Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is én vagyok a...

Szerintetek is én vagyok a szemét? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A fiam és a menyem lassan 7 éve vannak együtt, szeptemberben volt az esküvőjük. Nem keresnek valami jól, de segítségnek megengedtem, hogy édesanyám házába beköltözzenek (5 éve hunyt el), így nem kell albérletet fizetniük. Szépen felújították, a festést mi fizettük, 2 éve laknak ott.

Régebben szó volt róla, hogy eladnánk a házat és az árát a két fiam közt kettéosztanánk, hogy legyen indulótőkéjük az életben, viszont a férjem rákos lett. Szerencsére nem túl komoly, bár eddig 2x operálták, de teljes életet tudunk élni, a munkáját is rendesen el tudja végezni, viszont emiatt meggondoltuk magunkat és szeretnénk a házat megtartani.

Jelenleg egy kétszintes, 160 nm-es házban lakunk, a felső szinten a másik fiam lakik a barátnőjével. Mindenünk ebben a házban van, itt nőttem fel, édesanyámtól kaptam, ő a kisházba költözött (ahol most a menyemék laknak), hogy nekünk legyen hol családod alapítani. Alig van félretett pénzünk.

Nemrég a fiam és a menyem előállt a kéréssel, hogy ha már 6 évig az volt megbeszélve, hogy ha kell a kisházat eladjuk, és a két fiú közt szétosztjuk akkor ennek most itt lenne az ideje, hiszen gyereket szeretnének, tervezik a távolabbi jövőjüket. Azt mondták, hogy mivel nem keresnek túl sokat, így vagy hitelt fizetnek vagy gyereket nevelnek normál körülmények között (egyébként mind a ketten rendes iskolát végeztek, a szakmájukban dolgoznak), és mivel menyemék szülei be tudnak szállni valamennyivel, így gyakorlatilag a mi segítségünkön múlik a dolog.

Mondtuk nekik a férjemmel, hogy sajnos meggondoltuk magunkat a körülményekre is való tekintettel (a férjem betegsége miatt), így nem szeretnénk eladni a házat, mert ha végül egyedül maradok idős koromra, akkor nem tudok fenntartani egy 160 nm-es házat, hiszen nyugdíjam is alig lesz (férjemmel mindketten minimálbérre vagyunk bejelentve, de saját vállalkozásunk van).

Erre azt mondták a gyerekek, hogy jó, akkor mivel anno 4 millióért vettük a kisházat, így nekik mennyiért adnánk el? Mondtam nekik, hogy a szemben levő telket 15 millióért adták el, miből gondolják, hogy ezt ki tudják nekünk fizetni?

Azt mondják azért nem szeretnének csak úgy ott maradni, mert egyrészt nem akarnak arra várni, hogy a másik fiam mikor dönt úgy, hogy most ő szeretne kiköltözni a kisházba (ugyanannyi joga van hozzá), másrészt őket zavarja, hogy rendszeresen külön bejelentés nélkül csak úgy beállítunk (van kulcsunk, a mi házunk, nehogy már kérvényt kelljen benyújtani!). Most ott tartunk, hogy felajánlottuk, hogy elgondolkodunk rajta megengedjük-e, hogy felújítsák és kibővítsék a házat (36 nm).

Most az a probléma, hogy a menyem szülei nem fogják fizetni a mi felújításunkat, mert szerintük ez gyakorlatilag ennek számít így...

Én vagyok a szemét? Vagy mit javasoltok a megoldásra?


48/N


2015. febr. 17. 17:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%
Vegyenek maguknak valahol másik házat.
2015. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
"rendszeresen külön bejelentés nélkül csak úgy beállítunk " És erre még büszke is vagy... Hát elég 'szemét' vagy mit ne mondja. A variálás meg az ígérgetés helyett, miért nem mondod meg nekik egyszerűen, hogy húzzanak a te birodalmadból a p-csába? Nem az a gond, hogy nem adod el a saját házad, az tied azt csinálsz vele amit akarsz. Hanem hogy kavarsz, így nem tudnak előre tervezni.
2015. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 megadeth18 ***** válasza:
50%
Nem vagy szemét, csak mondd meg nekik, hogy kell nektek a ház, ha nem értik meg, hogy beteg a férjed, akkor szégyelljék magukat. Nem a te feladatod eltartani a gyereküket, hanem az övék. Ha meg nincs rá pénzük, akkor keressenek jobb melót, dolgozzanak többet, nem mindenki kap csak úgy milliókat a szülők házának az eladásából. Felnőtt emberek, oldják meg.
2015. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
99%

