Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik ez egy alkoholist...

Hogy működik ez egy alkoholista agyában?

Figyelt kérdés

Apám alkesz, mikor konkrétan megmondtunk,neki hogy alkoholista ő azt úgy értelmezte,hogy sokat iszik, és ezen megpróbál változtatni, de a napi egy korsó sört megissza mert az jár neki, de amúgy sem iszik többet.(ez persze nem igaz)

Szerintem már saját maga is elhiszi azt amiket a külvilágnak hazudozik, én legalábbis azt gondlom,hogy ő egyszerűen nem érzi a probléma súlyát mert elhiszi,hogy igen napi 1 korsó és nekem az jár és pont.

De közben napi 3-4 rövid, 2-3 korsó sör és még itthon is,fröccsök,borok.

Pénzt semmire sem ad mert azt be kell osztani,viszont ha tudatosan beosztja akkor értelemszerűen felfogja,hogy ha most eliszok 20 ezret akkor a hónap végén majd nem tudok, de akkor is kell, így annyit iszik el,hogy a hónap végéig fussa, de egyéb kiadásokkal nem kalkulál, magyarul csak arra összpontosít,hogy az italra való meglegyen, de akkor tudnia kell,hogy ő alkoholista, vagy azt hogy nem egy korsóval iszik.

Nem értem, akkor ő most teljesen tudatában van a dolgoknak és belül tudja,hogy egy mocskos alkoholista aki a gyerekeitől is sajnálja a pénzt, de azt gondolja,hogy mindenki olyan hülye,hogy elhiszi az ellentmondásos hazugságait?


2015. febr. 12. 17:14
 1/8 xyasdd ***** válasza:
Saját maga lebeg a szeme elött hogy neki legyen jó,mert ha megissza azt a mennyiséget akkor jo lessz a kedve. ilyenkor nem fordul meg a fejében hogy pl a gyerekeinek is járna valamennyi az ö keresetéböl. Érdemes lenne leszükiteni az ital adagokat hétvégére hétköznap jozan életet élni és másban keresni az örömöt.
2015. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tudatában van a dolgoknak, bizonyíték erre, hogy a piára gondosan beosztja a pénzt, hogy még véletlenül se kelljen nélkülöznie a hónap végén.

Tehát igaz az utolsó mondatod, annyi különbséggel, hogy az is világos számára, hogy az emberek nem hisznek neki, hogy csak "napi 1 korsó", csak épp fikarcnyit sem érdekli, hogy mások nemcsak alkoholistának, hanem még hazugnak is tartják.

2015. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy alkoholista pont úgy működik ahogyan leírtad. Nem is tudom már hol hallottam ezt de kb így volt: "nem nekem van bajom az alkoholizmusommal, másoknak van baja vele".

Az alkoholista nem látja kívülről magát a bódult állapotában, csak azt tudja hogy jó érzés és felszabadult. Nem törődik a mindennapi gondokkal, nem érintik a problémák, nem a realitások talaján mozog. Az őt kritizálókat úgy látja mint akik csak keserű és jókedvre képtelen emberek, le akarják húzni, ellene vannak.

Az egy korsó a fedősztori, a zugivók tárháza határtalan. "Csak egy doboz sört ittam".. Közben pedig állandóan kijár mindenféle ürüggyel a pincébe UTÁNTÖLTENI azt a dobozt amit egész nap szorongat. "Sok a kerti munka, ki kell takarítani a pincét".. Érdekes módon 10 perces megszakításokkal megy a munka, amikor előveszi a dugipiát az isten tudja milyen helyekről: dobozok, szekrény hátulja, régi tévé belseje(!).

Reménytelen.

2015. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van belátása arra, hogy a családnak árt ezzel. Esetleg egy józanabb pillanatban eszébe juthat ilyesmi, de csak félévente egyszer. Ő csak arra tud gondolni, hogy a létszükséglete meglegyen és mivel ez az alkohol, arra akár a pénzt is képes tartogatni, kiszámolni, hogy hónap végéig, hogyan jön ki pénzből. Az alapján, amit leírtál, akár egy napos alkohol-megvonástól is nagyon súlyos rosszulléte lenne, valószínűleg ezt is tudja, így kénytelen beosztani a pénzt. A szembesülés az alkohol és drogfüggőséggel nem egyszerű a függőknél, van aki belátja, de ez sokkal ritkább, mint az, aki becsapja magát és saját maga elöl is "titkolja" a függőséget. Saját maguk felé ezt egy természetes dolognak igyekeznek beállítani.
2015. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
arra azért mindenképp ügyelj nehogy elmerjen ennél többet inni mert ott nagyon nagy bajok lesznek
2015. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nehogy már egy gyerek ügyeljen az apjára... Vicces lenne. Persze, majd megfordulnak a szerepek, és a gyerek fog atyáskodni az apja felett.

A gyereknek nem feladata felelősséget éreznie/vállalnia a szülei tetteiért, nem is tudna, hiszen a pénz nem nála van, hanem az apjánál.

De én a kérdező helyében örülnék, ha még többet inna, hátha hamarabb elpatkol.

2015. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az az érdekes, hogy rákattanni könnyebb, mint letenni.

A szenvedélybetegség lényege, a hozzáférhetőség.

A játékautomatákat megtizedelték, az ország 2/3-a meggyógyúlt, pedig az is nyomorbadöntötte sok család életét, mert attól is elúszott a havi fizu, de van zugpóker, meg lóverseny és online fogadás.

Az alkoholtilalomra már az USA bemutatta a szerencsétlenségét, maffiaágazat lett. Mi magyarok a cigivel, meg a gázolajjal mutatkoztunk be a nemzetközi "sorba". Ez a tipikus se vele, se nélküle dilemma. Itt már csak az akarat segíthet.

Nekem egy orvos segített leszokni a cigiről, érdekes módon cigivel: elszívatott velem zsinórban 4 szál cigit, addig amíg el nem hánytam magam, azóta még a szagát is kerülöm, mert eszembejut az a rosszúllét.

A baj az, hogy ha ezt alkohollal csináljuk, az halálos alkoholmérgezés lesz. Ebben a témakörben csak a puszta akaratra lehet hagyatkozni.

2015. febr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy alkoholistanak csak az ital a fontos es az barmi aron! Hazudik maganak is hogy ,,csak" egy korso es hazudik a csaladjanak,mert belul ő szentül hiszi hogy nem beteg es nincsen az égegyadta vilagon semmi baj. Ő nem hibas....pedig nagyon is az!
2015. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!