Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 évig az expárommal élettársi...

2 évig az expárommal élettársi kapcsolatban éltünk, azonban most elküldött. Nem szeretné, hogy találkozzak a gyerekekkel. Van-e esélyem arra, hogy jogi úton elérjem, hogy legalább 2 hetente lássam őket?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekeknek te vagy az apjuk, természetesen. Ugyanolyan jogod van hozza, mint az anyjuknak.

Ha nem te vagy az apjuk, akkor is lehet kérni lathatast birosagi uton, de nem biztos, hogy megkapod.

2014. jún. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

???

Kinek a gyerekei?

Ha a tieeid nem, akkor nem semmit nem érhetsz el.. Ha atieid is, akkor akár még ennék többet is elérhetsz, amúgy ez a minimum amt kapsz, ha nincs veled semmi komoly gond

2014. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az én gyerekeim, és komolyabb gond sincs velem, azaz nem iszom, nem drogozom, nem vertem stb. Bár egy időben munkanélküli voltam de ugyanúgy éltünk a megtakarításaimból mint azelőtt. Ami esetleg felhozható ellenem, hogy a munkanélküliség miatt depressziós lettem. De azt is hozzá kell tennem, hogy az amyjuk ezzel folyamatosan küzd.
2014. jún. 12. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi esélyed nincs, ha nincs direkt rokoni kapcsolat.
2014. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De igen van utolsó,az új családjogi törvényben már ez is szerepel és láthatás megítélhetnek.

Aztán utána jó jegyezd meg, hogy gyerekes nővel soha a büdös életbe ne kezdj többet.

2014. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is szerepel az CSJT-ben? Ilyen biztos nem, hogy valaki láthatást kap 2 olyan gyerekre, akikhez az ég világon semmi köze... Se házasok nem voltak az anyával, se semmi...
2014. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!