Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel arra,...

Hogyan készüljek fel arra, hogy az első babám születése után rögtön két gyerekkel kell majd foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülni fogok. Programozott császárral, pont a tavaszi szünet előtt pár nappal. És a tavaszi szünetben itt lesz nálunk a férjem óvodás lánya, mi meg elvileg pont akkor jövünk haza a kórházból a babával.


Aggódom, hogy hogyan fogok egyszerre két gyerekkel "elbánni" újdonsült anyukaként. Főleg, hogy a férjem lánya alapból is nehezen kezelhető, makacs, nagy figyelemigényű gyerek. És nem is örül túlságosan annak, hogy kistesója lesz, és félő, hogy nagy hisztikkel, nehézségekkel fog lezajlani az a hét, amíg a kislány nálunk lesz. Ehhez jön még ugye majd a kialvatlanság, esetleg a tény, hogy lassabban épülök fel, mint egy sima szülés után, stb.


Szóval hogyan tudnék erre előre felkészülni lelkileg, hogy ne boruljak ki, hogy a babát is el tudjam látni, és a nagylánnyal is tudjak annyit foglalkozni, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva a baba miatt?



2015. febr. 13. 10:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Születés után az apának is jár néhány nap szabadság. Gondolom fog tudni segíteni.

Nagymamák, barátnők nem jöhetnek szóba?

2015. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem. ha tudja a család és a környezeted, hogy éppen szülni fogsz, ráadásul császárral, miért lőcsölnek rád egy idegen gyereket?
2015. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Valahogy nem lehetne elintezni, hogy epp akakor ne jojjon a kislany? Vagy ugyis apukahoz jon, vigyazzon ra o... de ugy, h teged ne zavarjanak, es ha kell akkor tudjon neked is segiteni apuka. tehat ezen nem neked kellene aggodnod, hogyan fogod birni, nem a te gyereked a kislany, apuka aggodjon.
2015. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktam ilyet mondani, de a legjobb lenne, ha a láthatást elhalasztanátok és máskor pótolnátok be. Neked is, a babának is nyugalomra lesz szüksége. A férjed elvihetné a kislányt töbször helyette közös programra, de így egy hét a szülés utáb senkinek nem tenne jót.
2015. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Igen, a férjem itthon lesz, de az kevés, mindkettőnk minden energiáját leköti a lánya 100%-ban, amikor nálunk van. Annyira igényli a társaságunkat, hogy 5 percet sem bír ki nélkülünk, nem lehet egyedül hagyni kis időre sem.

Szóval attól, hogy a férjem itt lesz, akiscsaj még úgy fogja érezni, hogy ő hanyagolva van.

Nagyszülők, stb messze laknak, nem tudnak jönni segíteni, mert kicsi a lakás, úgy már nem férnénk el. Szóval vagy a férjem lánya jön, vagy pedig valaki segíteni.


Őszintén megmondva én nem bánnám, ha ezt a tavszi szünetezést most kihagynánk a nagyobb gyerekkel, de nem szeretnék ebből vitát a családban, nem szeretnék gonosz mostohának tűnni. A gyerek anyja már kategorikusan kijelentette, hogy márpedig a tavaszi szünetben itt kell hogy legyen a gyerek, mert ha nem jönne a baba miatt, az az apa-lánya kapcsolat rovására menne, és ő ebből nem enged.

2015. febr. 13. 10:19
 6/29 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a férjedtől kérj segítséget. Nyilván nem lehet kirekeszteni a kislányt, de Ti most váltok egy igazi családdá. A kislány nincs naponta veletek, szerintem ebben a helyzetben egyszerűen megölné a helyzet intimitását és varázsát...

Nálunk a nagyszülők voltak pár percet, gyakorlatilag egy hétig csak édeshármasban voltunk. Most is csak így csinálnám. Pont a fent leírtak miatt (műtét, fáradtság, nehezen kezelhető gyemek) kérd meg a férjedet, hogy alakítsa másképp. Pl. maradjon ki a tavaszi szüneti látogatás, vagy legyen csak 1 nap és helyette később vállaljatok plusz 1 hétvégi láthatást, vagy egy héttel többet a nyáriszünetből. Én biztos nem vállalnám ezt magamra, inkább maradnék a kórházban...

2015. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

" És a tavaszi szünetben itt lesz nálunk a férjem óvodás lánya,"


Hiba.


Ez nem fog jol elsulni, plane ha te vagy az aki egyfolytaban panaszkodik erre a szerencsetlen gyerekre.

2015. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak szivatás a lepattintott extől.

De ha neked így jó, akkor te engedj a kisbabád első napjainak nyugalmából,hátha idegrendszeri és lelki traumának éli meg, hogy a világra jött és mindezt egy hisztis neveletlen picsuka miatt.....

2015. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Én azt javaslom,hogy ne legyen nálatok a kislány,hanem apuka minden nap menjen át érte,elmennek játszótérre,sétálni,stb... nálatok megebédeltek,babáztok kicsit,és vacsorára haza megy a kislány.
2015. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"De ha neked így jó, akkor te engedj a kisbabád első napjainak nyugalmából,hátha idegrendszeri és lelki traumának éli meg, hogy a világra jött és mindezt egy hisztis neveletlen picsuka miatt....."


De mit tehetek? Kezdjek el én is hisztizni, hogy márpedig ne legyen itt a gyerek a tavaszi szünetben? A férjemmel is feszültséget szítanék csak kettőnk közt, és a kislány is lepattintva érezné magát. Az se lenne jó senkinek.

Valami olyan megoldást szeretnék találni, ami mindenkinek jó.

2015. febr. 13. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!