Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldre szeretnék menni...

Külföldre szeretnék menni bentlakásos suliba. Hogy mondjam el? Tönkremegy a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Még 2 évem van a gimiből, de elszeretnék menni. Nézegettem már sulikat és 3 barátnőm is van, aki hasonlóba járt, egy pedig jelenleg is Franciaországban tanul egy bentlakásos iskolában (bár igaz, egyikük sem magyar).

De félek, hogy anya rögtön magát hibáztatná, hogy elmegyek és nem szeretném, hogy még rosszabb legyen itthon a légkör.


2014. szept. 13. 13:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők nem engednek, nem mehetsz el kiskorúként. Mondd el az érveid, hogy miért jó, ha elmész.

Mik az érveid? Tessék, próbálj meggyőzni engem, eljátszom anyukád.

2014. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Általában azt csinálhatom, amit szeretnék, szóval elengednek majd. Csak az nem mindegy, hogyan...

Mert úgy én sem szívesen megyek el, ha tudom, hogy itthon még "hidegebb" lesz a hangulat és totál tönkremegy velük a kapcsolatom.

2014. szept. 13. 13:43
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Mindig szomorú látni, hogyan menekülnek a gyerekek a szüleik elől. :(


Ha tényleg ezt szeretnéd, ülj le anyukáddal, mondd el neki a tervedet és a félelmeidet is, együtt kitaláljátok, mi lenne a legjobb.

2014. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az ok, amiért el akarsz menni?
2014. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem előlük menekülök, ez hülyeség.

De tőlük nem várhatom el, hogy velem jöjjenek.

Apa így is folyamatosan külföldön van (üzleti utak, tárgyalások), anyának egyéb problémái is vannak.

Az indok nem számít.

2014. szept. 13. 13:56
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Tudod mi elől menekülsz, kicsi lány? A légkör elől. Ezt pedig a családod teremti! Már előre rettegsz, hogy mi lesz otthon, ha te nem vagy ott, hát ez minden, csak nem normális. Persze fiatal vagy még ahhoz, hogy ezt így felismerd és átlásd. Sok ilyet látok a munkám során, nekem nem szükséges megmagyarázni.
2014. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is legyenek komoly erveid amellett, hogy miert jo kulfoldon tanulni. Tudod az a tudat, hogy kulfold, meg, hogy Francia-, Nemetorszag, az meg nem garancia, hogy neked jobb is lenne. Lehet, sot minden bizonnyal sokkal komolyabb iskolak is vannak ott, de csak gondolj kicsit arra, hogy te itthon tanultal egy bizonyos tanterv szerint, de ott kint nyilvan nem az a tanterv. Teljesen masabb az oktatas, a modszer, stb. Nem mondom biztosra, de gondolom ha kimesz kell egy tesztet irj, hogy te igen is birod az ottani veled egyidosok szintjet. Most tanulj, keszulj arra, hogy az eddigi elmaradasaid behozd, tovabba egy idegen nyelvet (az adott orszaghoz viszonyitva) tudj szinte folyekonyan beszelni, a megerthetes, eligazodas reven, es mindezek mellett meg anyagilag is annyira jol allj, hogy tudd eltartani magad. S meg ezekben benne sincs a csaladi helyzet, hogy nem talalkozol hetente szuleiddel, itteni barataiddal, stb. Ja es az ottani szerzett erettsegi diplomaddal <<mert hat gondolom azt is ott tervezed>> az itthon is ugyanugy tudsz ervenyesulni??? En azert elgondolkoznek ezen az egeszen kicsit a helyedbe.
2014. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

81%-os, baromira nem vagy tisztában az életemmel, a helyzettel, a légkörrel.

Szóval ne próbáld már megmondani, miért megyek el. De egyet elárulok, a családomnak semmi köze ahhoz, hogy én megyek, nem miattuk döntöttem így. Szóval nagy tévedésben vagy.



Felsőfokon beszélem az angolt és társalgási szinten egy másik nyelvet, egy harmadikat pedig most kezdtem el. Sokat vagyok külföldön, szóval nem leszek elveszett.

Nagyjából tisztában vagyok vele, milyen lesz kint, egy lánnyal holnap találkozom, aki júniusban jött haza Sydneyből.

2014. szept. 13. 15:01
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ahogy latom nem tevednel el, de viszont merlegeld magadban, hogy megeri-e...ha tudod, hogy fogsz tudni ervenyesulni vele, akkor a csaladodat is konnyen meg tudod gyozni. Csak elobb keress erveket a "jo" mellett, mert ha jon a csalad, hogy mit ersz el, akkor tudd megmondani, hogy igenis van amit... De nagyon nezz utanna :)
2014. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó előtti, rád tényleg nincs itt szükség, mert csak provokálni próbálsz. Jelzem, sikertelenül.
2014. szept. 13. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!