Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy az édesapám feleségével kicsit rendeződjön a kapcsolatunk és ne betolakodóként bánjon velünk?

Figyelt kérdés

Sajnos válok a férjemtől, így gyermekeimmel hazaköltöztem. Itt nőttem fel, a lakás felét én örököltem a nagypapám után, a másik fele a nagymamámé.

Összesen 3 szobás a lakás. Amikor kiderült, hogy költözök, édesapám azonnal mindenben a segítségemre sietett. Neki egy rossz szava sem volt a költözés miatt. A felesége viszont nagyon mérges rám.

Én megértem, hogy sok kellemetlenséget okozunk így nekik (a második babával terhes és most a kicsit is az ő szobájukba kellett költöztetni), de úgy érzem ez ellen neki van a legkevesebb joga lázadozni.

Én próbálok vele kedves lenni, de ő minden szavamra ugrik és így szinte lehetetlenné teszi a jó kapcsolat kialakítását. A gyerekekkel goromba és folyamatosan veszekszik velük, még a 2 éves lányommal is kiabál, mert szerinte túl hangosan nevet...

Kezd nálam is elszakadni a cérna, de nem szeretnék tovább rontani a dolgon, inkább megpróbálok valami megoldást keresni. Van valami használható ötletetek? A költözés sajnos mindkét fél részéről megoldhatatlan.


2014. okt. 15. 08:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
31%

Miért ne lenne joga lázadni? Az az o otthona is, nyilvan nem ugy rendezkedtek be, hog plusz egy felnott meg minimum 2 gyerek meg ott éljen....

Nem lehet megoldani csak költözéssel.

2014. okt. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
28%

NEKED kellene minél elöbb másik lakásmegoldást keresni, nem pedig a szülök nyakára menni két gyerekkel.

Három szobás lakásba beköltözni egy gyereket családhoz elég hülye ötlet, és legfeljebb átmenetileg (1-2 hónap) elfogadható megoldás a részedröl.

Apád feleségenek legalább annyi joga van ott élni, mint neked.


Fordított esetben, ha te élnél valahol a pároddal és beköltözne az "anyós" két gyerekkel, neked sem tetszene, érthetö módon.

2014. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező azért gondolj már bele az ő helyzetébe! Nyilván nem így képzelte el a családi életét. Én maximálisan megértem. Sőt, még lehet hogy apád házassága is rá fog erre menni.
2014. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
52%
A te lakásod, jogod van ott lakni. Inkább ő okoz neked kellemetlenséget. Nehogy te húzd meg magad a sajátodban. A nagyi részét majd egyszer apukád örökli, utána pedig a gyerekei, ha jól értem, veled együtt három. Akkor már nem csak a fele ház lesz a tiéd. Én nem tudnék így hozzáállni, mint te, sőt, ha sokat ugrálna, kötnék a nagyival egy eltartási szerződést (persze akkor valóban segítened kéne a nagyit), aztán egyszer az egész ház a tiéd lenne.. Azért vigyázz, nehogy a kedves feleségnek jusson ez először eszébe!
2014. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudjatok, de elolvastátok, amit írt? Ebben a lakásban, ahol laknak, a KÉRDEZŐ és a nagymama a tulajdonosok. Nem az új feleség, sőt mégcsak nem is az apuka. Szép lenne, ha a saját lakásába nem költözhetne be.. azért álljon meg a menet!
2014. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
59%

A 3-as válaszolónak: ha nem így képzelte a családi életét, miért költözött más házába? Költözzön a saját lakásába, oda azt enged be, akit akar.


Kérdező: ha tényleg ilyen összeférhetetlen, kedvességgel mész a legkevesebbre. Jelöld ki a határokat, tudja, meddig mehet el. Ha nem fogja fel, sajnos fel kell venned a kesztyűt. Az meg már a legalja, hogy kétéveseken tölti ki a mérgét..

2014. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
62%
Az addig ok, hogy o az tulajdonos. De ha pl apukanak haszonélvezeti joga van, vagy siman a masik tulajdonos engedélyével lakik ott, akkor nehogymar neki kelljen el költöznie.
2014. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
14%

A kicsit miért kell a szobájukba költöztetni?

Meddig tervezed ott maradni?

2014. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
50%
Nem ismerem a konkrét helyzetet, de alapból haszonélvezeti joga valószínűleg egyedül a nagymamának van (özvegyi haszonélvezet), szóval ha így van, leginkább neki van joga eldönteni, ki lakhat a házban és ki nem.
2014. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként a dolog "bája", hogy mindenki törekszik a békés együttélésre, egyedül a feleség kavar, aki beköltözött máséba, ahova szült két gyereket..


A válaszokon nagyon meglepődtem. Mégis hova kellene mennie a kérdezőnek a gyerekeivel, ha nem a saját lakásába?

2014. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!