Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphat kizárólagos felügyeleti...

Kaphat kizárólagos felügyeleti jogot az anya úgy, hogy az apát meg sem kérdezik?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Az anya csak akkor kaphat kizárólagos felügyeleti jogot,ha az apa veszélyezteti a gyerek életét vagy testi épségét.

Az apának is joga van a gyerekéhez,és a gyereknek is az apjához.

2011. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De ezt azért elég jól meg lehet ám lovagolni -mármint a veszélyeztetést- az én apukám első felesége ráfogott fűt-fát apukámra és így nem ismerem a tesómat (cigizteti, autót vezettet vele-melyik apa nem teszi meg a fiával). Csak látásból ismerem. Az egész család lelkében nagy-nagy fájó pont ez.

De mit tenni már nincs. Üzenem ezt az anyukáknak, akik erre készülnek.

23L

2011. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

(cigizteti, autót vezettet vele-melyik apa nem teszi meg a fiával) - normális apa nem teszi meg a fiával. :S


Kérdező, nem, és ez így fair. Már miért ne láthatná az apa a gyermekét, ha nem veszélyezteti?

2011. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs rá esély, de én azért vigyáznék a helyedben, mert mint azt ahogy a második válaszoló írta egy anya elképesztő dolgokra képes és sajnos a bírói gyakorlat gyakran támogatja ebben.
2011. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kiegészítek: nem én akarok kizárólagos jogot, mert én boldog házasságban élek a férjemmel és a gyermekeimmel. A válaszokat és a saját történetet nagyon köszönöm, csak a támadóknak szeretném mondani, hogy most ne, mert nincs miért.
2011. ápr. 19. 08:41
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Anya úgy kapott kizárólagos felügyeleti jogot hogy nem kérdezték meg a bilológiai apám hogy mit szól hozzá.


Alkoholista volt és több látlelet volt arról hogy megvert engem és anyát is (én ekkor 4-5 éves voltam)

anya döntése alapján láthatott,ergó soha,aminek örülök is,kicsi voltam,de sose felejtem el azokat a szörnyűségeket.

a közös hátzban még mindig ő él,mi új életet kezdtünk.


Tehát nem mindig a gonosz anya akarja eltiltani a gyereket a jószivű apától...

2011. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az apát megkérdezik. Elvégre ő is bizonyíthatja az alkalmasságát.


Nálunk beleegyezett, hogy én kapjam a felügyeleti jogot. Ez pusztán csak annyit jelent, hogy én írok alá műtétnél és nálam laknak a gyerekek. (az ex egy link alak, de nem iszik, nem veszélyezteti őket)

A láthatási joga ettől még megvan a másik szülőnek. Az egy külön ügy.

2011. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem mind két félnek ugyan olyan joga van elmondani a saját verzióját. Olyan nincs hogy csak az egyik szava alapján döntenek.
2011. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
S ha az apa ismeretlen helyen tartózkodik már több éve, ez esetben lehet kérni a biróságtól vagy nem?
2011. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugy hogy meg se kérdezik nem de ha nem megy el a gyerekelhelyezési pere akkor igen sajna sok ilyen apuka van.
2011. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!