Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit lelkiismeret furdalásom...

Kicsit lelkiismeret furdalásom van. Igaza van a páromnak? Tényleg nem szabad?

Figyelt kérdés

Elváltam, onnan 2 gyerek van, mostani kapcsolatomból is 2 gyerkőc született. A volt férjem soha nem fizetett gy.tartást, nem segít anyagilag, gyógyszerekben, pedig mindkét gyermeke beteg, tartósan. A gy.tartás helyett a bíró nekem ítélte a közös lakás használati jogát, ami bedőlt hiteles, se víz, se áram, se fűtés, életveszélyes, az ítéletkor is így volt, mégis így döntött a bíró.

A párom jóvoltából nem ott élünk.

Ha sulicucc, orvos, fuvar, bármi kell az exemtől való gyerekeknek, a párom fizeti. És nem keres jól! Sőt! Mégis tisztességben neveljük őket. Az exem egymaga keres annyit, mint a mi összbevételünk, sőt, többet!

A láthatások is elmaradoznak.

Tegnap pedig kért tőlünk 15 ezret kölcsön. Párom azt mondta, átbeszéljük, végül nemet mondott, a fenti okok miatt, plusz azért, mert hétfőn kap fizut, neki meg ma kellett volna, meg mert mi nem számíthatunk rá.

De egy kicsit lelkiismeret furdalásom van.

Szerintetek is a páromnak van igaza?


2015. febr. 5. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Miért is adnál pénzt annak az embernek, aki nem támogat téged a gyerekeitek nevelésében??


Nem is értem, hogy merül fel benned, hogy adni kéne neki?


Rendes a párodtól, hogy ennyire a gondját viseli az előző kapcsolatból született két gyerkőcnek is, nem kéne visszaélni ezzel.

2015. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem értelek. A volt férjed hagyta, hogy a gyerekei egy totál lepukkant házban éljenek, míg ő ezzel kibújt a fizetési kötelezettsége alól, semmit sem segít, többet keres, mint ti együtt és még sajnálod?

Van pofája tőletek kérni? Te meg adnál is neki?

2015. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Komoly, hogy csak egy pillanatra is megfordult a helyedben, hogy kölcsönadj neki? Elhiszem, hogy a gyerekek miatt valamennyire kötődsz hozzá, de ő nem az apjuk, csak egy mozgó spermabank, semmit nem tesz sem értük, sem érted, elképzelni nem tudom, hogy van pofája még pénzt is kérni tőletek.
2015. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
A naívságodra és a lelkiismeretedre játszik a tetű ....
2015. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Én ebben a szituban meg se kérdeztem volna a páromat, hogy adjunk kölcsönt vagy sem, mert eleve én magam utasítottam volna el az exférj kérését. Egy fillért nem adnék neki, nem hogy kölcsönt.
2015. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Amint ezt kiejtette volna a szajan,en paros labbal rugtam volna ki...

Eleg vastag bor van az arcan, nem mondom

2015. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi párod, egy igen rendes ember!!

De valamiért neked ez a kapcsolat túl nyugis, és inkább a szélhámos exedet támogatnád a párod szerény fizetéséből is.


Erre a legenyhébb amit mondhatok, hogy kezeltessed magadat!!

2015. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Igen, párodnak van igaza.

Te pedig indíts pert gyerektartás növelésére. Mondj le a lakáshasználati jogról, és kérj normális gyerektartást.

2015. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Már bocsánat,de szerény véleményem szerint a kérdező igazából nem arra szeretne választ kapni,hogy jogos e a párja nemleges válasza (pontosan tudja,hogy jogos) ,hanem itt arról van szó,hogy jó volt neki "kipanaszkodni" magát az oldalon,továbbá megerősítést kapjon a volt párja trógerságáról (ami jogos is)


További szépet

2015. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sajnálom exemet, mert nyomorult...áll az utca végén 4 órakor, hogy láthassa a gyerekeit. Oda nem engedném őket, a gyerekek nem is látják őt, de láthatásra nem viszi. Szerintem pszichés gondjai vannak.

A páromat imádom, és igaza van. Ahogy nektek is.

És nem adnák neki, pedig meg tudnám oldani apum által, de nem akarom. Csak fura, hogy ezek ellenére így érzek.

2015. febr. 5. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!