Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gondoljátok azt, hogy...

Hogyan gondoljátok azt, hogy a szülők értékrendjében a munka elöbb szerepel mint a gyerekük? A gyerek érje be egy puccos játékkal amíg a szülei dolgoznak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem probléma. Csak ha így van akkor nem kell gyereket vállani. Van akit a munka vonz, abban teljesedik ki, más meg a gyereknevelésben. Csak ugye ott az elvárás hogy márpedig gyerek nélkül nem az igazi, de ez nem így van...

A másik meg az lehet hogy van akinek nincs sok pénze de mindent meg akar adni a gyereknek ezért éjt nappallá téve dolgoznia kell. Az a kérdés hogy melyikről beszélünk...

2010. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én amúgy normálisnak tartom ha a szülő a gyerek mellett dolgozik és nem 18 éves koráig pesztrlja otthon. És szerintem figyelembe kell venni hogy most ebben az országban nem igazán vannak olyan munkák amiből megélsz és nem kell folyton ott lenni. Úgy szerintem ne szólj le senkit, mindenki úgy alakítja az életét ahogy tudja. Azért mert pl háztartásbeli akarsz lenni és nevelni a gyerekeket 10-20 évig más még nem biztos hogy azt akarja, te nem itélheted meg.
2010. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nézőpont kérdése! Mi is sokkal többet dolgozunk a párommal, mint ami egészségesebb lenne a gyerekeinknek, szegények sokat vannak a mamánál és puccos játékra se futja, örülünk, hogy megélünk! Ez a mai Magyarország, persze aki választhat...
2010. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Amíg a szülő azért dolgozik,hogy eltartsa a családját,addig senkinek semmi joga pattogni.Főleg nem a gyereknek.Annak a gyereknek meg pláne nincs joga,aki mindent megkap,inkább legyen érte hálás,és köszönje meg ezt a szüleinek.Sokan vannak olyanok,akik csak úgy tudják elhalmozni a gyereküket,hogy cserébe güriznek,és ez sajnos azzal jár,hogy sokat kell dolgozniuk.Nem tudom,ezen mi nem érthető,vagy mi benne a megbotránkoztató.
2010. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek "puccos" játékot kap, akkor valószínűleg a szülők nem a mindennapi kenyérért dolgoznak, hanem a mazsolás kalácsra hajtanak. Az önmagában nem baj ha valaki gazdagabb szeretne lenni, de ha már vállaltak egy gyereket akkor azt fel is kell nevelniük tisztességgel. Az, hogy mindent megadni egy gyereknek ne csak az anyagiakat értsük már! Adni kell nekik szeretetet, odafigyelést, törődést, jó példát és az életben eligazító elveket is.

Aztán ne lepődjenek meg az ilyen szülők ha öregkorukban a gyerekük berakja őket egy puccos idősotthonba és többet nem törődik velük.

2010. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!