Abban tökéletesen igazat adok a menyed szüleinek, hogy nem adnak pénzt a felújításba. Hiszen a ház a te és férjed tulajdona, és a felújítás a te és a férjed házán lenne. Ebből a fiataloknak semmi hasznuk nem lesz, sőt, évekkel később ha elmérgesedik a viszony köztetek, hiába kérnék vissza a felújítás összegét, nem fogtok tudni fizetni nekik.(magad írtad, nincs félretett pénzetek)

Abban sem adok neked igazat, hogy csak úgy betoppantok a házba mert a tiétek, van kulcs, nehogy már engedélyt kérjél. De igenis kérj engedélyt! Hívd őket fel előbb, hogy nem zavarnál ha most átmennétek.

Ha már annyira dicséred magad, hogy milyen renden vagy mert megengedted, hogy a mama házában éljenek, akkor enged élni is a fiatalokat.

Nem azt mondom, hogy szemét vagy, de egy biztos. Nem így kéne hozzá állni a dolgokhoz. A fiad és menyed helyében, én nem újítanám, nem bővíteném a kis házat, inkább elmennék egy másik lakásba.

Tudod én hogy csinálom?

44 éves vagyok, és a 22 éves fiam a menyasszonyával az én lakásomba költöztek. Még mindig az én lakásom, de soha nem megyek fel váratlanul, hívatlanul. Mindig telefonálok vagy üzenetet küldök, és megkérdezem, hogy mehetek-e. Soha nem kontárkodom bele az életükbe.

Jó tanács: Add oda a kulcsot a fiataloknak, ne is legyen nálad kulcs. Ha otthon vannak úgyis beengednek egy kávéra.

2015. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

az ígéret szép szó ha betartják úgy jó...


szerinte ha egyedül maradnál idős korodra el lehetne adni a nagyobb házat és tudnál venni magadnak egy kicsit.

2015. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom.Amikor arról volt szó,hogy a kis ház el lesz adva,akkor nem gondoltál arra,hogy az is előfordulhat,hogy a férjed megy el előbb és egyedül maradsz? Nekem is olyan érzésem volt,mintha átvágtad volna őket,holott szíved joga másként dönteni,hiszen a tiéd.Mondjuk én tuti,hogyha egyedül maradnék öreg koromra,eladnám a 160 nm-es házat,annak az árából vennék egy kicsit,a maradékból meg éldegélnék.

Ezért is nem értem,hogy miért akarod lehúzni a saját fiadat anyagilag,hogy egy 36 nm-es lyukat,jó drágán akarsz nekik eladni.Tény,hogy megnehezíted az életüket,nem csodálnám,ha elköltöznének,valahová messze tőled.

2015. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vagy szemét, mert nem akarod végül eladni a házat - ehhez jogod van.

Viszont ne járkálj csak úgy ki-be, mert hiába a tied, nem te laksz ott!!

Egyébként meg mondd meg akkor nekik kerek-perec, hogy mit terveztek, és ne tartsd őket bizonytalanságban, mert igen: tervezniük kell!

2015. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lenne jobb megoldás, hogy eladjátok a nagy házat, ti ketten a férjeddel beköltöztök a kicsibe, és három felé osztjátok a pénzt? Így mindenki külön lesz, a fiatalok is kapnak egy kis kezdőtőkét és nektek sem lesz akkora teher a nagy ház fenntartása.

Elvégre, te és a férjed sem lesz fiatalabb, nyugdíjba mentek, a gyerekek segítségére szükségetek lesz, magad is írod, hogy sok lenne az a nagy ház egyedül.

2015. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcas írta meg a tutit. Teljesen élhető ötlet, érdemes megfontolni.
2015. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk és nem is akarjuk eladni a házunkat. Egyrészt az az én örökségem, én kaptam. Másrészt a férjem és az én vállalkozásom üzlete is ide van kialakítva, 20 éve ide járnak a megszokott vendégek.

Arról nem beszélve, hogy legalább 70 milliót ér, de még a feléért sem lehetne eladni. Nem luxus ingatlan, egy sima családi ház, nem lehet érte ennyit kérni.

Ezt a házat csak örökölni lehet, eladni nem. Majd megkapják ha mi már nem élünk, én biztos, hogy nem adom el. Ide születtem, itt éltem egész életemben.

2015. febr. 17. 18:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!