Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjnél levő de cserbenhagyo...

A férjnél levő de cserbenhagyott anya 5 gyerekkel milyen segítséget kaphat?

Figyelt kérdés
Nem akarja elveszíteni a gyerekeit.

2015. febr. 19. 19:50
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
A legnagyobb 14 a kicsi 9honapos három lány két fiu
2015. febr. 19. 20:42
 22/46 anonim ***** válasza:
37%
megkérdezhetem, h nagyjából merre laknak? Bp? K-Ny Magyarország? város-falu?
2015. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
74%

A tesód tegye félre a büszkeségét és álljon talpra! Az ő vélt szégyenéből nem fognak jól lakni a gyerekek! Szégyellje magát a mocsok férj, aki ezt röhögve meglépte!


Azonnal beadni a válókeresetet. Gyerektartás kérése, megelőlegezés kérése. Minden intézményben (suli, ovi) jelezze, hogy mi a helyzet, egyedülálló lett, kaphat kedvezményeket. Menjen be az önkormányzathoz és próbáljon meg segélyt kérni. (Ha bizonyos rétegnek adják, nehogy már egy öt gyerekes anyuka ne kapja!) Kérje az egyedülálló szülőknek járó emelt csp-t!

Amint el tudja helyezni a gyerekeket (nem írtad, hány évesek), azonnali munkakeresés. Szomorú ezt írni, de még feketén is! Takarítás stb. vállaljon el azt, amit csak tud.

Bemenni a védőnőhöz, családsegítőhöz, ha mással nem is, de ruhával, tartós élelmiszerrel segíteni fognak.

ad6kap6.hu, szivesség.net, adok-veszek csoportok, tud ingyen szerezni ruhát, adományt. Gondolom, 15 év alatt sok felesleges dolog összegyűlt, ne legyen szentimentális, eladni minden fölös vackot!

2015. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
73%

"Ugyan, ki az, aki úgy szül gyereket, hogy közben az jár a fejében, mi van, ha magamra maradok?"


Én végiggondolok mindent. De igazad van, abból kell kiindulni, hogy de jó, most a férjem X százezret hoz haza, akkor szülök nyugodtan 5 gyereket, mert mindig így lesz. :) Hát nem. Inkább szülnék 2-t, és mellette pakolnám félre a pénzt, hogy legyenek vésztartalékok, akármi történik velem vagy a férjemmel, ne maradjon a másik sz-rban.

Meg hogy ne kelljen örök életében külföldön dolgozni, távol a családtól, aminek egyenes következménye a válás.


De érdekes mód sok családnál az apa külföldi munkavállalása már rég nem arról szól, hogy brühühü, nem lehet boldogulni magyar fizetésből. Én úgy képzelném el a külföldi munkát, hogy addig és arra gyűjtenénk azt, hogy vehessünk otthont hitelmentesen itt, és legyen tartalék. Utána pedig itthon is lehetne munkát vállalni, onnantól elég lenne, hisz nem kellene törleszteni semmit.

De nem, sok család eleve nagylábon rendezkedik be. Szül 3-5 gyereket, aztán szépen el is megy a pénz, amit apuka megkeres, hónapról-hónapra élnek, szép nagy lábacskákon.

2015. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem a testvérem én hallgatom meg egyedül, rokkant szüleimet gondozóm nincs munkám és az állam tőlem is elvet minden támogatást,és a tb-t is fizetnem kell. Édesapám nyugdíjából élünk.Nekem nincs gyermekem ,nincs férjem én azt vállaltam hogy a szüleimet gondozóm nem lehet egyedül hagyni aput mert rendszeresen elesik nem bírják a térdei már.Anyu úgy szintén....de én nem akarom sajnáltatni magam. köszönöm,a segítő válaszokat.
2015. febr. 19. 20:54
 26/46 A kérdező kommentje:
Békés megye
2015. febr. 19. 20:54
 27/46 anonim ***** válasza:
56%
Úgy látom divat nálatok a munkakerülés és az önsajnálat, meg a mártírkodás...
2015. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés!!!Ahha munka kerülés???? Nekem nincs pénzem betegápolóra!!!Nem vagyok mártír sose voltam 14 éves korom óta dolgoztam mindent elvállaltam szinte mindig férfi munka jutott!!Kint a földeken napszámba esőbe is.Itt szinte nincs semmi más,talán csak közmunka.Mellette suliba jártam 3-rom szakmám van! Lassan 5 éve vagyok otthon mert nem lehet a szüleimet egyedül hagyni.Éld át hogy nem tudod mire mész haza hogy az édesanyád a saját vizeletében fekszik órákat mert nem bír felkelni ha elesik.Az inzulinját elfelejti beadni magának stb.....
2015. febr. 19. 22:54
 29/46 anonim ***** válasza:
30%
Már rég el kellett volna költözni az Isten háta mögötti békési putri faluból, a totális létbizonytalanságból, ahol semmi más nincs, mint közmunka. Mások is ezt tették, másutt legalább boldogultak. Az ilyen szellemfalvaknak nincs már létjogosultságuk a mai Magyarországon, hisz nincs mezőgazdaság. Város felé kell orientálódni.
2015. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
59%
ó, a megmondó emberek. Mit kéne tenni!!!??? Te nem vagy a helyében szerintem, főleg h így beledumálj más életébe! Mit tudsz te róla? Megsúgom: semmit! De a hozzászólásodból látszik, hogy az életről sem tudsz semmit...
2015. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!