Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam rendbe a dolgoka...

Hogyan hozzam rendbe a dolgokat a családommal?

Figyelt kérdés
Tavaly elkezdtem járni egy szórakozóhelyre. Végül is 21 voltam, gondoltam éppen ideje már, meg végig jól tanultam, egyetemre járok, nem dohányzok, nem szoktam sok alkoholt se fogyasztani, drog sincs, tudok magamra vigyázni...S nagyon megszerettem azt a helyet ahová lejárni. Lettek új barátnőim, végre barátom is lett, fiú haverjaim is lettek...szóval minden szuper. Bulizunk, néha máshol is találkozunk...De közben itthon meg minden elromlott. Veszekednek velem, mert hogy baj hogy mindig csak arra az egy helyre járok és hogy máshova nem. Az is baj, hogy nem ismerik a barátaimat (sajnos nem mertem még őket bemutatni a szüleimnek mert tudom hogy csak annyit látnának hogy rockerek és jó akkor ők már szemetek). Tesóm már hozzám se szól. Pedig közben tanulok, nem rontottam a tanulmányokban, itthon is próbálok mindenben segíteni...Nem tudom mit várnak el tőlem és hogyan hozzam rendbe a dolgokat. Nem bírom már a veszekedést, de az új barátaimtól sem akarok megválni.

2015. márc. 4. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Éld tovább az életed így, idővel csak észreveszik, hogy a rock nem a sátántól való... és hogy nem visz a rossz útra :/

Velem is ugyanezt csinálták, aztán rájöttek, hogy a mi társaságunk szereti a rockot és annyi... hogy nem cigizünk, nem iszunk, nem dübörgünk éjjel az utcán. Most már 30-as korosztály vagyunk, diplomával, házasságban, gyerekekkel (igen, a rockot az anyatejjel szívták) de még mindig szeretjük ezt a zenét, és bizony ha a gyerekek a nagyinál fél évente egy hétvégére, akkor megint felkerül a bőrkabát és összejön a banda egy koncerten, hogy felelevenítsük a fiatalságunk :)

Ne add fel, ha jó barátok, később sajnálnád...

2015. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehogy ne akard helyrehozni a dolgokat a családoddal. Majd idővel megbékélnek. Én is rocker lány vagyok, mikor elkezdtem a bulizást egy rock-kocsmában, hétvégente szórakoztunk, rengeteg barátom lett, nyáron bográcsoztunk stb, családomnak is ellene volt. Enyémeknek is hasonló volt a vélekedése rólunk, mint rólatok. Azóta eltelt 4 év, és semmi gond a családommal való kapcsolattal. Hidd el, idő kérdése. Plusz a másik... Zenei ízlés alapján ítélkezni, szánalmas... Oké, ha csöves punkokkal haverkodnál, megérteném a család kiakadását, nem egy punk ismerősöm van, sajnos eléggé lezüllöttek, iszákosak, trógerok. Rock és metál műfajban olyan szép ízlésesen lehet öltözködni, hogy hajaj. Na meg nyilván emberfüggő, hogy kultúrált e az egyén vagy nem, ez nem zenei ízlés kérdése. Melyik szórakozóhelyre jártok le? Hátha ismerem :)
2015. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan mondod, hogy 22 évesen minden ok nélkül (nem rontottál és nem züllöttél) olyan alapon szakítanád meg a kapcsolatot a barátaiddal (és barátoddal), mert a családnak nem tetszik, hogy szórakozni jársz?? Ott rontottad el, hogy 21 évig otthon ültél engedelmes jókislányként, akit kedvére irányíthatott akárki. Nem tartanak téged felnőttnek, de nem is viselkedsz úgy.. Nem kell a dolgokat rendbe hoznod, mert rendben vannak. Nekik kellene változniuk, de te ennek érdekében nem tehetsz semmit. Nőj fel, a családod nem a javadat akarja, csak azt, hogy a hatalmukban maradj. Tegyél mindent úgy, ahogyan eddig, vagy próbálj koleszba/társbérletbe költözni. A veszekedéseket pedig ne vedd komolyan, mert az égvilágon semmi joguk és alapjuk nincs beleszólni abba, amit csinálsz. Hagyd rájuk.
2015. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek után én szerencsésnek érzem magam, hogy mikor 14 évesen kezdtem metált hallgatni, a családom csak néhány megjegyzést tett rá, hogy miért pont ez a kriptazene tetszik.. 16 éves koromtól pedig ott csápoltam a koncerteken. Ésszel, józansággal, és ennek megfelelően meg is bíztak bennem. Nálad sajnos ez a szakasz kimaradt. Az én társaságom is 30-as, házzal, jól fizető munkával, házastársakkal, a gyerekek most érkeznek. Nem lettünk rosszabbak a többinél, pedig még mindig ugyanazt a zenét hallgatjuk. Hallgass a saját eszedre, és ne hagyd, hogy bárki rossz irányba befolyásoljon, legyenek ezek akár barátok akár családtagok.
2015. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is gondoltam a költözésre de nincs pénzem. Dolgozni meg ebben a félévben nem tudok mert sajnos olyan az órarendem, hogy reggeltől estig (mondjuk most éppen otthonról végezhető munkákat nézegettem a neten). Azért 21 évig nem csak otthon ültem, hanem a barátaimmal (a régebbiekkel) is csináltam programokat, de olyanokat, mint a mozi, vásárlás, közös sportolás, mondocon...és ezeket néha most is csináljuk...de az új barátaimmal és a barátomat is szeretem (igaz jelenleg a barátommal most bonyolultak a dolgok). A családommal nem akarok rosszban lenni. :( Szüleim elváltak, a család ketté szakadt, szóval már voltak konfliktusok...nem akarok még többet :(
2015. márc. 4. 16:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Debrecen Fácánkakas :)
2015. márc. 4. 16:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen sajnos kimaradt ez a szakasz pedig én akartam menni bulizni, meg akartam menőn belőtt hajat, szegecses pántokat...ez az én hibám is, nagyon kövér voltam és nem volt sok önbizalmam ezekhez a dolgokhoz.
2015. márc. 4. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!