a nevét kapja a férjét vagy az enyémet?

2015. febr. 5. 11:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy miért nem elég a férj lemond a babaáról, az új pár meg vállalja.

Ez nem olyan egyszerű. A jog a gyermeket védi, és a törvénytelenséget kívánja kiszűrni.

Gondoljatok bele. Mondjuk van egy meddő pár, jó sok lóvéval. Megegyeznek egy párral, akik hajlandóak nekik gyereket összehozni, persze kellő összegért cserébe.

A férj lemond a gyerekről, a másik pár férfi tagja nyilatkozik, hogy az övé. Szülés után meg is kapja, és békésen nevelgeti a feleségével. Ezt gyermekkereskedelemnek hívják, és jelentősen megnehezíthető a mostani jogi szabályozás mellett.

De vannak más példák is, ahol lenne lehetőség a visszaélésre, ha nem fognák ennyire szigorúan a kérdést.

2015. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
14%
Ha már megfogant a baba és még mindig házas a párod, akkor a férj nevét fogja kapni, hiába válnak el, és veszed feleségül. A szülés napját megelőző 300 napot veszik figyelembe (kb a fogantatás időpontját) és ha akkor még férjnél volt, a férjet jegyzik be apának. Utána lehet megdönteni az apaságot, ezt sajnos nem tudom, hogy működik.
2015. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

"Ezt most csak én nem értem vagy ennyire érthetetlen, irreleváns a jog e téren. :D Az egyértelmű, hogy te vagy az apa akkor miért kapná a baba a volt férj nevét?"


Tudod mi az érthetetlen? Hogy valaki még le sem zárja rendesen az előző kapcsolatát, de már az újban gyereket vállal.

2015. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
13-as ez így igaz. :D Főleg, hogy a névelők elhagyásából arra lehet következtetni, hogy enyhén szólva sem a magasabb intelligenciával rendelkezők közé tartoznak. :D
2015. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es, ebben hatalmasat tévedsz. Ha összeházasodnak a biológiai apával, az ő nevét kapja a kicsi, de a válás önmagában tényleg kevés.

Az előző oldalon leírtam a saját történetünket, tehát ez nem hallomás, hanem végigcsináltuk. És elhiheted, hogy a lányom nem a volt férjem, hanem az édesapja nevét viseli, mégpedig születésétől.

2015. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a legegyszerűbb módja, hogy a gyerek automatikusan a te nevedet kapja, hogy ők elválnak és te pedig elveszed a párod feleségül. Minden más esetben hosszadalmasabb procedúra, mire a gyerek a nevedre kerül! Mi ezen átestünk!
2015. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
12. ez nem teljesen így van. A mi lányunk szeptemberben fogant, amikor én még törvényesen felesége voltam az első férjemnek, decemberben váltunk el hivatalosan, tehát már úton volt a baba. Áprilisban feleségül vett a kislányom apja, májusban született a lányom, automatikusan az apukája (második férjem) nevét kapta!
2015. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igaza van a 12-nek itolső, csak nm vette eshetőségbe, hogy annyi idő alatt az új hazasságot is elintézik.. Plusz erről a kéreező nem tett említést, mármint, hogy elvnené a párját feleségül.. ;)

Pbá mi már többen tisztáztuk ezt a részt

2015. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
12-es azt írta, hiába veszi el a nöt. Ezt vitattuk.
2015. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Jajj..figyelmetlen voltam.. A "hiába veszed el" kimaradt..

Bocsánat.. A 12-esnek nincs igaza

2015. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!